najlepsze filmy dokumentalne
najlepsze filmy dokumentalne

Filmy dokumentalne – Ranking najlepszych filmów!

Oto najlepsze filmy dokumentalne! Poruszające, szczere, często odsłaniające brutalne fakty. Filmy dokumentalne to co prawda gatunek cieszący się nie największą popularnością, ale znajdzie się kilka produkcji, które rozpoznają nawet ci, którzy zazwyczaj się nim nie interesują. Przykładem może być choćby znakomity Diego. Poniżej zatem znajdują się filmy dokumentalne, które są najbardziej godne polecenia!


Zobacz również: Horrory 2019 – ranking najlepszych filmów gatunku!

1. Free Solo: ekstremalna wspinaczka (2018)

Reżyseria Elizabeth Chai Vasarhelyi, Jimmy Chin Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
90
zobacz zwiastun

Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan - wspinaczka na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale, i to bez zabezpieczenia. Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie - wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite. Cel uda się osiągnąć, ale tylko wtedy, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, a jak wiadomo, przy tego rodzaju wspinaczce możliwa jest nieskończona liczba scenariuszy, wystarczy obluzowany kamień, silniejszy powiew wiatru. "Free Solo" zachwyca i zdumiewa widokami, ale ukazuje też motywacje ekstremalnego wspinacza. Często niezrozumiałe dla postronnych, którzy nie wiedzą, po co ryzykować życie dla czegoś tak błahego jak sport wyczynowy, uprawiany w dużej mierze tylko dla samego siebie i ciągłego przekraczania własnych granic. Alex niczego nie tłumaczy, ale po prostu wspina się dalej, wyznaczając limity ludzkiej wytrzymałości.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

2. Wyjście przez sklep z pamiątkami (2010)

Reżyseria Banksy Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
88

Dokument przedstawia francuskiego sklepikarza, który zapragnął odnaleźć i zaprzyjaźnić się z Banksym, ulicznym artystą o nikomu nieznanej tożsamości.

polecasz tę produkcję? 50%

3. Czekając na Joe (2003)

Reżyseria Kevin McDonald Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
85

Wydarzenia przedstawione w dokumencie zdobywcy Oskara za "One Day in September" Kevina Macdonalda rozegrały się w roku 1985, a jego bohaterowie byli wówczas młodymi, sprawnymi, świetnie wyszkolonymi alpinistami. Joe Simpson i Simon Yates wyruszają w góry, aby zdobyć szczyt Siula Grande w peruwiańskich Andach od ściany zachodniej. Do tejWydarzenia przedstawione w dokumencie zdobywcy Oskara za "One Day in September" Kevina Macdonalda rozegrały się w roku 1985, a jego bohaterowie byli wówczas młodymi, sprawnymi, świetnie wyszkolonymi alpinistami. Joe Simpson i Simon Yates wyruszają w góry, aby zdobyć szczyt Siula Grande w peruwiańskich Andach od ściany zachodniej. Do tej pory ta sztuka nie udała się nikomu. Pierwsze trzy dni wyprawy przebiegają zgodnie z planem, jednak w końcu zdarza się wypadek. Joe Simpson upada i łamie sobie kilka kości w nodze. Bez szans na jakąkolwiek pomoc, obaj śmiałkowie postanawiają kontynuować wspinaczkę z Joe Simpsonem zawieszonym na linie. Każdy fałszywy ruch może się okazać dla nich śmiertelny.

polecasz tę produkcję? 50%

4. Senna (2010)

Reżyseria Asif Kapadia Gatunek Biograficzny, Dokumentalny, Sportowy Nasza ocena
85
zobacz zwiastun

"Senna" to oparta na faktach historia o brazylijskiej legendzie wyścigów samochodowych, kierowcy wyścigowym Ayrtonie Senna, który przez wielu jest uważany za najlepszego kierowcę wszechczasów. Oprócz niepowtarzalnej kariery Senny w Formule 1, film obejmuje jego fizyczną i duchową podróż przez życie, zarówno na torze wyścigowym jak i poza nim. Pokazuje jego dążenie do perfekcji oraz przemianę niesamowicie uzdolnionego nowicjusza, którego talent eksplodował w F1 w roku 1984, w kierowcę-legendę, co nastąpiło po tragicznych wydarzeniach z toru Imola w 1994 roku. Film powstał w pełnej współpracy z rodziną Senny oraz zarządem Formuły 1 i jest pierwszym oficjalnym dokumentem o życiu Senny; zawiera porywające materiały archiwalne, których wiele ujrzymy po raz pierwszy.

