Ava DuVernay reżyserką adaptacji prozy Madeleine L’Engle pt. “A Wrinkle in Time”?

Według informacji podanych przez portal Deadline, utalentowana Ava DuVernay (“Selma”) zasiądzie na stołku reżyserskim nowej produkcji wytwórni Walt Disney Pictures. Mowa tutaj o adaptacji powieści Madeleine L’Engle wydanej w 1962 roku pt. “A Wrinkle in Time”. Wracając jednak do Avy DuVernay… Twórczyni była rozważana w poprzednim roku do funkcji reżysera nowego dzieła wytwórni Marvel Studios pt. “Black Panther”, lecz ostatecznie nie doszło do porozumienia pomiędzy zainteresowanymi stronami.

Scenarzystka i współreżyserka filmu “Kraina lodu” – Jennifer Lee, zajmie się sporządzeniem tekstu do omawianego obrazu, podczas gdy Jim Whitaker i Catherine Hand odpowiedzialni będą za jego produkcję. “A Wrinkle in Time” jest pierwszą częścią powieściowego cyklu Madeleine L’Engle zatytułowanego “Time Quartet”. Seria składa się z czterech powieści. Są nimi: “A Wind in the Door”, “A Swiftly Tilting Planet”, “Many Waters” i wspomniana powyżej “A Wrinkle in Time”. Warto tutaj dodać, że wydana w 1989 roku książka “An Acceptable Time” również zaliczana jest do omówionego cyklu, lecz jej akcja dotyczy wcześniejszego pokolenia.

Ava 1

Strona ponadto podaje, że Avie DuVernay złożyło ofertę również studio DreamWorks, które chciałoby, aby twórczyni wyreżyserowała produkcję “Intelligent Life”. Jest to thriller science-fiction. Scenariusz do obrazu napisali Colin Trevorrow i Derek Connolly. Na główną gwiazdę obrazu wybrano zwyciężczynię Oscara, Lupitę Nyong’o. Który z projektów znajdzie reżysera w postaci Avy DuVernay? O tym przekonamy zapewne niebawem.

Źródło: ComingSoon.net/ Ilustracja wyróżniająca – materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?