“Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” inspirowany…”Ojcem chrzestnym”?!

Komiksy nie są wyłącznymi inspiracjami dla twórców filmów Marvel Studios. Często siegają oni po pomysły wykorzystane w zupełnie innych produkcjach, których nikt nie podejrzewałby o jakiekolwiek powiązania z kinem superbohaterskim. Tak jest i w przypadku trzeciej cześci “Kapitana Ameryki”. Reżyserzy Joe i Anthony Russo zdradzili, że podczas prac nad filmem, wykorzystali kultowy film Francisa Forda Coppoli, czyli legendarnego “Ojca chrzestnego”!

Ojciec chrzestny

“‘Ojciec chrzestny’ może i nie jest filmem podobnego kalibru, ale opowiada bardzo zawiłą historię. Każda postac jest tu perfekcyjnie wykreowana i posiada własne, niepowtarzalne cechy.”

Jak podoba wam się taki pomysł? Sadzicie, że inspiracja jednym z najlepszych filmów w historii wyjdzie wyczekiwanej produkcji na dobre? Ostatecznie…czy jest lepsze źródło pomysłów?! Podzielcie się swoim zdaniem na ten temat w komentarzach!

Zobacz także: “Kapitan Ameryka: wojna bohaterów” – zobacz drużynę Rogersa na nowych plakatach bohaterów produkcji!

 

Opis dystrybutora (kino): W filmie “Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”, będącym bezpośrednią kontynuacją hitowego “Avengers: Czas Ultrona”, Steve Rogers aka Kapitan Ameryka staje na czele drużyny Avengers, by ponownie ocalić ludzkość przed zagładą. W czasie kolejnej międzynarodowej akcji z udziałem superbohaterów ponownie dochodzi do strat w ludności cywilnej. Rosną więc naciski polityczne, by poddać herosów systemowi nadzoru i utworzyć organ decydujący o stopniu ich zaangażowania w działania militarne. Sytuacja ta poważnie wpływa na atmosferę panującą wśród Avengers, którzy starają się obronić świat przed nowym, nikczemnym nieprzyjacielem. 

Obsada filmu “Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”: Chris Evans – Steve Rogers/Kapitan Ameryka, Robert Downey Jr. – Tony Stark/Iron Man, Scarlett Johansson – Natasha Romanoff/Czarna Wdowa, Jeremy Renner – Clint Barton/Sokole Oko, Anthony Mackie – Sam Wilson/Falcon, Don Cheadle – Jim Rhodes/War Machine, Sebastian Stan – Bucky Barnes/Zimowy Żołnierz i Paul Bettany – Vision.

Polska premiera filmu odbędzie się 6 maja 2016 roku.

Źródło: comicbook.com/ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?