polecasz tę produkcję? 100%

5. Sugar Man (2012)

Reżyseria Malik Bendjelloul Gatunek Biograficzny, Dokumentalny, Muzyczny Nasza ocena
82
zobacz zwiastun

Wspaniała historia człowieka, który nie wiedział o tym, że jest sławny. Sixto Rodriguez po mało spektakularnym sukcesie swojej drugiej płyty porzucił muzyczną karierę i zapadł się pod ziemię. Grono jego fanów w RPA postanowiło go odnaleźć i udało im się to, a zaskoczony Sixto odkrył, że kochają go tysiące ludzi. Mimo, że stworzony w mało spektakularnej formie dokumentu Sugar Man wyciska łzy z oczu, inspiruje i cieszy. Po seansie płyta artysty na pewno zagości na wielu półkach w Waszych domach, bo to prawdziwy miód na uszy. Zobaczcie sami, jak przebiegały poszukiwania Sugarmana!

polecasz tę produkcję? 50%

6. Jutro albo pojutrze (2018)

Reżyseria Bing Liu Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
80
zobacz zwiastun

Rockford w stanie Illinois. W samym sercu amerykańskiego "pasa rdzy", trzej przyjaciele: Zack, Keire i reżyser filmu Bing spędzają wolny czas na jeżdżeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu. Silne i głębokie relacje tych trzech młodych mężczyzn i ich dorastanie są rdzeniem filmu stworzonego przez jednego z nich z młodzieńczą energią, choć jednocześnie imponującym poziomem dojrzałości. I choć film kręcony był początkowo w sposób spontaniczny, jako czysta rejestracja codzienności trzech młodych zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, to w efekcie stał się poruszającym zapisem procesu ich dorastania i konieczności podejmowania trudnych życiowych decyzji. Wolność otwiera drogę do odpowiedzialności i dojrzałości. Obserwujemy wnikliwy portret nieokrzesanych młodych skejtów, którzy wkraczają w dorosłość i zostają postawieni w sytuacjach, gdzie każdy wybór, zarówno dobry, jak i zły, zamyka jedne drzwi i otwiera nowe. Każdy z nich ma własne demony, z którymi musi zmierzyć się na prywatnym froncie. 23-letni Zack zostaje nieoczekiwanie ojcem, a 17-letni Keire dostaje pierwszą pracę. Bing zostaje wtłoczony w burzliwy związek Zacka z dziewczyną, a Keire zmaga się wewnętrznie z problemem rasowej tożsamości i śmiercią ojca. Film pokazuje zmiany, jakie z upływem lat zachodzą w życiu i osobowości trzech młodych deskorolkarzy, którzy ostatecznie pokonują niepewną przepaść między dzieciństwem a dorosłością. Jest wyjątkowym, bo bardzo szczerym, spojrzeniem młodego mężczyzny na proces dorastania i radzenia sobie z nieokiełznaną młodością

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

7. Tylko nie mów nikomu (2019)

Reżyseria Tomasz Sekielski Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
80
zobacz zwiastun

Film koncentruje się na przedstawieniu problemu pedofilii wśród polskich księży.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 83%

8. Diego (2019)

Reżyseria Asif Kapadia Gatunek Biograficzny, Dokumentalny, Sportowy Nasza ocena
80
zobacz zwiastun

Historia Diego Maradony – ikony, oszusta, łajdaka, boga – człowieka, którego charyzma, ambicja i talent wyniosły na sam szczyt, żeby za chwilę zrzucić go z piedestału.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

9. Fyre: Najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła (2019)

Reżyseria Chris Smith Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
80

Festiwal Fyre był reklamowany jako luksusowe wydarzenie muzyczne na prywatnej wyspie, ale zbytnia pewność siebie organizatora doprowadziła do wielkiego fiaska.

polecasz tę produkcję? 50%

10. Leaving Neverland (2019)

Reżyseria Dan Reed Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
80

Dwaj mężczyźni, którzy w dzieciństwie przyjaźnili się z Michaelem Jacksonem, opowiadają swoje historie.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

