“Batman v Superman” – ogrom nowych informacji! M.in. rola Flasha i Wonder Woman!

Wczoraj mieliśmy do czynienia z prawdziwym wysypem nowych informacji na temat komiksowego widowiska Zacka Snydera pt. “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Poniżej zebraliśmy wszystkie udostępnione do tej pory doniesienia. Dotyczą one Flasha, Wonder Woman, zniszczonego stroju Robina i jego tożsamości, wersji DVD i Blu-ray filmu, Jeny Malone, a także liczby członków Justice League w omawianym obrazie. Zainteresowani? To zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

  • Jakie postacie zobaczymy w “Batman v Super: Świt sprawiedliwości”?

JL

Obecnie oficjalnie potwierdzono aż sześć postaci. Widzowie zobaczą zatem na srebrnym ekranie takich bohaterów jak Aquaman (Jason Momoa), Flash (Ezra Miller), Cyborg  (Ray Fisher), Wonder Woman (Gal Gadot), a także tytułowych protagonistów filmu, a mowa tutaj oczywiście o Batmanie (Ben Affleck) i Supermanie (Henry Cavill). Kinomani zobaczą zatem sześciu z siedmiu członków Justice League, mimo iż początkowo zakładano, że w produkcji pojawi się jedynie sławetne trio – Batman – Superman – Wonder Woman.

Warto dodać, że sam Ben Affleck wypowiedział się na temat, jak czuje się Batman, kiedy dowiaduje się on o istnieniu innych ludzi posiadających nadludzkie moce, oprócz znienawidzonego przez niego Supermana. Chodzi tutaj o Flasha, Aquamana i Cyborga.

Idea, że na świecie jest znacznie więcej takich osób, jest dla niego zarówno pełna nadziei, jak i przerażająca, ponieważ z jednej stronie mogą sprawić, że ludzkość będzie jeszcze bardziej bezradna, lub z drugiej strony wspomóc ją, opowiadając się za nią.

  • Jena Malone i wydanie “Ultimate Edition”:

Jena Malone

Po miesiącach spekulacji dotyczących postaci odgrywanej przez Jenę Malone w nadchodzącym “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, twórcy ciągle nie ujawnili tożsamości jej bohaterki, lecz zdradzili, iż sceny z jej udziałem zostały usunięte z kinowej wersji obrazu.

Powyższe rewelacje pochodzą z magazynu EW. Na stronach czasopisma możecie przeczytać, że sceny z aktorką Jeną Malone będzie możnazobaczyćtylko i wyłącznie na wydaniach DVD i Blu-ray nowego komiksowego widowiska Zacka Snydera. Podobno odgrywana przez nią postać będzie jedną z kluczowych dla filmu bohaterek w wersji z “R-ką”. Ponadto wydanie “Ultimate Edition”, według dostarczonych przez magazyn EW informacji, przedstawi widzom jeszcze bardziej tajemnicze postacie, a także dostarczy znacznie rozszerzone sekwencje pojedynków oraz liczne podpowiedzi dotyczące przyszłości DCEU (ang. DC Extended Universe). Warto również dodać, że już sama postać Jeny Malone jest wskazówką, co do zapowiadanego przez twórców kinowego uniwersum DC Comics!

  • Flash oraz Darkseid: 

DC 1

Po sieci krążyły liczne plotki oraz pogłoski w związku z postacią Flasha. Fani zastanawiali się, jak ta postać może wpłynąć na historię opowiedzianą przez Zacka Snydera w “Batman v Superman: Świt sprawiedliwość”. Szczęśliwie nowy numer magazynu EW również w tym aspekcie ujawnia kilka istotnych detali.

Według rzeczonego czasopisma w produkcji “Batman v Superman: Świt sprawiedliwość” zobaczymy mnóstwo scen przybierających formę halucynacji, snu lub wizji. Będą one dotyczyć zarówno Człowieka ze Stali, jak i Mrocznego Rycerza. Obaj doświadczą przerażających wizji niedalekiej przyszłości. Jedna z nich zdradzi pojawienie się Darkseida (Uxasa), jednakże również Flash złoży niespodziewaną wizytę bohaterom obrazu, pojawiając się w jednym z koszmarów Bruce’a Wayne’a. Scarlet Speedster dostarczy Mrocznemu Rycerzowi tajemniczą wiadomość.

