Ekranizacja gry Splinter Cell efektownym kinem akcji?

Basil Iwanyk potwierdza, iż ekranizacja gry Splinter Cell powstanie, a on nadal zajmować będzie powierzone mu wcześniej stanowisko producenta. Podobnie jak w przypadku filmu Assassin’s Creed, tak i tutaj główna gwiazda projektu pełnić będzie też rolę producenta. W tym przypadku mowa o Tomie Hardy, który z ekranizacją gry firmy Ubisoft związany jest od kilku lat. Według Iwanyka, Hardy w przyszłym miesiącu będzie miał okazję przeczytać najnowszą wersję scenariusza.

Assassin’s Creed ma swój specyficzny świat, historię i mechanikę rozgrywki. Splinter Cell to pierwszoosobowa strzelanina. Wyzwaniem przy pracy nad Splinter Cell było to, że nie mieliśmy konkretnej historii, na której mielibyśmy bazować. To skłoniło nas do stworzenia własnego świata i wypełnienia go postaciami. Nie sądzę by te dwa światy miały się kiedykolwiek ze sobą spotkać czy połączyć. Nie sądzę też, aby nasz film miał wyglądać jak ekranizacja gry wideo. To będzie raczej kozackie kino akcji z Tomem Hardy. Tego właśnie chcemy… On też jest graczem. Ma wielu przyjaciół w tym świecie i nie mam na myśli świata wirtualnego, ale ten prawdziwy, związany ze Special Ops. On naprawdę bardzo chce zagrać tego bohatera. I to nas ekscytuje, że Tom wcieli się w tę postać.

tom Hardy

Zobacz również: Star Trek: Discovery – nowa zapowiedź serialu!

Producent dodał też, że w przeciwieństwie do Johna Wicka, którego też jest producentem, Splinter Cell będzie miał kategorię wiekową PG-13, ale taką na granicy. Wyzwaniem będzie też stworzenie świata i jego mitologii w taki sposób, aby odróżniały się od innych filmów szpiegowskich, pokroju Jamesa Bonda i Jasona Bourne’a.

Dobra i zła wiadomość jest taka, że filmy o Bondzie przeszły kilka lat temu odrodzenie. Filmy o losach Bourne’a, to po prostu filmu o losach Bourne’a, a my będziemy starali odciąć się od takich wzorów na ton filmu, złoczyńców czy lokacje. Szukamy takich miejsc i historii, które nie zostały jeszcze wyeksplorowane w filmach. Chcemy stworzyć coś świeżego.

Splinter Cell trafi do kin pod koniec 2018 roku, bądź na początku 2019.

Źródło: Heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?