seriale tvn
seriale tvn

Najlepsze stare seriale TVN! | TOP 20

TVN w zeszłym roku świętowało dwudziestolecie. Jako jedna z czterech najpopularniejszych i ogólnodostępnych stacji telewizyjnych w kraju, wielokrotnie próbowała tworzyć z lepszym lub gorszym rezultatem produkcje, które miały pokazać siłę polskiej stacji. I kilka z nich, jak na rodzime warunki, było naprawdę udanych. Specjalnie dla Was wybraliśmy 20 najciekawszych seriali ze stajni TVN! Zapraszamy!


NAJLEPSZE SERIALE TVN

20. Kasia i Tomek (2002-2003), reż. Jerzy Bogajewicz

Zestawienie wskazujące najlepsze seriale TVN otwiera Kasia i Tomek. Kto nie zna tego serialu, niech pierwszy rzuci kamień… czy jakoś tak to szło… Każdy z nas w jakimś momencie w życiu musiał natknąć się na tę niezapomnianą parę, która bez konfliktów nie mogłaby istnieć. Choć główni bohaterowie różnią się od siebie do granic możliwości, znajdą wyjście z każdej skomplikowanej sytuacji, a że przy okazji rozpętają między sobą wojnę, to już mniej ważny szczegół. Kto jednak nie miał szczęścia nigdy zobaczyć Kasi i Tomka w akcji, musi zdecydowanie nadrobić zaległości. (MŁ)

 


19. Twarzą w twarz (2007-2008), reż. Patryk Vega

TVN dekadę temu, u schyłku swego największego policyjnego hitu Kryminalni starał się utrzymać starych i pozyskać nowych widzów tworząc Twarzą w twarz. Serial stworzył doświadczony w swoim życiowym projekcie, Pitbullu, Patryk Vega, a do głównych ról zaangażował Pawła Małaszyńskiego i Magdę Walach. Historia o byłym złodzieju, który niesłusznie oskarżony o morderstwo przechodzi operację twarzy, zakochuje się w lekarce i chce toczyć zwykłe życie. Musi jednak stawić czoła swojej kryminalnej przeszłości. Pomimo popularności, serial został zakończony po dwóch sezonach, ale zdecydowanie warto sprawdzić, jeśli chce się oglądać te dobre seriale TVN. (MK)

 


18. Hela w opałach (2006-2007, 2010-2011), reż. Andrzej Kostenko, Magda Targosz, Patrick Yoka

Hela w opałach jest polską wersją popularnego sitcomu Grace w opałach i w naszej rodzimej adaptacji liczy sobie cztery serie, z których jedynie trzy pierwsze nadawane były regularnie, a ostatnią przesuwano w ramówce tak długo, że nadano ją prawie trzy lata później. Serial opowiada o losach Heleny Trojańskiej, rozwódki, matki trójki dzieci, która próbuje związać koniec z końcem, nie zwariować i, ewentualnie, spróbować ułożyć sobie życie na nowo, acz z tym ostatnim najlepiej jej nie idzie. W głównej roli wystąpiła znana już z TVN-owskiego Na Wspólnej Anna Guzik, a w roli jej toksycznego ex-męża alkoholika – Marcin Dorociński. (AW)

 


17. Prosto w serce (2010-2011) reż. Jarosław Banaszek, Filip Zylber, Anna Jadowska, Kinga Lewińska, Sylwester Jakimow, Michał Gadomski

Jesteś bokserką. Przed tobą duże pieniądze do podniesienia z ringu. Jednak nie do końca wszystko się udaje, bowiem w sporcie zawsze trzeba się liczyć z tym pierwiastkiem pecha i faktem, że ludzki organizm niezniszczalny nie jest. Ale po ciężkiej kontuzji można zawsze zatrudnić się w dobrze prosperującej firmie developerskiej i tam szukać szczęścia. Realia TVNowskie, które bardzo dobrze znamy i które stacja z sukcesami od lat przenosi do kin tutaj miały swojego przedstawiciela. Jednego z wielu. A to że trafia do rankingu najlepszych skomentujcie sobie już sami… (ŁK)

 


16. Przepis na życie (2011-2013), reż. Michał Rogalski

Programy Magdy Gessler i jej kontrowersyjna postać przyniosły w TVN-ie modę na gotowanie. Tak też włodarze stacji zdecydowali o stworzeniu produkcji o opuszczonej przez męża kobiecie, która zmienia swoje życie i zakłada własną restaurację. Ta odnosi sukces, który zmienia jej życie. Mocnym punktem był satyryczny, przerysowany wątek partnera-pantoflarza (w tej roli Piotr Adamczyk) oraz wiecznie niezadowolonej z poczynań kochanka partnerki (Maja Ostaszewska). Wątki ewidentnie wyczerpały się w połowie serialu, a ostatni sezon był tylko gwoździem do trumny dla niegdyś hitowej produkcji. (MK)

