Luke Skywalker jest gejem? Mark Hamill potwierdza.

Niedawno wspominaliśmy w dokładnie tym newsie, iż reżyser “Przebudzenia mocy” J.J. Abrams nie ma nic przeciwko temu, by postacie o orientacji homoseksualnej pojawiły się w kolejnych epizodach gwiezdnej sagi. Nie wielu fanów jednak przypuszczało, że być może już widzieliśmy tego typu osoby we wcześniejszych epizodach. Na temat całego zamieszania wypowiedział się niedawno Mark Hamill, odtwórca roli Luke’a Skywalkera, który przyznał, iż seksualność granej przez niego postaci pozostaje otwarta na interpretacje.

Właśnie przeczytałem, że J.J. jest temu bardzo przychylny. W przeszłości fani wysyłali po jednym liście, teraz piszą i zadają te wszystkie pytania: “prześladują mnie w szkole… boję się ujawnić”. Piszą do mnie: “Czy Luke może być gejem?” Odpowiadam, że to wszystko kwestia interpretacji widza. Jeśli myślisz, że Luke jest gejem, to oczywiście, że nim jest. Nie pownieneś się tego wstydzić. Oceniaj Luke’a przez jego charakter, a nie przez to, kogo kocha.

Tym sposobem aktor chciał dodać otuchy wszystkim młodym homoseksualistom, którzy boją się ujawnić i cierpią z powodu swojej orientacji. Z drugiej też strony nie wiadomo, jakie prawo panuje w galaktyce, ale z naszej perspektywy na pewno lepiej, by Luke okazał się homoseksualistą niż kazirodcą. Przypominamy, iż w oryginalej trylogii Skywalker jedyną wspólną scenę romantyczną dzielił ze swoją jak się później okazało siostrą. Obecnie wiele mówi się, iż płomienny romans rozkwitnie między Finnem (Jon Boyega) a Poe Dameronem (Oscar Isaac), ta dwójka bardzo szybko zaprzyjaźniła się ze sobą w najnowszym epizodzie “Gwiezdnych wojen”, więc może w VIII ósmej części serii będziemy mogli przekonać się, czy ich związek wyrósł na kolejny poziom.

Przy okazji homoseksualizm w kosmosie jest nowością tylko w amerykańskim science-fiction. Nasze rodzime produkcje fnatastyczno-naukowe dobrze wiedzą, co to zróżnicowanie, wysoce cenią tolerncję i nie boją się mówić o ważnych sprawach. Wiele homoseksualnych postaci można spotkać chociażby w klasycznym polskim serialu SF zatytułowanym “Kapitan Bomba”, któremu zamieszczenie wątków gejowskich wcale nie zaszkodziło, a wręcz zwiększyło widownię.

https://www.youtube.com/watch?v=_bCpqEm99Dk

źródło: cinemablend.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu “Gwiezdne wojny: Powrót Jedi”

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?