Telewizyjny Hannibal to mroczny thriiler kryminalny wypełniony przemocą i psychologiczną intrygą. Mikkelsen udowodnił swoją rolą, że dobrym Hannibalem Lecterem może być nie tylko Anthony Hopkins. Will Graham (Hugh Dancy), agent specjalny FBI, wraca do pracy po załamaniu psychicznym. Jego przełożony Jack Crawford (Laurence Fishburne), prosi o pomoc Hannibala Lectera (Mads Mikkelsen), szanowanego i doświadczonego psychiatrę, w wyjaśnieniu sprawy dziwnych morderstw. Graham i Lecter nawiązują współpracę, która prowadzi do odkrycia krwawych tajemnic również z życia tajemniczego psychiatry.
Pracujący w londyńskiej jednostce zajmującej się poważnymi przestępcami detektyw Luther (jedna z najbardziej charakterystycznych ról Idrisa Elby) jest ofiarnym policjantem, doskonałym śledczym i błyskotliwym geniuszem. Rozwiązywanie kryminalnych spraw jest jego obsesją dlatego bywa brutalny i niebezpieczny. Luther toczy psychologiczne pojedynki z przestępcami. Jego praca jest jak potyczka myśliwego ze zwierzyną, drapieżnika z ofiarą. Stawka staje się coraz wyższa i detektyw coraz bardziej osobiście się angażuje w sprawy. Jego samotnicze nawyki mogą doprowadzić go na skraj przepaści. Jedna z najlepszych produkcji telewizji BBC!
Jeśli oglądaliście Breaking Bad, na pewno pamiętacie charyzmatycznego i świetnie wykreowanego prawnika Waltera White’a, Saula Goodmana. Saul był na tyle dobry, że dostał własny serial i trzeba przyznać, nic złego nie mogło wyniknąć z pracy twórców tak przełomowego serialu, jakim był Breaking Bad. Produkcja opowiada o początkach kariery prawniczej Goodmana, jego trudach i problemach, nie tylko profesjonalnych, ale też rodzinnych. Better Call Saul nie stoi jednak w cieniu swojego poprzednika, jest to świetny seans bez względu na to czy widzieliście losy Waltera White’a, czy nie. Jest to mroczna i wciągająca podróż, którą trzeba zobaczyć.
Współczesna odsłona przygód najsłynniejszego detektywa w historii! W rolach głównych bezbłędni Benedict Cumberbatch i Martin Freeman. Sherlock umie rozpoznać programistę po krawacie, a pilota samolotów po kciuku. Ma niezwykły, analityczny umysł i zabija nudę rozwiązując zagadki kryminalne. Kiedy na drodze Holemsa staje były żołnierz, John Watson, od razu widać, że trudno o dwa bardziej różniące się od siebie charaktery. Jednak intelekt Sherlocka w połączeniu z pragmatyzmem Watsona tworzą niezwykły sojusz. W trzech poruszających, przerażających, pełnych akcji i widowiskowych filmach telewizyjnych, Sherlock i John poruszają się w plątaninie wskazówek, pośród niebezpiecznych zabójców, by dotrzeć do prawdy.
Z sezonu na sezon rodzina Shelbych nadal trzyma poziom. Choć ostatnie serie nie mają już takiej siły przebicia, jako całokształt jest to absolutne mistrzostwo! Cillian Murphy jako ambitny weteran wojenny, który stając na czele tytułowego gangu postanawia zagarnąć dla siebie rodzinne Birmingham, na drodze napotykając kolejnych wrogów do pokonania. Świetna scenografia, okraszona rewelacyjną muzyką są tutaj nieodłączną częścią widowiska. Ale przede wszystkim znakomita fabuła z jedną z najciekawszych familii gangsterskich w tle.
