Zobacz LG Kino pełne wrażeń:
Oto najlepsze naszym zdaniem obrazy kinowe, których pierwowzorami były gry:
Mortal Kombat (1995)
Ponadczasowy film „Mortal Kombat” w reżyserii Paula W.S. Andersona to ekranizacja wydanej w 1992 roku gry na automaty. Swego czasu zrobiła ona furorę w salonach rozrywki. Fabuła stanowi jedynie tło do ukazania widowiskowych scen walki, wzbogaconych kultową muzyką. Jesteśmy świadkami starożytnego turnieju sztuk walk, który gromadzi mieszkańców różnych światów. Podczas tego seansu technologia Dolby Vision IQ–zastosowana w najnowszych telewizorach LG OLED G1 Gallery i C1– dzięki wbudowanym czujnikom światła idealnie dostosowuje obraz oraz jego jasność, aby zapewnić jak najlepsze widowisko. W tym przypadku to bardzo istotne i warte podkreślenia, bowiem wiele spośród zaprezentowanych w filmie miejsc oraz scen utrzymanych zostało w dość ciemnej oprawie.
Need for Speed (2014)
Obraz „Need for Speed” reżysera Scotta Waugha to ekranizacja najpopularniejszej w świecie gry z fabułą opartą na motywie wyścigów samochodowych. Od 1994 roku doczekała się aż 27 części, a kolejne już lada chwila ujrzą światło dzienne. historię bohaterem jest Tobey Marshall (Aaron Paul), który wychodzi na wolność po odbyciu kary pozbawienia wolności. Ma on tylko jeden cel – chce odwetu na byłym partnerze, Dino (Dominic Cooper), który go oszukał. Aby tego dokonać, Tobey bierze udział w wyścigu.
Hitman (2007)
„Hitman” to film Xaviera Gensa oparty o fabułę serii gier, których bohaterem jest płatny zabójca. Scenariusz łączy w sobie elementy przygodowe, „skradankowe” i „strzelankowe”. W rolę Agenta 47 wciela się Timothy Olyphant. Został on genetycznie zaprogramowany do wykonywania zadań Międzynarodowej Agencji Kontraktów (ICA). Kiedy jednak zostaje zdradzony podczas jednej z misji, z myśliwego staje się ściganą zwierzyną. Rozpoczyna się gra pełna intryg, międzynarodowych spisków i wątków krwawej zemsty. W filmie jest mnóstwo widowiskowych akcji, wybuchów oraz strzelaniny. Warto dla takich scen dysponować sprzętem, który poradzi sobie z płynnym przetwarzaniem obrazu. A to właśnie skutecznie umożliwia technologia OLED Motion Pro w telewizorach marki LG.
Książę Persji: Piaski czasu (2010)
W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć kultowego „Księcia Persji” Mike’a Newella z 2010 r. Akcja filmu rozgrywa się w IX wieku w średniowiecznej Persji. Główny bohater, młody arystokrata (Jake Gyllenhaal), zawiera porozumienie z tajemniczą księżniczką i razem wyruszają na wyprawę przeciwko siłom zła. Muszą powstrzymać tajemne moce i ocalić magiczny sztylet uwalniający Piaski Czasu. Jest to podarunek od bogów, który może odwrócić czas i zapewnić swojemu właścicielowi władzę nad światem.
Resident Evil (2002)
„Resident Evil” to thriller science fiction oparty na serii popularnych gier komputerowych o tym samym tytule. Wydarzenia toczą się na miesiąc przed tymi, które stanowią fabułę pierwszej gry. W roli głównej wystąpiła Milla Jovovich. Bohaterka musi zmierzyć się z wielką amerykańską korporacją zwaną Umbrella („Parasol”) i uratować świat przed rozprzestrzenieniem się wirusa. Film w reżyserii Paula W.S. Andersona warto obejrzeć w trybie Filmmaker Mode, dostępnym w nowych telewizorach LG. Technologia ta pozwala zobaczyć całe widowisko dokładnie według zamysłu jego twórcy – w oryginalnych proporcjach, kolorach i z obrazem niewygładzonym w ruchu.
Tomb Raider (2018)
Kto z nas nie zna słynnej Lary Croft – niepokornej córki ekscentrycznego podróżnika. Mężczyzna zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Jako 21-letnia kobieta podąża własną ścieżką, sprzeciwiając się woli ojca, który chciał, by prowadziła spokojne życie. Lara zostawia jednak wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce pobytu swego rodzica. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Scenariusz do filmu w reżyserii Roara Uthauga został oparty na serii gier o tym samym tytule, a debiut pierwszej części miał miejsce w 1996 roku. Niewątpliwie to jedna z najciekawszych ekranizacji, jakie zostały zrealizowane w ostatnich latach.
