Reżyser “Bogów Egiptu” nazywa krytyków “obłąkanymi idiotami”!

Debiutujący w zeszłym tygodniu “Bogowie Egiptu” okazali się porażką, zarówno finansową jak i artystyczną. Na koncie filmu znajdują się “zaledwie” 52 mln USD. Nieprzychylne recenzje i opinie sprawiły, że produkcja w reżyserii Alexa Proyasa (“Ja Robot”) została już okrzyknięta pierwszą olbrzymią klapą 2016 roku. Jednak twórca filmu dostrzega przyczynę takich zdań na temat swojej pracy nie w niej samej, lecz w…krytykach filmowych, którzy w jego opinii nie doceniają filmu i nie potrafią go zrozumieć!

Ross

“Nigdy nie zbierałem przesadnie dobrych recenzji, chyba że od osób myślących same za siebie.  Mam chyba jakiś talent do przyciągania nieprzychylnych krytyków. Jednak tym razem zaszli za daleko, bojkotując mój film z powodu braku “poprawności politycznej” i “wybielenia”! Zachowali się jak obłąkani idioci, którymi zresztą wszyscy są. […] Wydaje mi się, że oni po prostu piszą to, co ludzie chcą usłyszeć, mijając się jednocześnie z prawdą. To smutne, że w dzisiejszych czasach dostęp do takich opinii tych wszystkich recenzentów i blogerów jest taki łatwy…Każcie takiemu napisać coś o filmie, którego jeszcze nikt nie widział! Ciekawe jak wtedy sformułuje opinię!”

Wyglada na to, że reżyser postanowił pójść na całość i wylać wszystkie swoje żale na zewnątrz…Czy to jednak rozsądne? Jego film jest krytykowany głównie nie z powodu braku czarnoskórych aktorów i aktorek w obsadzie, ale przez banalny i schematyczny scenariusz, oraz słabe efekty specjalne. Co sądzicie o takiej postawie Proyasa?

Zobacz także: Recenzja “Bogów Egiptu” – superprodukcji na kanwie egipskiej mitologii

Opis dystrybutora kina: Set, bezwzględny bóg ciemności, siłą i podstępem przejmuje egipski tron. Faraon ginie, kapłani są bezsilni, a zwykli ludzie stają się niewolnikami. Tylko garstka buntowników stawia czoła uzurpatorowi, by ocalić imperium. Na ich czele staje bohaterski śmiertelnik Bek, który z pomocą potężnego i miłosiernego boga Horusa wyrusza w zaświaty, a nawet do samych niebios, by tam odnaleźć oraz pokonać Seta i jego hordy. Tak rozpoczyna się pełna niezwykłych przygód, magii i poświęceń krucjata śmiertelnika oraz boga w obronie naszego świata.

Obsada filmu “Bogowie Egiptu”: Brenton Thwaites – Bek, Nikolaj Coster-Waldau – Horus, Gerard Butler – Set, Elodie Yung – Hathor, Chadwick Boseman – Thoth, Courtney Eaton – Zaya, Geoffrey Rush – Ra i Rufus Sewell – Urshu. Film wyreżyserował Alex Proyas (“Kruk”, “Mroczne miasto”).

“Bogowie Egiptu” zadebiutują na ekranach polskich kin już 26 lutego 2016 roku.

Źródło: comicbookMmovie.com / Ilustracja wyróżniająca – materiały prasowe

 

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

[email protected]

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?