I am Heath Ledger – powstanie film dokumentalny o genialnym odtwórcy Jokera

Dokument o Heathie Ledgerze upamiętniający jego największe dokonania już wkrótce ujrzy światło dzienne! Nic dziwnego, że spora część filmu poświęcona została stworzonej przez niego legendarnej postaci Jokera, za którą aktor otrzymał Oscara w 2008 roku. I am Heath Ledger jest zbiorem archiwalnnych materiałółw filmowych i wywiadów z osobami, które pracowłay najbliżej niego. Wśród stałych współpracowników Ledgera był jego ówczesny agent Steve Alexander, który tak wspomina reację aktora na propozycję zagrania tytułowej roli w Mrocznym Rycerzu:

Zadzowniłem to Heatha i przedstawiłem mu sytuację – powstaje nowy film z Batmanem i Jokerem, gdzie Joker oczywiście jest złoczyńcą. Odpowiedział bez namysłu – chciał jak najszybciej kupić bilety na samolot i porozmawiać w cztery oczy z Nolanem.

Zobacz również: Reżyser Księgowego zajmie się Legionem samobójców 2?

We fragmentach filmu znajdują się historie z dzieciństwa aktora, które ukazują jego fascynację Jokerem już od najmłodszych lat, kiedy to panicznie bał się klaunów. Postać Jokera, którą stworzył w Mroczym Rycerzu, zapisła się jako jeden z najlepszych aktroskich występów w roli złoczyńcy. 

https://youtu.be/WGB7ONwzxng

Film I am Heath Ledger trafił do amerykańskiej stacji Spike.tv 17 maja 2017.

Źródło: YouTube, heroichollywod.com/ Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Mroczny Rycerz

Stały współpracownik

Fanka różnorodnej twórczości filmowej - od Lyncha, poprzez Dolana aż po Tarantino. Uwielbia festiwale filmowe, w szczególności Camerimage, który od kilku lat gości w jej rodzinnym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?