Poznaliśmy nazwiska scenarzystów i tożsamości głównych bohaterów Green Lantern Corps!

Z obozu DC Extended Universe dochodzą do nas pierwsze konkrety odnośnie ekranizacji przygód Zielonej Latarni. A raczej Zielonych Latarni, bowiem w produkcji roboczo zatytułowanej Green Lantern Corps zobaczymy przynajmniej dwóch głównych bohaterów. Będą nimi oczywiście Hal Jordan oraz John Stewart, a sam film opisywany jest jako Zabójcza Broń w kosmosie (oryg. Lethal Weapon in space).

Za scenariusz widowiska odpowiadać będą David S. Goyer oraz Justin Rhodes. Ten pierwszy wraz z Geoffem Johnsem, piastować będzie też stanowisko producentów. Producentem wykonawczym będzie natomiast Jon Berg. Film zapowiadany jest jako produkcja typu origin story, w której poznamy początki przygód głownych bohaterów w Korpusie Zielonych Latarni. Pomysłodawcami historii są Goyer i Johns.

Jordan Stewart

O postaci Zielonej Latarni w ubiegłym roku bardzo pozytywnie wypowiadali się Greg Silverman i Charles Roven z Warner Bros. Pictures.

Zielona Latarnia to niesamowity bohater. Tak naprawdę to kilku wspaniałych bohaterów, którzy nosili to miano. Wiemy, że nie wykonaliśmy dobrze swojej pracy przy poprzednim filmie o tym bohaterze. On zasługuje na zdecydowanie lepsze potraktowanie. Musimy zaopiekować się nim tak, jak Batmanem, Supermanem czy Wonder Woman. Chciabym przekazać fanom tego bohatera – jeśli będziecie cierpliwi, to my Wam to na pewno wynagrodzimy.

Dopiero pracujemy nad scenariuszem i myślę też, że Hal Jordan czy John Stewart pojawią się najwcześniej w drugiej części Justice League. Wydaje nam się, że wprowadziliśmy dotychczas wystarczającą liczbę bohaterów i to na nich musimy się skupić.

Green Lantern Corps trafi do kin prawdopodobnie 24 lipca 2020 roku.

Źródło: Deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?