Liev Schreiber i Jon Voight przewodzą obsadzie tego rewelacyjnego serialu o niestandardowej kancelarii prawniczej, która zajmuje się radzeniem sobie z problemami celebrytów, stosując nie zawsze zgodne z literą prawa metody. Grany przez tego pierwszego główny bohater niejednoznaczna, znakomita postać: z jednej strony pod wieloma względami wzór męża i ojca, z drugiej – brutalny i bezwzględny w egzekwowaniu obowiązków w swojej specyficznej pracy. Bez kompleksów w jednym rzędzie może stać z takimi serialowymi tuzami o podwójnej moralności jak Walter White z Breaking Bad. Przy tym wszystkim serial nie zaniedbuje wątków obyczajowych, szczególnie związanych z rodziną tytułowego protagonisty. Po prostu najwyższa klasa i godne rozpoczęcie pierwszej dziesiątki.
Bez tej produkcji nie może obyć się żadne zestawienie ukazujące seriale kryminalne Netflix. Narcos opowiada historię Pablo Escobara, czyli jednego z największych baronów narkotykowych, jakich nosił ten świat. Pierwszy sezon skupia się na dziesięciu latach z jego życia, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak wyglądał jego start, bycie na szczycie oraz początek końca przestępczej kariery. Każdy kolejny odcinek wprowadza nas coraz bardziej w świat narkotyków, pieniędzy, pościgów, śmierci oraz rodziny i miłości. Ciekawie przedstawiona jest sama postać Pablo Escobara, do której z czasem widz zaczyna pałać sympatią. Jego brutalność została zestawiona z troską o rodzinę. Widzimy go, jako człowieka, dla którego bezpieczeństwo bliskich jest najważniejsze. Jest też mężczyzną szalenie trzymającym się zasad. Z drugiej strony widzimy, jak łatwo przychodziło mu zlecanie kolejnych morderstw. Narcos świetnie wprowadza nas też w świat korupcji, polityki oraz problemów społecznych, z jakimi zmagała się Kolumbia, a kolejne sezony trzymają zbliżony poziom do tych pierwszych.
Może lekko na wyrost, ale mimo wszystko obraca się w tematyce okołokryminalnej. Stworzona przez Jenji Kohan dramedy, z powodzeniem porusza trudne tematy i robi to w sposób szalenie przystępny. Trafiamy więc do więzienia, w którym znajdziemy przekrój społeczny Ameryki. Orange is the New Black łączy ze sobą różne wyznania, kolory skóry, pochodzenie, status społeczny, porusza temat seksualności, tożsamości płciowej i rasizmu. Nie ma w tej chwili innego, tak zróżnicowanego serialu. Podczas gdy, inne produkcje tego typu, tracą z każdym sezonem, ten zyskuje. Ostatnia odsłona historii więźniarek z Litchfield jeszcze wyżej podniosła poprzeczkę dla innych seriali. W Orange is the New Black można znaleźć wszystko – dobry humor i dramat. Wszystkie postaci są napisane genialnie i rozwijają się razem z prezentowaną historią. O tym, jak jest dobry może świadczyć fakt, że na pewno zobaczymy aż 7 sezonów.
A oto lider rankingu najlepsze seriale kryminalne Netflix! Breaking Bad jest doskonałym studium ludzkiej natury pokazującym, do czego zdolny jest człowiek w akcie desperacji. To historia chemika chorującego na nowotwór płuc, który aby zapewnić byt rodzinie decyduje się na produkcję metamfetaminy z jednym ze swoich byłych uczniów. Początkowo serial nie spieszy się z rozwojem fabuły na korzyść ekspozycji dwójki protagonistów i ich bliskich, ale z kolejnymi sezonami dostarcza pokaźnej dawki adrenaliny, perfekcyjnie buduje napięcie, aby w odpowiednim momencie wgnieść nas w fotel. Wszystko to okraszone wybitnym aktorstwem, wspaniałymi zdjęciami, świetną muzyką i dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Po zakończeniu historii Waltera a.k.a. Heisenberga w sercu tworzy się niesamowita pustka i zazdrość wobec tych, którzy dopiero zaczynają ją poznawać.
Szymon Góraj
Tomasz Rewers
Krzysztof Wdowik
Gowno a nie ranking
Dexter jest na Netflixie?