Gore – Kevin Spacey jako Gore Vidal w filmie biograficznym od Netflixa

Niebawem dwukrotnego zdobywcę Oscara, Kevina Spacy’ego, zobaczymy w roli amerykańskiego pisarza, Gore’a Vidala. Netflix właśnie szykuje film biograficzny o artyście, zatytułowany Gore. Reżyserem produkcji został Michael Hoffman (Ostatnia stacja). Oprócz Spacy’ego w filmie zobaczymy również Helen Mirren oraz Jamesa McAvoy’a. Zdjęcia właśnie trwają we Włoszech. 

gore vidal

Zobacz również: Bright – Will Smith oraz Joel Edgerton w najnowszym filmie Netflixa! | SDCC2017

Gore Vidal był amerykańskim pisarzem, dramaturgiem, scenarzystą i politykiem. Napisał m.in. scenariusz do filmu Billy the Kid z Valem Kilmerem i ekranizacji powieści Mario Puzo, Sycylijczyk. Największy sukces przyniosły mu trzy powieści, które napisał w latach 60. Były to: Julia, Washington D.C. oraz Mayra Breckinridge. W tym czasie Vidal przybywał we Włoszech i wdał się w romans, w wyniku czego, przez dłuższy okres swojego życia przebywał w Rzymie oraz w ogromnej willi nazywanej La Rondinaia, mieszczącej się w małej wiosce na wybrzeżu  Amalfi. To tam właśnie poznał największe ówczesne osobistości m.in. Andy’ego Warhola, Micka Jaggera, Gretę Garbo i Paula Newmana. Akcja filmu ma się rozgrywać w latach 80.

Data premiery filmu na tę chwilę nie jest znana.

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: GettyImages

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?