“Molly’s Game” – Jessica Chastain z główną rolą w produkcji?

W listopadzie 2014 roku ogłoszono, że Aaron Sorkin (“Steve Jobs”, “The Social Network”) stworzy scenariusz adaptacji “Molly’s Game” – wspomnień Molly Bloom, która z gwiazdy sportu przerodziła się w pokerową magnatkę. Z kolei w styczniu okazało się, że Sorkin po raz pierwszy stanie także za kamerą – teraz projekt wkracza w fazę kompletowania obsady, a reżyser nie ukrywa, kogo wyobrażałby sobie w głównej roli.

Negocjacje jeszcze się nie rozpoczęły, ale grafik Jessiki Chastain (“Interstellar”, “Marsjanin”) już jest bardzo napięty – nadchodzące projekty aktorki to “The Death And Life Of John F. Donovan”, “No Show Jones” i “Miss Sloane”.

Główna bohaterka “Molly’s Game” od małego po mistrzowsku jeździła na nartach, zaś w wieku dwudziestu jeden lat rozpoczęła zupełnie innego rodzaju karierę. Na rzecz ukończenia studiów zrezygnowała z udziału w Olimpiadzie, a następnie zrobiła sobie rok przerwy i wyprowadziła się do Los Angeles, gdzie zarabiała jako… kelnerka. Dzięki smykałce do biznesu przez kolejnych osiem lat zarabiała miliony na wysokostawkowym pokerze, nim zainteresowało się nią FBI. 

Nieznana jest jeszcze data rozpoczęcia zdjęć, niewykluczone więc, że Sorkin zaczeka, aż Chastain znajdzie czas na wzięcie udziału w jego produkcji.

Źródło: Empire.com / Ilustracja wprowadzenia: Yahoo.com

Dziennikarz

Studentka czwartego roku Tekstów Kultury UJ.
Ze świata literatury najbardziej lubi powieści, ze świata muzyki - folk, ze świata kina - (melo)dramaty oraz indie. I Madsa Mikkelsena, oczywiście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?