Jednakże czy to na pewno tylko sen? A może realne ostrzeżenie dostarczone przez podróżującego z niezwykłą prędkością Flasha, pragnącego przygotować bohatera na nadchodzące wydarzenia? Reżyser Zack Snyder nazywa scenę ogromnym “Easter eggiem”, który ma zrodzić sporo spekulacji i domysłów.

Z jednej strony mamy naprawdę prostą narrację, tak więc chciałem, aby druga warstwa filmu była zdecydowanie bardziej skomplikowana i dziwaczna.

Wygląda zatem na to, że Flash nie pojawi się w filmie jedynie jako czerwona, charakterystyczna smuga. Zapowiada się całkiem intrygująca historia.

  • Wonder Woman:

Wonder 2

Sama Wonder Woman (Gal Gadot) ujawniła dzisiaj, jak Amazońska księżniczka powróci do bycia superbohaterką, a także opowiedziała co nieco o jej relacjach z innymi bohaterami produkcji i najcięższym wyzwaniu ze wszystkich do tej pory przez nią podjętych.

Wiadomości o “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” napływają z każdego możliwego kierunku. Przedstawicielom magazynu Cine Premiere udało się złapać trójkę najważniejszych aktorów nowego komiksowego widowiska w reżyserii Zacka Snydera, a mowa tutaj o Benie Afflecku (Batman), Henrym Cavillu (Superman) i Gal Gadot (Wonder Woman), a co za tym idzie, zamienić z nimi parę słów o produkcji. W części wywiadu poświęconej postaci Amazońskiej Księżniczki wspomniana aktorka dość obficie wypowiedziała się o swojej intrygującej postaci.

Widzowie zobaczą Księżniczkę Amazonek na etapie jej życia, w którym bohaterka stara się skończyć ze swoją przeszłością, a w związku z tym, również z byciem Wonder Woman. Kiedy spotyka na swojej drodze Batmana, od razu czuje, że Mroczny Rycerz będzie osobą, która na nawrót przeniesie ją do jej dni chwały. Dynamika pomiędzy bohaterami jest niezwykle intensywna, ponieważ cała trójka walczy za te same wartości i idee. Jednakże każdy z nich chce błyszczeć, wysunąć się na pierwszy plan, istnieje tutaj duże napięcie… dobre napięcie, powiedziałabym.

Wonder 1

Stwierdziła Gal Gadot, po czym przeszła do omawiana swojego alter-ego – Diany Prince.

Moja druga połowa. W zasadzie to ta sama postać; posiada wszystkie cechy Wonder Woman. Teraz wszystkie kobiety mają to, co Diana Prince i Wonder Woman, czyli staramy się być najlepsze; najlepszymi pracownicami, najlepszymi żonami, i, aby to osiągnąć, musimy być zdecydowanie powyżej przyjętego minimum.

Gal Gadot odniosła się również do ogromnej krytyki związanej z jej angażem do ikonicznej roli Wonder Woman.

Muszę Wam coś powiedzieć. Ja naprawdę dobrze bawiłam się podczas kręcenia tego filmu, a moim największym wyzwaniem będzie podołać wszystkim wymaganiom i nikogo nie zawieść. Wiem, że to trudne i nie możesz kontrolować wszystkiego, co myślą inni, lecz sądzę, że aby naprawdę dobrze zinterpretować postać Wonder Woman, muszę pokazać każdy pozytywny aspekt, jaki może mieć kobieta – jej najlepszą stronę. Dzięki temu ta rola jest niezwykle prosta, ponieważ, jak kobieta z ogromnym pokładem pewności siebie zostaje “usprawniona” (zyskuje nadludzkiej moce), odgrywanie jej staje się niezapomnianym przeżyciem i świetną zabawą.

