Brzydka Prawda (2009)
Zestawienie wskazujące Wam „co obejrzeć z dziewczyną” zaczynamy od amerykańskiego filmu. Jak to jest naprawdę z tymi dziewczynami i chłopakami? Co zrobić, żeby uwieść faceta i dlaczego wystarczy się bić z koleżanką w kisielu i przedłużyć sobie włosy? Ten bardzo bezpośredni i przezabawny film odpowie Wam na te odwieczne pytania i nie będzie przebierał w słowach. Brzydka Prawda pokazuje, jak to wszystko działa i prawdopodobnie pomoże zrozumieć Wam siebie nawzajem. Katherine Heigl i Gerard Butler jako niezbyt dobrana para bawią na ekranie jak mało kto, a film to naprawdę świetna komedia z pouczającym morałem. Polecamy na długie, zimowe wieczory.
Planeta singli (2016)
Przebojowa, tegoroczna, polska komedia romantyczna, która szturmem podbiła rodzime kina, pokonując w naszym kraju pochodzący z fabryki snów film pt. Deadpool, a to przecież nie lada osiągnięcie! Nie od dziś wiadomo, że rzeczony gatunek nie cieszy się poważaniem kinomanów, o czym wspomniano już we wstępie artykułu. Jednakże na dźwięk słów polski kom-rom większość widzów ucieka w popłochu. Przeważnie mają rację, lecz Mitja Okorn pokazał tym razem, że nakręcenie w naszym ojczystym kraju filmu wliczającego się w poczet omawianego gatunku skrojonego na światową skalę to nic trudnego. Planeta Singli traktuje o tytułowym portalu randkowym, który jest tematem przewodnim całego obrazu… Widzimy zatem perypetie pewnej poszukującej miłości kobiety – Agnieszka Więdłocha jako Ania Kwiatkowska – będącej do bólu przewidywalną tradycjonalistką. Z drugiej zaś strony poznajemy przebojowego Tomka Wilczyńskiego – genialny Maciej Stuhr – prawdziwego playboya drwiącego ze wszystkich i ze wszystkiego, dla którego ważne wartości w życiu i uczucia innych to źródło, skarbnica głupoty dla jego kolejnych przezabawnych skeczy. Zderzenie tych dwóch skrajnie odmiennych osobowości, obserwowanie zachodzących w nich zmian po mocnej kolizji to niewątpliwie silna strona filmu. Nie brakuje tutaj wyśmiewania się ze stereotypów, umiejętnej gry słownej, a także przedstawienia portali randkowych i miłości niekiedy w krzywym zwierciadle, jednakże całość zostaje spuentowanym niebanalnym przekazem. Mimo iż sporo tutaj nawiązań do innych filmów, to całość jest genialnie poprowadzona i niesamowicie świeża w porównaniu do pozostałych polskim kom-romów. Zdecydowanie należy obraz zobaczyć!
Dobry Rok (2006)
Nakręcona na podstawie powieści Petera Mayle’a historia opowiada młodym człowieku (Russel Crowe) którego świat obraca się wokół miejskiego zgiełku, krzyku maklerów giełdowych i szelestu banknotów. Pewnego dnia dowiaduje się o śmierci swojego wuja, właściciela francuskiej winnicy na Prowansji. Bohater leci na południe z zamiarem sprzedaży odziedziczonej posiadłości. Na miejsca spotyka się z własną przeszłością oraz z piękną kobietą o imieniu Fanny (olśniewająca Marion Cotillard), z winogronami i z dobrymi, pracowitymi ludźmi z krwi i kości – czyli wszystkim tym, co potrafi zmienić życie człowieka o sto osiemdziesiąt stopni. Piękny, ciepły film na chłodne wieczory, przy którym po prostu nie da się nie uśmiechać.
Vicky Cristina Barcelona (2008)
W jednym ze swoich głośniejszych filmów Allen opowiada o Vicky (Rebecca Hall) i Cristinie (Scarlett Johansson), które spędzają urlop w Barcelonie. Na miejscu poznają uwodzicielskiego artystę (Javier Bardem) i jego byłą żonę, piękną i temperamentną Marię Elenę (Penelope Cruz). Rozpoczyna się kilka dni pełnych iście ognistych emocji. Vicky Cristina Barcelona nie jest może ambitnym dziełem, ale przede wszystkim pięknym wizualnie obrazem, w którym wszystko – od kobiet, po krajobrazy i słynną ścieżkę dźwiękową – jest ładne i pociągające. Pełen ciepłych barw film Allena sprawi, że zatęsknicie za katalońskim słońcem.
Narzeczony mimo woli (2009)
Jesteś sama, a kończy Ci się wiza? Do tego jesteś szefową w dobrze prosperującym wydawnictwie? Te dwa aspekty można ze sobą w prosty sposób połączyć. Wystarczy zmusić swojego asystenta (który, a propos, Cię nienawidzi) do udawania najpierw narzeczonego, a potem męża. Komedia oprócz swojej oczywistej roli rozśmieszania pokazuje co w życiu jest najważniejsze. W pamięci długo pozostają sceny w rodzinnym domu Andrew (w tej roli Ryan Reynolds, który znakomicie się spisał), gdzie bryluje przede wszystkim babcia Annie. Dobra zabawa, relaks i świetny humor wyróżniają ten film na tle innych w tym gatunku.