11. Człowiek na linie (2008)

Reżyseria James Marsh Gatunek Biograficzny, Dokumentalny Nasza ocena
80

"Człowiek na linie - Man on Wire", czyli artystyczne przestępstwo stulecia, to historia niesamowitego wyczynu jakiego dokonał 7 sierpnia 1974 roku Philippe Petit. Marzeniem tego francuskiego linoskoczka było przejście po linie rozciągniętej między zbudowanymi wówczas niedawno bliźniaczymi wieżami World Trade Center. Film Marsha odsłania"Człowiek na linie - Man on Wire", czyli artystyczne przestępstwo stulecia, to historia niesamowitego wyczynu jakiego dokonał 7 sierpnia 1974 roku Philippe Petit. Marzeniem tego francuskiego linoskoczka było przejście po linie rozciągniętej między zbudowanymi wówczas niedawno bliźniaczymi wieżami World Trade Center. Film Marsha odsłania kulisy przygotowań do tego wyczynu, niezwykłych związków międzyludzkich, przyjaźni oraz zbiegów okoliczności, które doprowadziły do spełnienia tego szaleńczego marzenia. Spaceru pomiędzy wieżami, których już nie ma. "Człowiek na linie - Man on Wire" został już doceniony i nagrodzony przez wielu krytyków, między innymi na Festiwalu Filmowym Sundance i w Karlowych Warach."

polecasz tę produkcję? 50%

12. Szwindel: Anatomia kryzysu (2010)

Reżyseria Charles Ferguson Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
80

Nominowany do Nagrody Akademii® Charles Ferguson (CHMURY NAD BAGDADEM) zrealizował SZWINDEL: ANATOMIĘ KRYZYSU, pierwszy film, który obnaża szokującą prawdę kryjącą się za kryzysem ekonomicznym 2008 roku. Globalne załamanie rynku na sumę ponad 20 bilionów dolarów przyczyniło się do utraty pracy i domów przez miliony osób. Film, poprzez dogłębne analizy i wywiady z najważniejszymi głowami świata finansów, politykami i dziennikarzami ukazuje nie tylko jak ta nikczemna gałąź przemysłu rosła w siłę, lecz także odkrywa pełne korozji relacje, które skorumpowały polityków, przepisy i środowisko akademickie.

polecasz tę produkcję? 50%

13. Kraina miodu (2019)

Reżyseria Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
75

50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Handluje nim w najbliższym mieście, oddalonym od jej domu o cztery godziny drogi. Codziennie chodzi po zboczu wzgórza, aby sprawdzić swoje ule. Kocha pszczoły, zaklina je śpiewem, delikatnie manewrując plastrami miodu bez kombinezonu, siatki na twarzy lub rękawiczek. Żyje tradycyjnie, w zgodzie z naturą. Jednak pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. W jej życie wkradają się wrzeszczące dzieci, ryczące krowy i silniki. Nowi sąsiedzi również hodują pszczoły, ale traktują miód i pszczoły zgoła inaczej. Tradycję zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Hatidze czuje, że to, czego nie da się zmienić, należy zaakceptować. Jednak nowi przybysze mogą poważnie zagrozić jej życiu oraz ulom, które posiada. Film ukazuje zanikającą tradycję szacunku do pszczół i traktowania ich jak partnerów, a nie poddanych człowiekowi niewolników produkujących miód

polecasz tę produkcję? 50%

14. Świadkowie Putina (2019)

Reżyseria Witalij Manski4 Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
75

Na podstawie materiałów z lat 1999-2000, relacji świadków wydarzeń, jakie miały miejsce po grudniu 1999 roku oraz własnych refleksji i doświadczeń z tamtego okresu reżyser tworzy filmowy portret Władimira Putina i przełomowego okresu w historii Rosji.

polecasz tę produkcję? 50%

15. Schumacher (2021)

Reżyseria Hanns-Bruno Kammertöns, Michael Wech, Vanessa Nöcker Gatunek Biograficzny, Dokumentalny, Sportowy Nasza ocena
75
zobacz zwiastun

akręcony przy pełnym wsparciu rodziny Michaela Schumachera dokument "Schumacher" przedstawia unikalne wywiady i niepublikowane wcześniej materiały archiwalne, które składają się na pełen delikatności, a zarazem krytyczny portret siedmiokrotnego mistrza świata. Film analizuje liczne aspekty składające się na wizerunek tego nietuzinkowego sportowca i towarzyszy mu podczas zawrotnej kariery w pełnej wyzwań dyscyplinie sportowej, którą kochają miliony ludzi z całego świata. Michael Schumacher zdobył sławę dzięki swojej silnej woli i determinacji w walce o zwycięstwo na przekór wszelkim przeciwnościom. Jest z natury skryty, a mimo to stanowi inspirację dla milionów kibiców. Jednak swój sukces zawdzięcza nie tylko wyścigom samochodowym. Sile charakteru i woli walki towarzyszą pewne kompleksy i brak pewności siebie, uzupełniając portret wrażliwego i skłonnego do refleksji mężczyzny. Głównymi bohaterami historii Michaela są jego rodzice, dzieci oraz Corinna Schumacher, jego miłość z dzieciństwa i towarzyszka życia. Oto co mają nam o nim do powiedzenia...

