Tak Jackie Chan kręci film ze 100 tonową lokomotywą!

90 dni budowania stacji kolejowej, 1000 osób w ekipie filmowej, -20 stopni celcjusza – tego nie zobaczycie w Hollywood. Amerykańskie making-ofy pokazują zazwyczaj, jak w ciepłych pokoikach powstają komputerowe efekty specjalne. W przypadku produkcji z Jackie Chanem wiadomo, że wszystko zrobione zostanie już na planie. Na planie filmu Railroads Tigers kaskaderzy musieli skakać do jadącego pociągu. Każdy najmniejszy błąd groził twardym lądowaniem i poważnymi obrażeniami. W dodatku sam Jackie Chan musiał nagrywać walki na dachu jadącego pociągu w iście mroźnej temperaturze.

Temperatura -18 stopni celcjusza, a ty stój na pociągu, gdy wymierzony w ciebie jest wielki wiatrak. Wyobraźcie sobie, jakie to zimno. Moje łzy zwyczajnie zamarzały.

https://www.youtube.com/watch?v=ctqOuVP8EOk

Akcję filmu Railroad Tigers osadzono jest w czasach II Wojny Światowej. Gwiazdą produkcji jest Jackie Chan, który wciela się w szefa chińskich wojowników walczących o wolność. Pracując jako bagażowy na stacji kolejowej, po kryjomu umożliwia swoim ludziom napady na pociągi przewożące zaopatrzenie dla armii japońskiej. Realizując kolejny skok, tym razem grupie Railroad Tigers przyjdzie zmierzyć się z całą armią. Reżyserem filmu jest Ding Sheng, autor Opowieści policyjnej z 2013 roku. Budżet produkcji wyniósł 50 mln. dolarów, ale już w samych Chinach Railroad Tigers zarobił ponad 85 mln. dolarów. Póki co niewiadomo, kiedy ten obraz trafi do Polski.

Zobacz również: zwiastun filmu Railroad Tigers!

źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?