 


15. Aż po sufit! (2015), reż. Bartosz Konopka, Julia Kolberger

Przykład serialu TVN, który miał być ogromnym hitem, a mimo całkiem niezłej produkcji oraz sympatii widzów nie został kontynuowany. Aż po sufit! pozwolił zaprezentować się w głównej roli po długiej przerwie Cezaremu Pazurze oraz Edycie Olszówce. Oprócz nich na ekranie partnerowali im głównie rzadko widywani dotąd na małym ekranie aktorzy, co było siłą serialu. Powstał w oparciu o australijską Chatę pełną Rafterów. (MK)

 


14. Niania (2005-2009), reż. Jerzy Bogajewicz

Niania powstała na amerykańskiej licencji sictomu, który w Polsce nadawał Polsat oraz TVN jako Pomoc domową. Jego główna bohaterka, Franciszka Maj (Agnieszka Dygant), otrzymuje posadę niani trójki dzieci bogatego producenta telewizyjnego, Maksymiliana Skalskiego, chociaż kwalifikacji do tego zbytnich nie posiada. Dość szybko znajduje wspólny język tak ze swoimi nowymi podopiecznymi, jak i wyjątkowo złośliwym lokajem. Szerszej publiczności dała się również w Niani poznać Tamara Arciuch, wcielająca się we wspólniczkę Maksa, Karolinę Łapińską. Wersja TVN-u została uznana za najbliższą wersji oryginalnej. Produkcja ta podbiła serca widzów do tego stopnia, że otrzymała trzy Telekamery za najlepszy komediowy serial. (AW)

 


13. 39 i pół (2008-2009), reż. Łukasz Jaworski, Andrzej Bednarski, Łukasz Palkowski, Iwona Kegler, Adam Santura, Mitja Okorn

Serial znany najbardziej ze swoich kilku piosenek, które zapadły w pamięci wszystkim widzom, jednak bez fabuły by się nie obeszło. Jak wskazuje tytuł, naszemu głównemu bohaterowi Darkowi grozi skończenie 40 lat, co motywuje go do wprowadzenia lekkich zmian w swoim życiu, jak np. odzyskanie żony i syna. Fani lub przynajmniej dawni stali widzowie na pewno pamiętają postać naszego garażowego wokalisty, a Zabiorę Cię dalej gra nam w głowach po usłyszeniu tytułu serialu. (MŁ)

 


12. BrzydUla (2008-2009), reż. Wojciech Smarzowski, Robert Wichrowski, Filip Zylber, Marcin Krzyształowicz

Oparta o kolumbijską telenowelę BrzydUla opowiada o tytułowej niezbyt urodziwej Uli Cieplak (debiut Julii Kamińskiej), dobrze wykształconej dziewczynie, która właśnie dostała posadę sekretarki/asystentki w domu mody Febo & Dobrzański. Jej szefem jest młody, przystojny, charyzmatyczny Marek Dobrzański, niewierny narzeczony kochający piękne kobiety. Naturalnie, nasza główna bohaterka prawie natychmiast się w nim zakochuje i robi wszystko, aby mu pomóc gasić co chwilę wybuchające w firmie pożary. Serial stał się znany głównie dzięki kreacji Małgorzaty Sochy, która wcieliła się w śliczną acz głupiutką Violettę Kubasińską, a także dzięki Pshemkowi, wspaniale odegranemu przez Jacka Braciaka. (AW)

 


11. Magda M. (2005-2007), reż. Jacek Borcuch, Maciej Dejczer, Krzysztof Lang

Po zakończeniu Kasi i Tomka, Joanna Brodzik cieszyła się ogromną popularnością. Nie dziwi więc fakt, że została zaangażowana do projektu, który był pierwocinami wszystkich współczesnych seriali TVN – opowiadał o niezależnej prawniczce, jej życiu i problemach. Był to dla polskiej telewizji serial przełomowy – jego oglądalność wynosiła średnio ponad 3 miliony widzów, a Magdzie i Piotrowi kibicowały wszystkie Polki. (MK)

 

Miłośnik starych filmów i równie starej muzyki. Miłuje Johnny'ego Deppa oraz Marvel Cinematic Universe. Kolekcjoner winyli i największy żyjący fan The Beatles.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?