seriale o nastolatkach Riverdale
seriale o nastolatkach Riverdale

Najlepsze seriale o nastolatkach | TOP 20

NAJLEPSZE SERIALE O NASTOLATKACH – STRONA 2/2

 

10. The Get Down

Muzyka, Brooklyn i lata 70. to mieszanka wywołująca reakcje chemiczną. Netflix w swoim serialu udowadnia, że strach przed przyszłością i życie z głową w chmurach jest nieodpartą częścią życia nastolatków od zawsze.


9. Sposób na morderstwo

Nie ma nic tak wciągającego, jak finezyjnie poprowadzona zagadka i spektakularne twisty fabularne. Sposób na morderstwo serwuje to widzom co tydzień od kilku lat i choć główni bohaterowie mierzą się z nieco innymi problemami niż my (mam nadzieję), to produkcja wprowadza w świat studenckiego życia przedstawiając postacie, których moralność jest czymś, o czym można dyskutować podczas długich dyskusji ze znajomymi.


8. Daria

Daria to jedyna animacja znajdująca się na tej liście, ale to tylko dodaje jej uroku. Tytułowa bohaterka jest nader sarkastyczną, bystrą piętnastolatką, która właśnie przeprowadziła się do nowego miasta. Widzowie mogą obserwować świat jej oczami, a ten – przedstawiony w krzywym zwierciadle – ociera się o satyrę.


7. Atypowy

Osiemnastoletni Sam, cierpiący na zaburzenia ze spektrum autyzmu, marzy o dziewczynie, jego młodsza siostra Casey o pobiciu rekordu w biegu na 400m i tak w jednej z najnowszych produkcji Netflixa łączą się dwa światy głównych bohaterów. Serial może wydawać się pretekstowy i przewidywalny, ale nie dajcie się zwieść – to jedna z najodważniejszych produkcji tego roku.


6. Drodzy biali

Odważny i unikający klisz serial Netflixa wprowadza nas w życie zahukanego Lionela, który żyje pod twardą ręką ojca Troya, buntowniczego Reggiego, inteligentnej Coco i skandaliski Sam. Przed seansem bałam się, że, tak jak tytuł wskazuje, serial będzie pełen uprzedzeń – nie mogłam się mylić bardziej.


5. Stranger Things

Gdy Will znika w podejrzanych okolicznościach, para reżyserów z niezwykłą lekkością wprowadza widzów do trzech mikroświatów. Matki chłopca, jego starszego brata i nastoletnich kolegów. Ufam, że o serialu nie trzeba pisać za dużo. To prawdziwy fenomen ubiegłego roku, im więcej o nim myślę, tym większy podziw czuję dla dramatycznych wątków produkcji braci Duffer. Chociaż serial to zamierzony hołd dla przygodowych produkcji z lat 80., to nie traktuje w ten sam sposób wątków nastolatków, serwując nieoczywiste rozwiązania i inteligentne, realistczne postacie.


4. Twin Peaks

Klasyczne Twin Peaks niejednokrotnie zabierało nas do świata licealistów, bo przecież wokoł tego kręci się główna oś fabularna. Gdy Laura Palmer ginie całe Twin Peaks zapiera dech w piersi, jak to możliwe, że ta ułożona, pomocna i inteligentna dziewczyna znalazła się martwa na brzegu rzeki? Nastoletnie zauroczenia w Twin Peaks wychodzą raz lepiej, raz gorzej (khem khem, James i Donna), ale nie można odmówić serialowi awagardowego pazura w kwestii dramatu. Produkcja Lyncha to jeden z najlepszych seriali w ogóle, dlatego jeżeli jakimś cudem jeszcze go nie widzieliście – koniecznie to nadróbcie!


3. Luzaki i kujony

Opowieść o dwóch zupełnie odmiennych szkolnych grupach. Warto zobaczyć nie tylko dla bardzo dobrze napisanych postaci, ale także dla gwiazdorskiej obsady (to od tego serialu rozpoczęła się kariera Jamesa Franco, Setha Rogena i Jasona Segela!). Choć Freaks and Geeks powstawało w latach 1999-2000, serial doskonale oddaje klimat kolorowych lat osiemdziesiątych. Jego jedyny minus to liczba odcinków, jedyny sezon liczy ich tylko osiemnaście.


2. Riverdale

Riverdale to jeden z tych seriali, które mogły wyjść albo bardzo dobrze, albo bardzo źle. Jestem szczęśliwa, mogąc umieścić go na podium. Gdy złoty chłopiec Riverdale, Jason Blossom, ginie – całe miasto przeszywa pytanie: kto mógł zrobić coś takiego? Tymczasem Archie ma inne problemy na głowie, za nic w świecie nie chciałby, by jego romans z nauczycielką muzyki wyszedł na światło dzienne. Za ryżym bohaterem ugania się Betty, dobra dziewczyna z sąsiedztwa, a konkurować z nią ma świeża mieszkanka miasteczka przy rzece i nastoletnia milionerka Veronica Lodge. Oczkiem w głowie fanów jest Jughead Jones (a właściwie Forsythe Pendleton Jones III), w którego wcielił się Cole Sprouse znany z serialu Nie ma to jak statek. Podobnie jak Sabrina – Nastoletnia Czarownica, ten serial również oparty jest o komiksy spod szyldu Archie Comics.


1. Skins

To, że Skins uplasowało się na szcycie tej listy, na pewno nie jest żadnym zaskoczeniem. Impresyjna akcja i niemalże klaustrofobiczne zbliżenia na życie bohaterów czynią tę produkcję najlepszym serialem o nastolatkch i dla nastolatków. Jednakże ostrzegam, każdy sezon zostawi was z wielką, emocjonalną dziurą.


To były najlepsze seriale o nastolatkach. Zobacz również:

Co obejrzeć po: Wszyscy moi przyjaciele nie żyją. Filmy podobne do hitu z Julią Wieniawą

Najlepsze seriale dla nastolatków na Netflix | TOP 20

Filmy jak American Pie. Podobne komedie młodzieżowe!

Młodzieżowe filmy podobne do The Kissing Booth

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Nastolatka wychowana przez Hollywood. Uwielbia szeroko pojętą popkulturę i sztukę. Jeżeli spotkalibyście się na ulicy pewnie gloryfikowałaby Nintendo i gry ekskluzywne Playstation, a jakbyś poprosił ją o polecenie filmu to zasugerowałaby seans "The Florida Project". Wierny żołnierz batalionu Archie Comics.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?