Sony znowu pracuje nad filmem o Venomie!

Wydawać by się mogło, że na taką informację czekają zastępy fanów komiksowych opowieści. Otóż Sony Pictures ponownie zabiera się za zekranizowanie historii Venoma, jednego z największych przeciwników Spider-Mana. Wszystko było by w jak najlepszym porządku, gdyby nie jeden szczegół. Otóż filmowy “Venom” miałby nie mieć nic wspólnego z Filmowym Uniwersum Marvela, ani z samą postacią Spider-Mana. Sony planuje zbudować wokół tej postaci nowe uniwersum filmowe. Na język aż ciśnie się popularne w internecie stwierdzenie – Sony go home, you’re drunk! Czy ktokolwiek na świecie – prócz ludzi z Sony – wyobraża sobie historię Venoma bez jakiejkolwiek wzmianki o Człowieku Pająku?!

Na chwilę obecną nie znamy zbyt wielu szczegółów dotyczących tejże produkcji. Wiadomo, że za scenariusz odpowiadać będzie Dante Harper, który na swoim koncie nie miał dotychczas żadnego filmowego scenariusza. Produkcją filmu zajmie się Avi Arad, a wspomoże go Matt Tolmach. Premira filmu nie jest znana.

 venom a 172810

Venom to postać stworzona przez Davida Micheline’a, Mike’a Zecka i Todda McFarlane’a. Na ekranach kin mogliśmy go już obejrzeć w filmie “Spider-Man 3” z 2007 roku, gdzie sportretował go Topher Grace. W świecie komiksu Venom aktualnie jest jednym z członków “Strażników Galaktyki”. 

Jeśli Sony naprawdę planuje zbudowanie oddzielnego filmowego uniwersum wokół postaci Venoma, to ciężko jest zrozumieć ich posunięcie. Odizolowanie się od Marvel Cinematic Universe, w momencie, gdy Sony porozumiało się z Disneyem co do wykorzystania postaci Spider-Mana, jest co najmniej nierozważne. Wszyscy na świecie wiedzą, że Sony ma problem ze stworzeniem spójnego uniwersum filmowego, czego dowodem są dwa poprzednie filmy o Spider-Manie i niedoszłe plany odnośnie “The Sinister Six” i właśnie “Venoma”. Wygląda jednak na to, że włodarze tejże firmy chcą ponownie strzelić sobie w stopę. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń!

Drodzy czytelnicy, a jakie jest wasze zdanie na ten temat? Co powinno zrobić Sony? Próbować tworzyć własne uniwersum, czy raczej połączyć się z Marvel Cinematic Universe?

Źródło: Comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: Marvel

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?