Assassin’s Creed (2016)
„Assasin’s Creed” jest ekranizacją serii bijących rekordy popularności gier komputerowych. Dzięki rewolucyjnej technice, która zapewnia dostęp do zapisanych w genach wspomnień, Callum Lynch (Michael Fassbender) może przeżywać w Hiszpanii przygody swego przodka –Aguilara, z okresu wielkiej inkwizycji. Film słynie z pięknych kadrów oraz genialnej muzyki. Jej głębię – stworzoną dzięki technologii Dolby Atmos – poczujemy, oglądając dzieło Justina Kurzela na najnowszych telewizorach LG OLED.
Max Payne (2008)
Max Payne (Mark Wahlberg) to niezależny, niemający nic do stracenia policjant, który na co dzień nie respektuje tradycyjnych reguł. Nastawiony na zemstę, a w swych wyborach zdecydowany. Zrobi wszystko, by wytropić wrogów odpowiedzialnych za brutalny mord jego żony i córki. Obsesyjne śledztwo zabiera go w koszmarną podróż, gdzie mroczne fantazje mieszają się z rzeczywistością. Będący adaptacją gry film w reżyserii Johna Moore’a zdobył serca fanów.
Sonic. Szybki jak błyskawica (2020)
Jeff Fowler nakręcił aktorską komedię przygodową wykorzystującą popularność gry wideo. Jej akcja skupia się na pewnym siebie, dosyć zuchwałym niebieskim… jeżu. Główny bohater łączy siły z policjantem Tomem Wachowskim (James Marsden), aby powstrzymać Doktora Robotnika (Jim Carrey), który pragnie z kolei schwytać jeża i użyć jego niezwykłych mocy do przejęcia kontroli nad światem.
Warcraft: Początek (2016)
„Warcraft: Początek” to obraz Duncana Jonesa nakręcony na podstawie chyba jednej z najpopularniejszych serii gier wszechczasów. Dwa zwaśnione królestwa – zamieszkiwane przez ludzi Azeroth (Przymierze) oraz świat orków Draenor (Horda) –ruszają do walki przeciw sobie. Celem wojsk Przymierza jest zachowanie porządku i bezpieczeństwa ludzi, Horda zaś zmaga się o przetrwanie zagrożonego gatunku orków. Tak jak w grze twórcy nie opowiadają się po żadnej ze stron. To widz musi zdecydować, któremu królestwu kibicuje. Film, nie odwołując się bezpośrednio do żadnej konkretnej części, obejmuje całość historii. Widowisko to stanie się jeszcze bardziej realistyczne, zaprezentowane będzie w żywszych kolorach oraz z całą pewnością wzbogacone świetną dynamiką obrazu dzięki telewizorom LG OLED serii G1 Gallery i C1. Za sprawą samo świecących pikseli zapewnione jest wyświetlanie idealnej czerni, doskonałe kąty widzenia i nieskończony kontrast.
***
Wiadomo, że wielkie kino warto prezentować na dobrej jakości sprzęcie. Do tej kategorii z pewnością można zaliczyć telewizory LG serii G1 Gallery i C1. Możliwości techniczne – w tymsztuczna inteligencja, z której korzysta procesor czwartej generacji użyty w nowych modelach LG – sprawiają, że domowy seans stanie się rozrywką najwyższej klasy.
Oglądanie nowoczesnych produkcji filmowych we własnym fotelu jest wyzwaniem, jeśli chcemy doświadczyć pełni emocji związanych z fabułą i efektami specjalnymi. Wybierając sprzęt, na którym będziemy podziwiać dzieła kinematografii – również te powstałe na podstawie gier – warto powinniśmy skupić się również na kwestiach związanych z bezpieczeństwem i ekologią.
Zaprezentowane w 2021 roku telewizory LG OLED są bardziej przyjazne dla planety, co potwierdza przyznany im certyfikat SGS Eco Product. W porównaniu z urządzeniami LED nie mają podświetlenia, a do ich produkcji zużywa się mniej plastiku. Wykorzystują też mniej szkodliwych materiałów oraz niosą niższe ryzyko wytwarzania substancji zanieczyszczających powietrze. Co więcej, nawet po zakończeniu cyklu życia telewizory LG OLED wyróżniają się efektywnością wykorzystania zasobów oraz wysokim wskaźnikiem recyklingu w porównaniu z modelami LCD.
Ponadto długie seanse spędzane przed telewizorami LG OLED są bezpieczne dla wzroku. Nowe modele otrzymały bowiem certyfikaty Eye Comfort Display oraz Eyesafe Display przyznawane przez organizację TÜV Rheinland. Potwierdzają one brak migotania obrazu, niski poziom emisji szkodliwego dla oczu niebieskiego światła, a także brak zagrożenia fotobiologicznego.