Crossover filmu “Deadpool” z serią “X-Men”?

“Deadpool” jest obecnie na najlepszej drodze do osiągnięcia zwycięstwa w trzecim tygodniu box-office’owego zestawienia. Wiadomo już również o powstającym sequelu widowiska. W związku z powyższym fani zaczęli sobie zadawać pytanie, czy doczekamy się w najbliższym czasie crossovera filmu “Deadpool” z serią “X-Men”. Niestety z wypowiedzi scenarzystów charyzmatycznego antybohatera, Rhetta Reese’a i Paula Wernicka, udzielonych dla portalu The Playlist wynika, że jest to raczej mało prawdopodobne, choć możliwe.

Zwróćcie uwagę na to, że zanim twórcy zdecydowali się wyreżyserować film “Avengers”, nakręcili dwie części “Iron Mana”. Ponadto, gdyby to zależało od nas, podążalibyśmy bardzo ostrożnie wspomnianą ścieżką

Powiedział portalowi Reese, po czym dodał:

Kolejnym problemem jest linia czasowa. Akcja serii “X-Men” rozgrywa się obecnie w latach 1980, a wydarzenia przedstawione w obrazie “Deadpool” dzieją się trzy dekady później.

Mogę sobie wyobrazić, że linia czasowa serii “X-Men” w końcu łączy się z wydarzeniami przedstawionymi w filmie “Deadpool”.

Stwierdził drugi ze scenarzystów widowiska – Wernick, a następnie kontynuował swoją wypowiedź:

Jednakże opiekunem tego uniwersum jest Simon Kingberg (producent serii “X-Men”). Zatem być może w przyszłości zobaczymy bohaterów serii “X-Men” w obrazie “Deadpool”, a co za tym idzie, charyzmatycznego antybohatera w świecie mutantów.

Scenarzysta dał ponadto do zrozumienia, że wytwórnia będzie niezwykle ostrożna w kwestii potencjalnego crossovera, ponieważ obecnie posiada dwie udane serie przynoszące jej ogromne zyski.

“Deadpool” stał się silną marką, a także w pewnym sensie serią samą w sobie, która jest zupełnie niezależna od produkcji opatrzonych szyldem “X-Men”, z czego naprawdę bardzo się cieszymy. Dzięki temu twórcy mają tak jakby dwie sagi w jednej, lecz zważywszy na to, że obie są ich własnością oraz należą do tego samego uniwersum, widzowie będą świadkami synergii pomiędzy omówionymi markami, mimo iż są one bardzo zróżnicowane.

Obaj scenarzyści stwierdzili również, że będą zaangażowani w każdy projekt dotyczący postaci Deadpoola – nawet taki jak “X-Force”.

Produkcja związana jest z Deadpoolem, tak więc jestem przekonany, że weźmiemy udział w jej tworzeniu.

Dead

Opis dystrybutora: Ekranizacja jednego z najoryginalniejszych komiksów Marvel Comics. Wade Wilson (Ryan Reynolds) – niegdyś agent służb specjalnych, a obecnie najemnik – poddany zostaje nielegalnemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłych mocy samouzdrawiania. Odtąd staje się znany jako Deadpool i wyposażony w nowe zdolności oraz czarne poczucie humoru wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niemal zniszczył mu życie.

Reżyserem nowego widowiska wytwórni 20th Century Fox jest Tim Miller. Produkcja powstanie na podstawie scenariusza będącego efektem współpracy Rhetta Reese’a i Paula Wernicka. Główną rolę w obrazie zagra Ryan Reynolds. Ponadto na ekranie będą mu towarzyszyć: Gina Carano (Angel Dust), T.J. Miller (Weasel), Morena Baccarin (Vanessa Carlysle/Copycat) i Ed Skrein (Ajax). Polska premiera filmu “Deadpool” odbyła się 12 lutego 2016 roku.

Deadpool 3

Fanów Marvela zapraszamy na: www.facebook.com/MARVELFanPolska!

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wyróżniająca – materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?