Zmarł Roger Moore. Były James Bond miał 89 lat

Bardzo mnie zawsze boli, gdy umiera utalentowany człowiek, świat bowiem bardziej ludzi takich potrzebuje niż niebo. – Georg Christoph Lichtenberg

A jednym z nich z pewnością był sir Roger Moore – legendarny brytyjski aktor, który m.in. siedmiokrotnie użyczył swojej twarzy słynnemu agentowi 007. Informację o śmierci gwiazdora przekazała rodzina za pośrednictwem Twittera.

https://www.youtube.com/watch?v=CxwdlWwuEPE

Prócz posiadania w swoim emploi wizerunku Bonda, Moore obdarował ekranową egzystencją także kilka innych sławnych postaci z Sherlockiem Holmesem (Sherlock Holmes w Nowym Jorku) I Inspektorem Clouseau (Klątwa Różowej Pantery) na czele. Nie przeceniony jest również jego wpływ na rozwój brytyjskiej filmografii popularnej, do którego przyczynił się ponad 60. występami w produkcjach kinowych, a także telewizyjnych. Łączymy się zatem w bólu z rodziną Moore’a, jego przyjaciółmi, kolegami z planu i całą brytyjską kinematografią, która w dniu dzisiejszym odnotowała niepowetowaną stratę.

Źródło: bbc.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?