  • Robin i jego zniszczony strój:

Strój

Pojawiły się w końcu pierwsze detale na temat kostiumu Robina, jednak wygląda na to, że żadna z dostarczonych informacji nie zdradza, do kogo on tak naprawdę należy.

Czyżby Joker był odpowiedzialny za śmierć Robina, którym nie był Jason Todd? W rozmowie z przedstawicielami portalu Entertainment Weekly, Geoff Johns potwierdził, że pojawienie się zniszczonego kombinezonu posiada znacznie głębsze znaczenie i stanowi podwaliny zupełnie nowej historii. Dodał również, że w “Batman v Superman” nie zostanie sprecyzowane, kto zakładał strój do walki z przestępczością wraz z Zamaskowanym Krzyżowcem.

Przyjrzymy się temu bliżej. Nikt jednak nie powie imienia Robina, do którego strój należał.

Szczerze mówiąc, to wydaje się, że wytwórnia wraz z twórcami będą się trzymać wersji z Jasonem Toddem. Jednakże może się okazać, że chodzi o Dicka Graysona – to również mogłoby się udać, jednakże byłaby to duża strata, jeśli chodzi o Nightwinga.

Zapytany, czy weźmie na siebie odpowiedzialność za opowiedzenie powyższej historii, Ben Affleck stwierdził:

Jest w trakcie rozwoju, a ja obecnie skupiony jestem nad produkcją “Live By Night”. Temu obrazowi poświęcam w tej chwili całą swoją uwagę. Tak więc, jak tylko skończę ten film, zabiorę się za kolejny i wtedy dopiero będę nad tym myślał.

Tymczasem Johns powiedział przedstawicielom EW, w jaki sposób strój wpłynie na narrację filmu.

Możecie się domyślić, że jeśli Batman trzyma zniszczony strój w takiej postaci, to pełni on funkcję swego rodzaju przypomnienia i motywacji. Umieścił on kombinezon straconego sprzymierzeńca oraz przyjaciela w samym centrum Batcave. Znajduje się w tym miejscu nie przez przypadek, tylko z określonego powodu. Poniekąd napędza go do dalszej pracy.”

  • Nowe zdjęcie:

“Musimy go zniszczyć”, może widzieliście urywki batalii Supermana z Batmanem, ale nigdy nie w takim wydaniu. Zobaczcie nowy zdjęcie z produkcji!

DC 2

  • Kolejny spot:

https://www.youtube.com/watch?v=SJt-kMXYItA

  • Box-office’owe notowania filmu:

Nareszcie dzięki portalowi Deadline możemy poznać box-office’owe szacowania filmu “Batman v Superman” dotyczące jego dnia otwarcia. Według poczynionych kalkulacji eksperci przewidują debiut na poziomie od 120 do 140 milinów dolarów na terenie samej Ameryki oraz od 300 do 340 milionów dolarów globalnie. Jeśli film rzeczywiście osiągnie tak wysoki pułap, to uplasuje się na piątym miejscu w rankingu najlepszych otwarć filmów superbohaterskich. Produkcję wyprzedziłyby następujące pozycje: “Avengers” (392,5 milionów dolarów), “Avengers: Czas Ultrona” (392,5 milionów dolarów), “Spider-Man 3” (381,7 milionów dolarów) i “Iron Man 3” (372,5 milionów dolarów). Jednakże do premiery filmu zostały jeszcze trzy tygodnie, więc początkowe szacowania pewnie jeszcze wzrosną.

Opis dystrybutora (kino):  W obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje. Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć.

W obsadzie znaleźli się m.in. Ben Affleck (Batman), Henry Cavill (Superman), Gal Gadot (Wonder Woman), Jesse Eisenberg (Lex Luthor), Amy Adams (Lois Lane) i Jeremy Irons (Alfred). 

bat1

Polska premiera nowego widowiska Zacka Snydera pt. “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” odbędzie się 1 kwietnia 2016 roku.

Źródło: ComingSoon.net; ComicBookMovie.com / Ilustracja wyróżniająca – materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?