Zgoda na 41. MFF w Montrealu w Konkursie Głównym

Kolejny polski film będzie obecny w Konkursie Głównym na 41. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu, który będzie odbywał się w dniach 24 sierpnia – 4 wrzesnia 2017 roku. Jest to Zgoda w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego. Film osadzony jest w 1945 roku, gdy na Śląsku powstaje obóz pracy dla Niemców, Polaków i Ślązaków. SB dokonuje czystek w obozie, aby ukarać zdrajców narodu polskiego. Franek, główny bohater filmu, zatrudnia się w obozie, aby uratować swoją ukochaną Annę. Nie wie jednak, że jego przyjaciel Erwin również jest w niej zakochany.

Zgoda 1024x576

Zobacz również: Na układy nie ma rady – polska polityka w krzywym zwierciadle. Zobacz zwiastun nowej komedii

W sekcji konkursowej World Competition Zgoda powalczy z 17 innymi filmami. Warto zauważyć, że polskie dzieła są często wyróżniane na tym festiwalu. Przykładem jest film Macieja Pieprzycy Chce się żyć, który w 2013 roku otrzymał Grand Prix festiwalu oraz Nagrodę Jury Ekumenicznego i Nagrodę Publiczności.

Do filmu Macieja Sobieszczańskiego scenariusz napisała Małgorzata Sobieszczańska (znana z tworzenia scenariuszy do seriali, np. Domu nad rozlewiskiem). W produkcji wystąpili m.in. Julian Świeżewski (wystąpił również w Wołyniu, Zofia Wichłacz (znana z roli Biedronki w filmie Miasto 44), Jakub Gierszał (znany z Sali samobójców), Danuta Stenka (wystąpiła w Katyniu) i Paweł Tomaszewski ( epizod w Wałęsa. Człowiek z nadziei). 

Do polskich kin Zgoda wejdzie 6 października dzięki dystrybucji Kina Świat.

Źródło: pisf.pl/ Ilustracja wprowadzenia i pełnego tekstu: Grzegorz Spała

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?