Easter Egg w najnowszym spocie Obcy: Przymierze

Jak już nie raz wspominaliśmy, Ridley Scott planuje wycisnąć z Obcego, ile się da. Powstaną sequele, prequele, a wśród nich zobaczymy pewnie mnóstwo znajomych twarzy. Wczoraj wieczorem podczas krajowych mistrzostw koszykówki w USA, pokazano najnowszy telewizyjny spot filmu Obcy: Przymierze. Można by się zlęknąć, że aż za dużo filmu zostało już pokazane we wszystkich zwiastunach i teaserach, ale jeśli myślicie, że widzieliście już wszystko, to grubo się mylicie. Na samym końcu spotu, pojawia się plansza z hashtagiem #emohemekat. Poniżej znajduję się ikona instagrama i jest to ukryta instrukcja do wyszukania tego hashtagu na tym właśnie portalu społecznościowym. Poniżej znajdziecie spot na YouTubie.

https://www.youtube.com/watch?v=dcfSnaCRoKE

Zobacz również: Avatar 2 – Kolejne opóźnienie? Weaver sceptycznie o sierpniowym początku zdjęć

Tajemniczy hashtag prowadzi do ukrytego zwiastunu znajdującego się na instagramie, który z początku przypomina ten telewizyjny. Jednak po jakimś czasie przed waszymi oczami pojawi się postać, którą możecie już skądś kojarzyć. Wszystkiemu przygrywa John Denver z piosenką Take Me Home. I tu wyjaśnienie hashtagu emohemekat. Jest to po prostu take me home zapisane od tyłu. Trzeba przyznać twórcą, że całkiem ciekawy zabieg promocyjny. Zwłaszcza że ukryty teaser ucieszy nie jednego fana universum. 

 

#emohemekat

Post udostępniony przez emoh_em_ekat (@emoh_em_ekat)

Opis dystrybutora filmu (kino): Obcy: Przymierze to drugi rozdział nowej trylogii, którą zapoczątkował film Prometeusz. Statek osadniczy Przymierze dociera na nieznaną planetę, która wydaje się być prawdziwym rajem. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i niebezpieczeństw świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (Michael Fassbender), ocalały z katastrofy Prometeusza

Obsada widowiska: Demián Bichir (Nienawistna ósemka), Katherine Waterston (Wada ukryta), Danny McBride (Jaja w tropikach), Billy Crudup (Watchmen. Strażnicy), Jussie Smollett (Imperium), Amy Seimetz (Upstream Color), Carmen Ejogo (Selma), Callie Hernandez (Maczeta zabija), Michael Fassbender (Makbet), James Franco (127 godzin) i Noomi Rapace (Czas zemsty). 

A co wy uważacie o tym easter eggu? Dajcie znać w komentarzach!

Źródła: comingsoon.net / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Młody montażysta i grafik, cenię sobie kreatywność i to właśnie staram się pokazywać w moich produkcjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?