polecasz tę produkcję? 50%

16. Sportowe Opowieści: Bójka W the Palace (2021)

Reżyseria Floyd Russ Gatunek Dokumentalny, Kryminał, Sportowy Nasza ocena
75
zobacz zwiastun

19 listopada 2004 roku to dzień, który NBA chciałoby wymazać z pamięci. Jednak zawodnicy, trenerzy, sędziowie i fani, którzy brali udział w tych wydarzeniach, nigdy nie wymażą tego wieczora ani ze wspomnień, ani ze swojej reputacji. To była jedna z pierwszych gier sezonu. Ciągle przegrywający zespół Indiana Pacers właśnie zyskał szansę, aby udowodnić swoją nowo zdobytą przewagę nad zeszłorocznymi mistrzami i gorzkimi rywalami - drużyną Detroit Pistons. Pod koniec meczu zawodnik z Indiany Ron Artest popchnął Bena Wallace'a z Detroit, wywołując bójkę między dwoma klubami. Kiedy jeden z kibiców rzucił w Artesta kuflem piwa, rozpętała się awantura, jakiej NBA jeszcze nie widziało. Zawodnicy rzucili się na trybuny, fani wbiegli na boisko, a policja wpadła do budynku, aby opanować chaos. Kilka dni później, próbując ratować wizerunek ligi, komisarz David Stern zawiesił Artesta na cały sezon, Stephena Jacksona z tej samej drużyny na 30 meczów, a Jermaine'a O'Neala - na 25. Były to najdłuższe zawieszenia w historii NBA. Media rozpętały kolejną burzę, nazywając graczy, którzy brali udział w bójce, "bandytami". Teraz po raz pierwszy pokazujemy niepublikowane wcześniej nagrania z tego wieczora, rozmawiamy ze świadkami tych wydarzeń i dajemy graczom szansę wyjaśnienia ich postępowania w wieczór, który splamił ich reputację na boisku i poza nim.

polecasz tę produkcję? 50%

17. Pina (2011)

Reżyseria Wim Wenders Gatunek Dokumentalny, Musical Nasza ocena
75
zobacz zwiastun

"Pina" to pełnometrażowy film tańca zrealizowany z udziałem zespołu Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, poświęcony fascynującej i unikalnej twórczości zmarłej latem 2009 roku wspaniałej choreografki. Dzieło to jest hołdem złożonym Pinie Bausch przez Wima Wendersa. Reżyser zaprasza nas do wzięcia udziału w zmysłowej podróży - poprzez olśniewający obraz - w głąb nieznanego wymiaru: na deski legendarnego teatru oraz na ulice i w okolice Wuppertalu, który przez ponad 35 lat był dla Piny Bausch domem i miejscem pracy twórczej.

polecasz tę produkcję? 50%

18. W rytmie Kuby (2019)

Reżyseria Danny Clinch, T.G. Herrington Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
70
zobacz zwiastun

„W rytmie Kuby” opowiada historię słynnego nowoorleańskiego zespołu „Preservation Hall Jazz Band”, który odtwarza swoje muzyczne korzenie i odkrywa połączenie, które przebiega znacznie głębiej niż można to sobie wyobrazić. Dołącz do zespołu, który przemierza Kubę w poszukiwaniu rodzimej muzyki. Muzyki, która przyczyniła się do powstania jazzu w Nowym Orleanie. Zobacz, jak spotkania z najbardziej kultowymi muzykami Kuby prowadzą do spontanicznej i uduchowionej współpracy.

polecasz tę produkcję? 50%

19. Apollo 11 (2019)

Reżyseria Todd Douglas Miller Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
70

Film dający wiele ciekawych informacji na temat pierwszego lądowania człowieka na księżycu.

polecasz tę produkcję? 50%

20. Jim i Andy (2017)

Reżyseria Chris Smith Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
70

Jim Carrey wspomina swoją totalną przemianę w Andy’ego Kaufmana i zaprasza nas do rozważań nad sensem życia, rzeczywistością, tożsamością i karierą.

polecasz tę produkcję? 50%

21. Amy (2015)

Reżyseria Asif Kapadia Gatunek Biograficzny, Dokumentalny Nasza ocena
70

Dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse. Historia dziewczyny obdarzonej fenomenalnym talentem, która w bardzo krótkim czasie stała się światową gwiazdą. Film zrealizowany z nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, z bardzo bliska pokazujący jej zawrotną karierę, presję globalnego sukcesu, potrzebę ryzykownego życia i trudne związki z mężczyznami.

