Garret, czyli bohater serii gier komputerowych “Thief” zmierza na srebrne ekrany!

Firma produkcyjna Straight Up Films nie tak dawno temu ogłosiła, że nabyła prawa do adaptacji słynnej serii gier komputerowych wytwórni Square Enix, a mowa tutaj o produkcji “Thief”. Scenariusz do filmu napiszą Adam Mason i Simon Boyes (“Ryzyko zawodowe”). Z kolei producentami wykonawczymi projektu zostaną Sandra Condito, Khalid Jones i oczywiście wytwórnia Square Enix.

Thief 3

Opracowana przez Eidos Montréal i wydana dzięki Square Enix gra “Thief” doczekała się aż trzech sequeli w ciągu ostatnich 18 lat, zachowując lojalnych fanów oraz pozyskując zupełnie nowych odbiorców, zwiększając swoje niemałe przecież grono sympatyków. Każda z odsłon opowiada historię pewnego siebie złodzieja, mistrza fachu – Garreta, który pozostając w cieniu, wykonywał przeróżne misje, najczęściej związane ze zdobyciem cennych przedmiotów. Ostatnia część cyklu została wydana w 2014 roku i podzieliła zarówno krytyków, jak i fanów wieloletniej serii.

Zawsze byliśmy podekscytowani możliwością opowiadania historii i przenoszenia ich na różne media. Dzięki temu, że powstanie film oparty na świecie gry “Thief”, znacznie więcej ludzi będzie się mogło zanurzyć w to cudowne uniwersum. Straight Up films podziela naszą pasję i posiada wymagane przez  nas umiejętności.

Powiedział David Anfossi – zarządca studio Eidos-Montréal.

Thief 1

Film wyprodukują Marisa Polvino, Kate Cohen, Roy Lee i Adrian Askarieh.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wyróżniajaca – materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?