“Tomb Raider” – pierwsze szczegóły filmu!

Norweski reżyser Roar Uthaug (“Fala”) potwierdził, że reboot filmu “Tomb Raider” będzie podążał historią przestawioną w ciepło przyjętej przez widzów oraz docenionej wśród krytyków grze wytwórni Crystal Dynamics pod tym samym tytułem, wydanej w 2013 roku.

Tomb Raider 1

Zobacz również: “Rise of the Tomb Raider” z nagrodą za najlepszy scenariusz!

Wspomniana powyżej produkcja była próbą odświeżenia marki, zupełnie nowego spojrzenia na serię. Tak więc wydany przez Crystal Dynamics w 2013 roku komputerowy oraz konsolowy przebój skupiał się na poczynaniach młodej, nieco niezdarnej i wrażliwej Lary Croft, dopiero rozpoczynającej swoje wielkie przygody, które przyniosły jej z czasem tytuł nieustraszonej pani archeolog. Jak już wspomniałem powyżej, gra z nawiązką spełniła oczekiwania zarówno fanów, jak i krytyków, więc nie powinna dziwić decyzja o wykorzystaniu przedstawionej w niej fabuły do filmu. Co więcej, stanowi wskazówkę, że Warner Bros. i MGM idą we właściwym kierunku.

Chcemy zrobić takę Larę Croft, która będzie zwyczajną ludzką istotą. W takim kierunku pragniemy podążać i taką postać przedstawić widzom na srebrnym ekranie. Chcemy, aby ludzie mogli utożsamić się z Larą, jej charakterem. Mam nadzieję wnieść do filmu nieco norweskiej wrażliwości.

Powiedział Roar Uthaug.

Tomb Raider 2

Reboot “Tomb Raidera” nie posiada obecnie daty premiery. Jednakże film może się już poszczycić scenarzystą, którym został Geneva Robertson-Dworet. Trzeba przyznać, że niedaleka przyszłość rysuje się w naprawdę ciekawych barwach dla fanów gier komputerowych. Oprócz “Tomb Raidera”, w produkcji znajdują się również dwie kolejne adaptacje słynnych gier komputerowych. Są nimi “Warcraft: Początek” (reżyserem obrazu jest Duncan Jones) i “Assassin’s Creed” (główną gwiazdą dzieła jest Michael Fassbender).

Źródło: ComicBookMovie.com / Ilustracja wyróżniająca – screen z gry “Tomb Raider”

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?