Najnowszy film Michaela Moore’a ponosi finansową porażkę

Michael Moore jest reżyserem jednych z najbardziej dochodowych filmów dokumentalnych w historii kina. Jego “Zabawy z bronią” zarobiły 58 milionów dolarów, a największy przebój w karierze – “Fahrenheit 9.11” może się pochwalić przychodami w wysokości 222 milionów dolarów. Niestety, pierwszy film artysty od sześciu lat nie został ciepło przyjęty i nie spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony widzów. “Where to Invade Next”, bo o nim tu mowa, miał premierę w ostatni weekend w 308 kinach w Stanach i zarobił 897 tysiące dolarów, uzyskując najgorszą średnią na pojedyncze kino w całej karierze twórcy.

https://www.youtube.com/watch?v=Ei747zi9iYY

Najnowszy dokument Michaela Moore’a opowiada o jego podróży po całym świecie, w trakcie której szuka rozwiązań prawnych, które by się sprawdziły w Stanach Zjednoczonych. Swego czasu film miał się ukazać już w grudniu, żeby walczyć o tegoroczne Oscary, ale studio zadecydowało, by przełożyć premierę na walentynki. Na niski wynik finansowy przełożyła się też ograniczona promocja. Odwołano serię spotkań promocyjnych i wywiady telewizyjne z reżyserem, gdyż obecnie Michael Moore choruje na zapalenie płuc.

Mimo tego “Where to Invade Next” będzie miało swoją ograniczoną premierę w wybranych europejskich krajach, takich jak Niemcy, Luksemburg, Grecja, Szwecja i Holandia. Po kontrowersyjnej wypowiedzi reżysera, iż obecnie Stany nie mają czego się uczyć od Wielkiej Brytanii, nie ustalono wciąż póki co daty premiery filmu na Wyspach.

źródło: theguardian.com

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?