Program TV – Turysta, Akademia Policyjna i Człowiek Demolka dziś w telewizji! (wtorek 24.01.2016)

Choć brak dzisiaj wysokobudżetowych blockbusterów, to jednak miłośnicy solidnego kina sensacyjnego znajdą coś dla siebie. Poza tym kultowa komedia o stróżach prawa.


Turysta

20.05 Polsat

Sensacyjny, USA, 103 min, premiera PL: 2010
Reżyseria: Florian Henckel von Donnersmarck
Obsada: Johnny Depp, Angelina Jolie, Paul Bettany, Timothy Dalton

Opis dystrybutora: Remake francuskiego filmu zatytułowanego Anthony Zimmer z Sophie Marceau w roli głównej. W amerykańskiej wersji skomplikowaną grę prowadzą ze sobą Johnny Depp i Angelina Jolie. Obraz został wyróżniony nominacjami do Złotych Globów w trzech kategoriach. Na nagrody mieli szansę m.in. odtwórcy głównych ról. Depp gra w filmie “Turysta” postać tytułową. Jest on nauczycielem matematyki ze Stanów Zjednoczonych, który nazywa się Frank Tupelo i obecnie podróżuje po Europie. Wycieczka po najpiękniejszych zakątkach Starego Kontynentu ma być lekarstwem na jego złamane po rozstaniu z ukochaną serce. Wiele w jego życiu zmienia wyprawa do Wenecji. W zmierzającym do tego niezwykłego miasta pociągu Frank poznaje Elise Clifton-Ward (Angelina Jolie). Ta wyjątkowo piękna, dystyngowana kobieta dosiada się do niego, a skromnemu nauczycielowi trudno oderwać od niej oczy. Wkrótce okazuje się, że nie pojawiła się ona na jego drodze przypadkowo. Piękna bohaterka filmu “Turysta” była kochanką Alexandra Pearce’a – geniusza przestępczości finansowej. Pewnego dnia ukradł on wielkie pieniądze wpływowemu gangsterowi, co w półświatku jest równoznaczne z wydaniem na siebie wyroku śmierci. Co więcej, szukają go brytyjscy agenci z inspektorem Johnem Achesonem (Paul Bettany) na czele. Krążą pogłoski, że Pearce zmienił twarz i ukrył się gdzieś w Europie. Przez przelotną znajomość z Elise nieświadomy Frank zostaje wplątany w międzynarodową intrygę i trafia w środek wojny między rosyjską mafią a wspieraną przez Interpol policją. Elise chce go wykorzystać jako przynętę w prowadzonej przez siebie grze. Życie turysty jest zagrożone. Mimo to nie potrafi on się oprzeć kobiecie i wpada w coraz poważniejsze tarapaty.

https://www.youtube.com/watch?v=5R0vcopCNG0


Akademia policyjna

21.00 TNT

Komedia, USA, 96 min, premiera PL: 1984
Reżyseria: Hugh Wilson 
Obsada: Steve Guttenberg, Kim Cattrall

Opis dystrybutora: Nakręcona w 1984 roku, a bawiąca do dziś Akademia policyjna to pierwsza z komedii tworzących kultowy już cykl o perypetiach niezdyscyplinowanych przyszłych stróżów prawa. Ten zabawny i bezpretensjonalny film dość niespodziewanie stał się kasowym hitem, przez co zrealizowano aż sześć jego sequeli i dwa nawiązujące do niego seriale telewizyjne. Pomysł, na którym opiera się film “Akademia policyjna”, dotyczy zniesienia przez burmistrza wszelkich wymagań, które do tej pory stawiane były kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do szkoły kształcącej stróżów prawa. Dobre sprawowanie i nieposzlakowana opinia nie mają odtąd większego znaczenia, jeśli ktoś tylko chce rozpocząć karierę w policji. Wkrótce na uczelni pojawiają się przypadkowi ludzie, nie bardzo nadający się na stróżów prawa. Wśród nich jest Carey Mahoney (Steve Guttenberg), chuligan i drobny złodziejaszek, który trafia tu tylko dlatego, by uniknąć więzienia. Uczelnią kieruje dobroduszny komendant Eric Lassard (George Gaynes). Jednak jego prawą ręką jest złośliwy porucznik Thaddeus Harris (G.W. Bailey), który postanawia przeciwdziałać zaistniałej sytuacji. Razem z sierżant Debbie Callahan (Leslie Easterbrook) robi wszystko, by tylko zniechęcić rekrutów do przyszłej służby. Okazuje się to jednak bardzo trudne, bowiem studentom tytułowej “Akademii policyjnej” wyraźnie sprzyja szczęście.

