Zobaczcie plakat #Cannes2017 – jak zwykle przepiękny!

Skąpana w odcieniach czerwieni i różu Claudia Cardinale, promieniejąca radością, pełna życia – tak wygląda plakat, który promuje w tegroczny słynny festiwal filmowy. Okrągła, siedemdziesiąta edycja Cannes rusza 17 maja.

O zaszczcie bycia ikoną imprezy włoska aktorka powiedziała:

Tak właśnie widzę ten festiwal – jako wydarzenie, które rozświetla wszystko dookoła. Taniec na dachach Rzymu [z tej fotografi – przyp. red.] odbył się w 1959 roku. Nikt już nie pamięta imienia fotografa… Ja też je zapomniałam. Ale to zdjęcie przypomina mi o moich korzeniach, o czasie, gdy nawet nie śniłam o wchodzeniu po schodach najsłynniejszego kina na świecie. Życzę wam wspaniałej rocznicy!

Oto plakat w całej okazałości:

plakat cannes2017

Klikając tutaj zobaczyć możecie post na Twitterze, który pokazuje oryginalną fotografię, oraz tą przerobiną na potrzeby festiwalu.

Zobacz również: Pedro Almodovar przewodniczacym jury festiwalu w Cannes

70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes 2017 potrwa od 17 do 28 maja. Wiemy już, że ceremonię otwarcia i zamknięcia poprowadzi Monica Bellucci, a przewodniczącym jury konkursu głównego będzie Pedro Almodovar.

Program imprezy poznamy w połowie kwietnia.

Co myślićie o plakacie? Czekamy na Wasze komentarze!

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe festival-cannes.com

Redaktor

Dziennikarz filmowy i kulturalny, miłośnik kina i festiwali filmowych, obecnie mieszka w Londynie. Autor bloga "Film jak sen".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?