“Deadpool” na czele box office w 60 z 61 krajów

Hollywoodzcy decydenci nie spodziewali się, że “Deadpool” będzie, aż takim sukcesem. W USA wynik finansowy filmu przewyższył oczekiwania ponad dwukrotnie. Zakładano iż zarobi około 60 milionów, a do kieszeni wpadło ponad 130 milionów. Wytwórnia Fox postanowiła pochwalić się również sukcesem swojej najnowszej produkcji na rynkach światowych. “Deadpool” zdobył nie tylko pierwszą lokatę w amerykańskim box-office, ale i w 60 z 61 pozostałych krajów, w których był wyświetlany. Łącznie w pierwszy weekend zarobił 300 milionów dolarów. 9 milionów dolarów pochodziło z seansów kinach Imax. W wielu krajach padły rekordy dla filmu z kategorią R. 

A więc “Deadpool” zgarnął całą pulę. Dobra, prawie całą. Domyślacie się w jakim państwie “Deadpool” mógł zostać pokonany? Odpowiedź brzmi:… w Polsce. Tu zwyciężyła nasza rodzima komedia romantyczna “Planeta singli”. Deadpool poproszony o komentarz o przyczyny porażki stwierdził podobno: “Nie wiem, choć się domyślam”.

Zobacz również: recenzja “Deadpool” i recenzja “Planety singli”

Największe zyski z rynków zagranicznych (kwoty w dolarach):

Wielka Brytania – 20 mln

Rosja – 12,4 mln

Australia – 10 mln

Tajwan – 8,2 mln

Brazylia – 5,9 mln

Hong-Kong – 3,8 mln

Malezja 2,9 mln

“Deadpool” wyświetlany był na większości rynków zagranicznych. W najbliższy weekend zadebiutuje w Hiszpanii, Korei Południowej, we Włoszech, i w krajach Bliskiego Wschodu. Japończycy zaś muszą czekać do czerwca.

Źródło: thewrap.com / ilustracje: mat. prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?