“10 Cloverfield Lane” będzie drugą częścią trylogii?

Już 9 marca w kinach na całym świecie zadebiutuje nowy film science fiction w reżyserii Dana Tachtenberga pt. “10 Cloverfield Lane”. Jednym z głównych producentów obrazu jest J.J.Abrams, reżyser ostatniej części “Gwiezdnych Wojen”. Film jest duchowym spadkobiercą znanego w Polsce pod nazwą “Projekt: Monster”. Jak się okazuję, twórca serialu “Lost” ma też w planach trzeci film, domykający trylogię, jednak jego powstanie zależy w bardzo dużej mierze od wyników finansowych tegorocznego.

https://www.youtube.com/watch?v=yQy-ANhnUpE

“10 Cloverfield Lane” obejrzymy w Polsce od 22 kwietnia tego roku. Za produkcję obok wspomnianego Abramsa odpowiada min. Damien Chazelle (reżyser “Whiplash”). W obsadzie znaleźli się min. John Goodman (“Big Lebowski”, “Operacja Argo”) oraz Mary Elizabeth Winstead (“Scott Pilgrim konra świat”).  Za film odpowiada wytwórnia “Paramount Pictures”.

Opis Dystrybutora: Po dramatycznym wypadku samochodowym, młoda kobieta odzyskuje przytomność w podziemnym schronie. Od mężczyzny, który się nią opiekuje, dowiaduje się, że nie tylko ocalił jej życie. Śmiercionośny atak chemiczny skaził Ziemię, czyniąc ją niemożliwą do zamieszkania. Zdezorientowana, przerażona kobieta decyduje, że musi wydostać się ze schronu, bez względu na to, co zastanie po wyjściu na ziemię. 

źródło: screenrant.com / ilustracja wprowadzenia: Paramount

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?