polecasz tę produkcję? 50%

22. Sportowe opowieści: Układ z diabłem (2021)

Reżyseria Laura Brownson Gatunek Dokumentalny, Kryminał, Sportowy Nasza ocena
70
zobacz zwiastun

Christy Martin często określana jest mianem najbardziej wpływowej bokserki wszech czasów, która odegrała ogromną rolę w popularyzacji żeńskiej wersji tego sportu. W 1996 r. zaszokowała cały świat zwycięstwem w krwawej walce poprzedzającej starcie Mike'a Tysona i Franka Bruno, zyskując tym samym status supergwiazdy. Martin wychowała się w małym miasteczku w Zachodniej Wirginii, gdzie jej umiejętności szybko przyniosły jej lokalny rozgłos i pierwsze sukcesy w walkach amatorskich. W tym samym czasie zmagała się z wyjawieniem prawdy o swojej orientacji seksualnej i zatajała przed światem swoje relacje z innymi kobietami. Wkrótce trafiła pod opiekę trenera boksu zawodowego Jima Martina, który początkowo podchodził do "kobiecego boksu" ze sporym sceptycyzmem. Pomimo dzielącej ich różnicy wieku, Martin i 20 lat starszy od niej trener po jakimś czasie zostali parą. Gdy swoją uwagę zwrócił na nią Don King, młoda bokserka - teraz znana jako "Córka górnika" - szybko trafiła na szczyt, na okładkę prestiżowego pisma "Sports Illustrated", a także pod strzechy, pobijając rekordy oglądalności pay-per-view w boksie kobiet. Upadek z takiej wysokości okazał się bardzo bolesny, a droga do niego wybrukowana była nadużywaniem substancji odurzających, przemocą domową i otarciem się o śmierć. Martin szczerze opowiada o swojej walce o wyjście na prostą, dążeniu do szczęścia w życiu prywatnym oraz emocjach towarzyszącym dołączeniu do grona sportowców uhonorowanych przez International Boxing Hall of Fame. W dokumencie usłyszymy także wypowiedzi Mike'a Tysona, Laili Ali, członków rodziny Martin, a także skazanego za usiłowanie zabójstwa Jima Martina, który nigdy wcześniej nie udzielał wywiadu zza krat.

polecasz tę produkcję? 50%

23. Amerykańska fabryka (2019)

Reżyseria Julia Reichert, Steven Bognar Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
60

Twórcy zabierają widzów do amerykańskiego stanu Ohio, gdzie analizują działania chińskiego miliardera, który na terenie opuszczonej fabryki General Motors otwiera własny zakład produkcyjny i zatrudnia w nim dwa tysiące amerykańskich pracowników. Choć na początku wszyscy tryskają optymizmem, wkrótce dochodzi do zderzenia napędzanej nowymi technologiami chińskiej rzeczywistości z realiami życia amerykańskich robotników.

polecasz tę produkcję? 50%

24. Crack: kokaina, korupcja i konspiracja (2021)

Reżyseria Stanley Nelson Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
60

We wczesnych latach osiemdziesiątych przez miasta Ameryki przetoczyła się epidemia cracku, niszcząc - niczym tsunami - wszystko na swojej drodze. Dziesiątki lat później całe rodziny i społeczności nadal odczuwają jej skutki. Dokument "Crack: Kokaina, korupcja i konspiracja" bada nie tylko osobiste dramaty spowodowane przez narkotyk, ale także niejasne źródła kryzysu i wynikającą z niego ciągłą marginalizację rasową ludzi uwięzionych w amerykańskich systemach więziennictwa i opieki zdrowotnej.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

25. Quebonafide: Romantic Psycho Film (2020)

Reżyseria Quebonafide Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
55
zobacz zwiastun

Co dalej, kiedy wydaje się, że osiągnąłeś już wszystko? Pierwszy film dokumentalny o jednym z najpopularniejszych i równocześnie najbardziej tajemniczych polskich raperów to zapis jego kilkutygodniowej podróży w głąb Azji. W czasie swojej wyprawy pełny wewnętrznych sprzeczności Quebonafide ma w końcu czas, żeby zastanowić się, jaką rolę w jego życiu odgrywa muzyka. Kiedy czuje się naprawdę wolny, czy najlepsze pomysły przychodzą do niego intuicyjnie?

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

26. Pavarotti (2019)

Reżyseria Ron Howard Gatunek Biograficzny, Dokumentalny Nasza ocena
50
zobacz zwiastun

Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł zmusić Lady D. do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, tylko on mógł elitarną formę sztuki uczynić rozrywką dla wszystkich. W filmie wykorzystano nagrania z niezapomnianych występów, w tym klasyczne utwory z koncertu Trzech Tenorów, nigdy nieprezentowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?