Wonder Woman zakazana w Libanie! Wszystko przez pochodzenie Gal Gadot

W sieci hulała informacja o możliwym wycofaniu seansów Wonder Woman z kin w Libanie. Właśnie nadeszła informacja, że władze libańskie zadecydowały, iż film z Gal Gadot nie będzie wyświetlany w tamtejszych kinach.

Film Patty Jenkins przeszedł przez cenzurę w Libanie i miał podobnie, jak w wielu innych państwach pojawić się w tym tygodniu w repertuarze kin. Okazuje się, że nie wszyscy w azjatyckim kraju byli z tego faktu zadowoleni. Inicjatywę zapobieżenia wyświetlania Wonder Woman wykazała organizacja o nazwie Kampania na Rzecz Bojkotu Zwolenników Relacji Izraelsko-Libańskich. Głównym powodem, dla którego ich zdaniem film ma być wycofany jest to, że Gal Gadot, jest Żydówką, służyła w armii Izraela, gdzie pobór jest obowiązkowy dla obywateli i wspiera swój kraj w walce z ugrupowaniami arabskimi. Na poparcie swojego stanowiska członkowie organizacji przywołują wpis aktorki w serwisie Facebook z 2014 roku, w którym wyrażała aprobatę wobec akcji militarnych przeciw Hamasowi w Strefie Gazy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należała do Ministra Ekonomii, który po zasięgnięciu rady u specjalnego, 6-osobowego komitetu przychylił się ostatecznie do wniosku i zakazał wyświetlania Wonder Woman.

Zobacz również: Wonder Woman – recenzja filmu

Okazuje się również, iż organizacja starała się bezskutecznie o podobną decyzję w przypadku poprzedniego filmu z Wonder Woman, a więc Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości. W przeszłości w libańskich kinach gościły również inne filmy z Gal Gadot.

Izrael i Liban prowadziły ze sobą dwie wojny i obecnie nie utrzymują stosunków dyplomatycznych. Granica między państwami jest pod nadzorem sił ONZ.

Źródło: esquire.com; deadline.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe Warner Bros.

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Więcej informacji o
, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?