Minuta ciszy wprowadza nas do dwóch małych miasteczek. Z pozoru swojskie tereny, nieuwikłane w większe konflikty z czasem zaczynają pokazywać swoją prawdziwą twarz. Lawinę wydarzeń rozpoczyna pewien emerytowany listonosz (Robert Więckiewicz), który zmuszony jest pochować tragicznie zmarłego przyjaciela, nie będąc świadomym komplikacji związanych z tą kwestią.
Listę otwiera liczący osiem epizodów szwedzki thriller psychologiczny, którego akcja rozgrywa się w malowniczych Alpach. Bohaterkami są Helena i Siri (podwójna rola znanej z Wikingów i Dziewczyny z tatuażem Josefin Asplund), identyczne bliźniaczki, w przeszłości rozdzielone. Pewnego razu ta druga zaprasza siostrę do będącego jej miejscem zamieszkania sanatorium. Helena nie reaguje na ten pomysł z entuzjazmem, ale alpejski krajobraz ostatecznie ją przekonuje. Na miejscu Siri prosi ją o jednodniowe zastępstwo, tak żeby wszyscy myśleli, że jest nią, co spotyka się z kategoryczną odmową Heleny. Nagle jednak Siri znika bez śladu. Bezradna Helena zostaje wzięta za swoją bliźniaczkę i uwięziona. Z czasem dowiaduje się, że sanatorium ma swoją ciemną stronę… W obsadzie serialu pojawia się także Agnieszka Grochowska i Matthew Modine.
Przechodzimy do jednego z najbardziej intrygujących seriali kryminalnych ostatnich lat. Bazująca na powieści Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule historia wprowadza nas do domku letniskowego, w którym spotkali się starzy przyjaciele ze studiów wraz ze swoimi pociechami. Wypoczynek zostaje brutalnie przerwany przez zaginięcie 15-letniej córki jednej z par, poszukiwania zaś spełzają na niczym. Rok później ojciec dziewczyny wznawia poszukiwania. Im mocniej drąży, tym więcej odkrywa zaskakujących faktów związanych z jego najbliższymi czy własnym małżeństwem.
Gangsterskie oblicze Warszawy stojącej u progu II wojny światowej? Proszę bardzo! Tym razem twórcy wzięli na warsztat powieść Szczepana Twardocha, ukazującą brutalną i bezwzględną rzeczywistość przedwojennej Polski. Wyraziste postacie, wojny gangów i groźba przewrotu na szczytach władzy. A do tego oczywiście znakomite kreacje Michała Żurawskiego i Arkadiusza Jakubika, wokół których w dużej mierze kręci się cały serial.
Martin Freeman stosunkowo rzadko pojawia się ostatnio, więc przypomnijmy o tegorocznej produkcji BBC, której premierowy sezon miał miejsce w styczniu. Oto kilka nocnych zmian z zawodowego życia Chrisa Carsona – zdegradowanego policjanta, który jest cieniem samego siebie. Kłopoty w pracy, w domu i z samym sobą nawarstwiają się, mocno utrudniając mu życie i wywiązywanie się z obowiązków. Niedoświadczona, ale pełna dobrych chęci partnerka tylko komplikuje i tak niełatwą sytuację. Główną siłą serialu (obok znakomitej roli Freemana) jest brutalna rzeczywistość angielskich ulic. Dla fanów gatunku pozycja obowiązkowa.
Pozostańmy jeszcze przy brutalnej stronie policyjnego życia, ale przenosząc się przy tym do Francji. Przyjrzymy się tutaj codzienności paryskich policjantów, zmagających się z trudami swojego niebezpiecznego zawodu, starając się przy tym utrzymać się na powierzchni w życiu prywatnym. Pozbawiona efekciarstwa produkcja, skupiająca się na realistycznym odtwarzaniu policyjnej codzienności.
I jeszcze jedna pozycja z Francji. Mathieu Kassovitz, znany z takich filmowych hitów jak Amelia czy Monachium, powraca w znakomitej kreacji oficera francuskiego wywiadu, który przez sześć lat działał pod inną tożsamością na misji w Syrii. Gdy wraca do Francji, musi dostosować się do nowej rzeczywistości i na nowo odkryć samego siebie. Na domiar wszystkiego zostaje mu przydzielona do szkolenia nowa rekrutka.
Wracamy do polskiej rzeczywistości, gdzie można rzucić okiem na być może jedną z najlepszych kreacji Arkadiusza Jakubika – stałego bywalca naszego zestawienia. Tym razem wciela się on w więziennego psychologa desperacko poszukującego zaginionej córki. Dodatkowymi problemami jest brak wsparcia ze strony najbliższych i ogólna zmowa milczenia.
Przed przyszłoroczną premierą trzeciego sezonu, warto odświeżyć sobie Belfra,który w dalszym ciągu pozostaje nie tylko jednym z flagowych seriali Canal+, ale produkcją, która zapoczątkowała pewien nurt kryminalnych historii w rodzimej telewizji. Co więcej, swój talent ukazał Maciej Stuhr, tworząc wyrazistą postać Pawła Zawadzkiego, tajemniczego nauczyciela ze smykałką do rozwiązywania zagadek.
Na następnej pozycji prezentujemy egzotykę w zestawieniu z m.in. George’em Blagdenem, gwiazdą Wikingów na pokładzie. Wciela się on w Ludwika XIV Bourbona, panującego na francuskim tronie przez 72 lata – więcej niż którykolwiek europejski władca. W serialu obserwujemy jak dąży do stworzenia tytułowego Wersalu, największego pałacu świata. Na drodze trafia oczywiście na wiele komplikacji, na czele z politycznymi zawirowaniami czy kłopotami finansowymi.
Na sam koniec prezentujemy coś, co dla wielu osób jest absolutnym rarytasem na Canal+ online. Michał Żurawski w znakomitej kreacji jako Adam Kruk, inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego, który powraca do swojego rodzinnego miasta. Jego pojawienie się na starych śmieciach zbiega się z porwaniem pewnego chłopca. Rozwiązując tę zagadkę, Kruk musi także uporać się ze swą mroczną przeszłością. Już jesienią premiera kolejnego sezonu.
Minuta ciszy emitowana jest w piątki na kanale CANAL+ Premium co tydzień o godz. 21:00. Kolejne odcinki są dostępne również w serwisie CANAL+ online.