Naomi Osaka - recenzja serialu. Druga strona medalu
Naomi Osaka - recenzja serialu. Druga strona medalu

Naomi Osaka – recenzja serialu. Druga strona medalu

Życie sportowca nie należy do najłatwiejszych. Z perspektywy kibica nie dostrzegamy jak wiele, nasi sportowi idole poświęcają. Często są naszym autorytetem, bo przekraczają granice własnych wytrzymałości. Jednak zapominamy, że za sportową boskością kryje się zwykły człowiek. Naomi Osaka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych tenisistek na świecie, którą kojarzą nie tylko zapaleni fani tego sportu. Pomimo młodego wieku na swoim koncie ma zwycięstwa na takich turniejach jak US Open czy Australian Open. Netflix stworzył miniserial dokumentalny o tenisistce. Naomi Osaka to nad wyraz szczery dokument pokazujący blaski i cienie bycia najlepszym, których kibice często nie dostrzegają.

Naomi Osaka to 3-odcinkowy miniserial dokumentalny Netflixa, skupiający się na przełomowych latach w karierze tenisistki. Obserwujemy jej treningi, przygotowania do turniejów oraz poznajemy wewnętrzne przeżycia zawodniczki związane z jej karierą sportową. Jednak oprócz kariery poznajemy Osake z zupełnie innej strony. Towarzyszymy jej podczas podróż i wizyt u rodziny, widzimy jaki wpływ na nią miała śmierć Kobey’ego Bryanta – mentora wschodzącej gwiazdy tenisa czy ruch Black Lives Matter. Jednak przede wszystkimi przedstawiane nam są wyzwania z jakimi musi się zmagać młoda tenisistka zarówno w życiu osobistym jak i publicznym.

Ten kameralny dokument świetnie pokazuje, jak dużo dzieje się w życiu sportowca po znaczących sukcesach. W szczególności jeśli odnosi się sukcesy w tak młodym wieku jak Osaka. Sukces to nie tylko wielka radość ale również odpowiedzialność, obowiązki i presja które z dnia na dzień po jego osiągnięciu wzrastają. Naomi sama stwierdza, że nagle absurdalnie dużo uwagi się jej poświęca. Jest to idealny przykład na to, że sportowiec wraz ze spektakularnym sukcesem staje się produktem publicznym.

Zobacz również: Jak Zostać Tyranem – recenzja serialu. Poradnik dla przyszłego dyktatora

Autentyczności całemu dokumentowi dają intymne wyznania tenisistki. Opowiada o samotności i tęsknocie za rodziną, która przez napięty harmonogram turniejów uniemożliwia jej częste wizyty. Widzimy szczery portret zawodniczki, która w pogoni za dalszymi sukcesami, stara się walczyć z własnymi demonami. Produkcja nie tylko pokazuje zwycięstwa ale również stara się pokazać, co dzieje się w głowie zawodniczki i jak bardzo odbija się to na jej pewności siebie oraz w wiarę we własne umiejętności.

fot. Naomi Osaka (2021)

Dużą część dokumentu pokazuje nam wrażliwą stronę utalentowanej tenisistki. Poznajemy Osake, która przez swoje sukcesy mimo niechęci do bycia w światłach reflektorów, musi zmierzyć się ze sferą publiczną swojego życia. W serialu poznajemy rodzinę oraz zespół Naomi. Wspierających rodziców oraz siostrę, która jest jej najlepszą przyjaciółką. Co bardzo przypada do gustu, to szczere wypowiedzi trenera, z którym widać, że tenisistka ma więź umożliwiającą mu lepsze kształtowanie elitarnej gwiazdy tenisa.

Jednak jeśli oczekuje się sportowej bajki, to produkcja Netflixa tego nie gwarantuje. Poznajemy raczej tenisistkę z najlepszych kortów, jako młodą dziewczynę, która jeszcze nie do końca potrafi się odnaleźć w blasku fleszy i bycia mocno publiczną osobą. Widzimy jak bardzo ważna jest psychika, która pomimo wyjątkowych umiejętności technicznych stanowi olbrzymi procent szans na osiągnięcie zwycięstwa.

fot. Naomi Osaka (2021)

Naomi Osaka to świetny serial dokumentalny, który pokazuje jak bardzo złożone jest życie sportowca. Śmiało można przyznać, że za każdym trofeum jakie zdobywa, jest jego druga strona, która naznaczona jest wieloma wyrzeczeniami. Warto również, zobaczyć że gwiazdy światowego formatu takie jak Osaka mają ludzką twarz, pozbawioną wykreowanego mitu doskonałości.


Ilustracja Wprowadzająca: fot. Netflix

Redaktor współprowadząca działu recenzji seriali

Entuzjastka literatury i kina. Wielbicielka odkrywania nowych seriali oraz filmów. Poza tym ogromna fanka Formuły 1 i Disneya

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?