https://www.youtube.com/watch?v=4NT4C1F_HZE


Człowiek demolka

20.55 TVN

Sensacyjny, USA, 110 min, premiera PL: 1993
Reżyseria: Marco Brambilla
Obsada: Sylvester Stallone, Sandra Bullock, Wesley Snipes

Opis dystrybutora: Pomysłowy film akcji z doborową obsadą i dużą ilością dobrego humoru. Ten oferujący lekką rozrywkę obraz został stworzony przez debiutującego reżysera, Marco Brambillę, z udziałem Sandry Bullock, Sylvestera Stallone’a i Wesleya Snipesa. Akcja filmu “Człowiek demolka” toczy się w Los Angeles w dwóch planach czasowych. W roku 1996, kiedy przemoc jest na porządku dziennym, rozgrywa się walka między policjantem Johnem Spartanem (Sylvester Stallone), zwanym Człowiekiem Demolką, a sadystycznym Simonem Phoeniksem (Wesley Snipes), który zabija ludzi dla przyjemności. Phoenix porywa autobus pełen pasażerów. Spartan łapie psychopatę, jednak zakładnicy giną. O ich śmierć jest obwiniany właśnie policjant. Za karę obaj zostają zahibernowani. W roku 2032 Phoenix wraca do życia. Wkrótce odbywa się jego przesłuchanie. Przestępca korzysta z okazji i ucieka. Świat XXI wieku, nieznający przemocy ani zła, jest zagrożony. Służby porządkowe nie radzą sobie z sadystycznym mordercą. Odhibernowany zostaje więc też Spartan, tytułowy bohater filmu Człowiek demolka. Wszyscy wierzą, że potrafi on powstrzymać Phoeniksa. Pomaga mu w tym zafascynowana latami 90. porucznik Lenina Huxley (Sandra Bullock).

https://www.youtube.com/watch?v=0B5v6QZ5R3g


21

22.15 Polsat

Sensacyjny , USA, 123 min, premiera PL: 20 styczeń 2008
Reżyseria: Robert Luketic
Obsada: Jim Sturgess, Kevin Spacey

Opis dystrybutora: Utalentowany Ben Campbell (Jim Sturgess) studiuje w prestiżowej uczelni Massachusetts Institute of Technology. Marzy, by uczyć się medycyny w Harvardzie, jednak nie ma wystarczającej sumy pieniędzy. Profesor matematyki, Micky Rosa (Kevin Spacey), proponuje mu swoją pomoc. Zaprasza Bena do grupy swoich najzdolniejszych, nieprzeciętnie inteligentnych studentów, którzy w każdy weekend jadą do kasyn w Las Vegas, by się wzbogacić. Na miejscu Jill (Kate Bosworth), Choi (Aaron Yoo), Kianna (Liza Lapira) i Fisher (Jacob Pitts) dzięki swoim matematycznym zdolnościom wygrywają w blackjacka miliony dolarów. Stają się mistrzami hazardu. Ben przyłącza się do nich. Zależy mu jednak tylko na zdobyciu pieniędzy na studia w Harvardzie. Wkrótce sytuacja zaczyna się komplikować. Graczami interesuje się szef ochrony kasyna, Cole Williams (Laurence Fishburne). Studenci muszą uprzedzić jego działania. Film został zainspirowany prawdziwą historią. Scenariusz oparto na bestsellerowej książce Bena Mezricha “Gracz”.

https://www.youtube.com/watch?v=Rqk5aTtCr_4

Źródło: Onet program TV

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?