Chadwick Boseman o Czarnej Panterze – “On nie jest superbohaterem”

Do tej pory nie znaliśmy zbyt dużo szczegółów odnoście Czarnej Pantery, która zawita w nadchodzącym widowisku “Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. W rozmowie z magazynem Empire, Chadwick Boseman odgrywający rolę T’Challa/Czarnej Pantery, rzucił trochę światła na tę postać.

W wywiadzie Boseman powiedział, że T’Challa nie jest super bohaterem, przynajmniej nie w takim sensie jakiego zwykle znamy. Nie znaczy to, że nie będzie posiadał super mocy, tylko nie będzie konwencjonalnym Avengersem. Bohater nie przynależy do żadnego zespołu, choć przez zwiastuny i materiały promocyjne widziany jest po stronie Tony’ego Starka. “To jest moja polityczna misja, by poskromić to i utrzymać pod kontrolą” – Dodał aktor. 

Chadwick nie potwierdził w wywiadzie, czy T’Challa będzie musiał zażywać swój magiczny wywar, by wzmocnić nadludzkie umiejętności. Na chwile obecną, wiadomo tylko, że będzie posiadał kombinezon zrobiony z vibranium, dokładnie z tego samego materiału co tarcza Kapitana Ameryki. Przypomnijmy jeszcze, że T’Challa/Czarna Pantera, to król fikcyjnego afrykańskiego królestwa  Wakanda, który zrobi wszystko, by ochronić swój naród słynący ze złóż metalu o nazwie vibranium. 

https://www.youtube.com/watch?v=43NWzay3W4s

 Opis dystrybutora: Film wytwórni Marvel pt. „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów” koncentruje się na przedstawieniu dalszych losów Steve’a Rogersa, który kieruje nową grupą Mścicieli w ich nieustannych staraniach mających na celu zapewnienie ochrony ludzkości. Jednakże po kolejnym niefortunnym incydencie z udziałem ekipy superbohaterów skutkującym niezaplanowanymi zniszczeniami, wzrastająca presja polityczna doprowadza do wprowadzenia systemu odpowiedzialności zarządzanego przez organy rządowe, dedykowanego do nadzorowania i dowodzenia teamem. Nowe zarządzenie powoduje rozłam w grupie Mścicieli. Ekipa dzieli się na dwa obozy – pierwszy dowodzony przez Steve’a Rogersa i jego pragnienie zniesienia jakiegokolwiek nadzoru nad superbohaterami w ich działaniach dążących do ochrony ludzkości, i drugi powstały na skutek zaskakującej decyzji Tony’ego Starka chcącego wspierać decyzję rządu odnośnie kontroli i odpowiedzialności.

Obsada filmu „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”: Chris Evans – Steve Rogers/Kapitan Ameryka, Robert Downey Jr. – Tony Stark/Iron Man, Scarlett Johansson – Natasha Romanoff/Czarna Wdowa, Jeremy Renner – Clint Barton/Sokole Oko, Anthony Mackie – Sam Wilson/Falcon, Don Cheadle – Jim Rhodes/War Machine, Sebastian Stan – Bucky Barnes/Zimowy Żołnierz, Chadwick Boseman – T’Challa/ Czarna Pantera i Paul Bettany– Vision.
Polska premiera filmu odbędzie się 6 maja 2016 roku.

Premiera solowego filmu “Black Panther” zapowiedziana jest na rok 2018. 

Źródło: comicbook.com, empireonline.com /  Ilustracja wyróżniająca: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?