J.J. Abrams potwierdza wątki homoseksualne w uniwersum Gwiezdnych Wojen!

Od wielu tygodni po sieci krążą plotki, jakoby do uniwersum Gwiezdnych Wojen miały zawitać wątki homoseksulane. Więcej nawet! Wedle niektórych spekulantów zostały one wprowadzone już w “Przebudzeniu Mocy”, a dowodem na tą teorię miała być relacja łącząca postać Poe Damerona (Oscar Isaac) i Finna (John Boyega). Aż do teraz, były to jedynie luźne spekulacje krążące wśród fanów. Jednak ostatnia wypowiedź reżysera “Star Wars: The Force Awakens” każe sądzić, że jest w nich ziarno prawdy! Zapytany o możliwość pojawienia się postaci gejowskich w uniwersum, odpowiedział”

“Oczywiście, że tak! Mówiąc, że nie zamierzam nikogo marginalizować, miałem również na myśli postacie tego typu! Więc tak, mogą się pojawić! […] Gwiezdne Wojny są niezwykłe, bo dają olbrzymie możliwości wyboru. Wydaje mi się, że usilne próby nie dopuszczenia takich wątków do tego wszechświata są niepotrzebnym ograniczeniem.”

Abrams On Set

A zatem Disney nie cofnął się nawet przed tak radykalnym krokiem! Wiele osób sądziło, że producenci nie odważą się na wprowadzenie wątków homoseksulanych do wszechświata Star Wars. Oczywiście, wątpliwym jest, by jednym z nich była relacja łączaca Finna i Poe! Należą bowiem do trójki głównych bohaterów najnowszej trylogii, więc uczynienie z nich gejów, mogłoby źle odbić się na wynikach finansowych kolejnych filmów, w tym również Epizodu VIII. Może więc chodzić o mniej kluczowe postacie, które nie zagoszczą na ekranie zbyt długo. Jak jednak zareagują na to fani? Czy znajdą się tacy, którzy zlinczują Abramsa? 

A co Wy sądzicie o takim pomyśle? Uważacie, że jest przykładem wyrozumiałości, czy też niepotrzebną i radykalną poprawnością polityczną? Podzielcie się Waszymi przemyśleniami w komentarzach!

Opis produkcji: Epizodu VIII Gwiezdnych Wojen trafi do kin 14 grudnia 2017 roku.Bliższe szczegóły fabuły nie są znane, poza faktem, że film będzie bezpośrednią kontynuacją zdarzeń przedstawionych w “Przebudzeniu Mocy”. Reżyserią zajmie się tym razem Rian Johnson, który odpowie również za scenariusz. J.J. Abrams obejmie stanowisko producenta. Wedle wcześniej ujawnionych informacji, powrócić ma obsada z Epizodu VII, a nowym nabytkiem będą m.in Benicio Del Toro (“Sicario”) oraz Laura Dern (“Park Jurajski”).

Źródło: comicbook.com/ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?