rosyjskie kino cda legenda o kołowracie
rosyjskie kino cda legenda o kołowracie

Legenda o Kołowracie – kolejny epicki zwiastun filmu w stylu 300

Niedźwiedź, morze ognia, szczęk żelaza, setki strzał, wielkie bitwy. W sieci zadebiutował drugi zwiastun rosyjskiej superprodukcji Legenda o Kołowracie, o riazańskim bojarze, który rzucił wyzwanie Złotej Ordzie.

Legenda o Kołowracie (oryg. Легенда о Коловрате) to zapowiadana od dłuższego czasu rosyjska superprodukcja, której pierwszy zwiastun wizualnie nawiązywał do stylistyki komiksowej, którą znamy z 300 w reżyserii Zacka Snydera. Nie jest to przypadkowe, gdyż twórcy filmu w wywiadach tłumaczą, że świadomie zrezygnowali z wiernego odtworzenia średniowiecznych realiów historycznych na rzecz na poły baśniowej opowieści o dobru i złu. Film przedstawi znaną z piśmienictwa staroruskiego historię półlegendarnego bojara Jewpatija Kołowrata, który zasłynął heroicznym odwetem na wojska mongolskie dowodzone przez Batu Chana:

Za reżyserię odpowiada debiutant Ivan Shurkhovetskiy. W tytułową rolę wciela się Ilya Malakov, a w Batu-chana odtworzył Aleksander Choi. W filmie zobaczymy również Aleksandra Serebryakova (LewiatanŁadunek 200), Polinę Chernyshovą czy Aleksandra Ilyina. Producentem jest Dzhanik Fayziev (Admirał8 sierpnia) Budżet filmu wynosi 360 milionów rubli (ok. 5,5 mln dolarów).

Zobacz również: Rosyjskie studio filmowe udostępnia filmy Tarkowskiego!

Obecna rosyjska data premiery to 30 listopada 2017 roku.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?