Film „Tańcząc z ptakami”, dzieło twórców widowiskowego serialu „Nasza planeta”, przenosi nas w głąb lasów tropikalnych, gdzie możemy podziwiać spektakularne i jedyne w swoim rodzaju rytuały godowe rajskich ptaków. Ten ujmujący i pogodny dokument wprawia w zachwyt nad niespotykanym pięknem natury.
W rankingu przedstawiającym najlepsze filmy Netflix Original mamy też ciekawy dokument. Amerykański kolarz Bryan Fogel zamierza przetestować na swoim organizmie działanie dopingu, by odkryć prawdę o stosowaniu przez sportowców niedozwolonych substancji. Gdy spotyka rosyjskiego naukowca, Grigorija Rodchenkova, osobisty eksperyment przeradza się w międzynarodowy, geopolityczny thriller. Centrum wielkiego skandalu stanowi ogromna afera dopingowa w rosyjskim środowisku olimpijskim.
Tajemnicza siła dziesiątkuje światową populację i pewna jest tylko jedna rzecz — gdy to zobaczysz, odbierzesz sobie życie. W tej sytuacji Malorie mierzy się z nieznanym, próbując przy tym ocalić w sobie miłość i nadzieję. Wkrótce musi uciekać z dwójką dzieci w dół zdradliwej rzeki do jedynego miejsca mogącego zapewnić im schronienie. Jednak aby mieć szansę na przeżycie, uciekinierzy muszą odbyć całą dwudniową podróż z zasłoniętymi oczami. W roli głównej występuje nagrodzona Oscarem Sandra Bullock. Towarzyszą jej inne gwiazdy, w tym Trevante Rhodes, Sarah Paulson i John Malkovich. Reżyserką trzymającego w napięciu thrillera „Nie otwieraj oczu” jest laureatka Oscara Susanne Bier.
The Highwaymen w reżyserii Johna Lee Hancocka (Wielki Mike. The Blind Side) to oparta na faktach opowieść o legendarnych detektywach, którzy dopadli Bonnie i Clyde’a. Gdy okazuje się, że dysponujący najnowszą technologią kryminalistyczną funkcjonariusze FBI nie są w stanie schwytać tej sławnej pary złodziei i morderców, do akcji wkracza dwóch byłych strażników Teksasu (Kevin Costner i Woody Harrelson), którzy może są dość staroświeccy w swoich metodach, ale nigdy nie zawodzą.
Jodi (Ava Michelle) ma 16 lat i od zawsze była najwyższą dziewczyną w szkole, ale nigdy nie czuła się z tym dobrze. Odkąd pamięta, inne dzieciaki się z niej śmiały, a ona chodziła przygarbiona, ale teraz wreszcie los się odmienia. Jodi poznaje Stiga (Luke Eisner), niemal idealnego Szweda z uczniowskiej wymiany zagranicznej, który jest nawet wyższy od niej. Ta nowa znajomość wywraca świat Jodi do góry nogami i sprawia, że staje się ona częścią miłosnego trójkąta. Jednak dwójka jej najlepszych przyjaciół (Griffin Gluck i Anjelika Washington) oraz biorąca udział w konkursach piękności siostra Harper (Sabrina Carpenter) pomagają dziewczynie wreszcie pokonać kompleksy, przez które ta nie potrafiła docenić samej siebie. „Wysoka dziewczyna” jest pierwszym pełnometrażowym filmem w reżyserii Nzinghi Stewart. Będzie to ciepła i zabawna komedia o dorastaniu oraz o tym, jak znaleźć odwagę, żeby wreszcie przestać patrzeć w ziemię i śmiało spojrzeć przed siebie.
A oto prosta świąteczna historia z naiwnym, acz uroczym motywem. Średniowieczny rycerz trafia do czasów współczesnych i zakochuje się w nauczycielce.
I kolejna przyjemna komedia romantyczna od Netflix Original, z Keanu Reevesem w pakiecie. Prosta historia o dwójce starych przyjaciół z czasów dzieciństwa, który po latach uświadamiają sobie, że coś do siebie czują.
Tym razem coś historycznego. Hal (Timothée Chalamet) to krnąbrny książę, który opuścił dwór i zamieszkał wśród ludu, by uniknąć obowiązku objęcia tronu. Jednak po śmierci swojego ojca-tyrana Hal zostaje koronowany i – już jako król Henryk V – musi rozpocząć życie, przed którym tak bardzo się wzbraniał. Odkrywa świat polityki pałacowej i pozostawiony przez ojca chaos wojenny, a także mierzy się z bagażem emocjonalnym ze swojego minionego życia – w tym niełatwą relacją ze swoim najbliższym przyjacielem i mentorem, starzejącym się rycerzem-alkoholikiem Johnem Falstaffem (Joel Edgerton).
Nie ma może jakiegoś najwyższego poziomu, ale ten film Netflix ma kilka gwiazd, dla których się ogląda produkcje. Po tym jak beztroskie wakacje Ellen Martin (nagrodzona Oscarem Meryl Streep) przybierają tragiczny obrót, kobieta zaczyna badać sprawę lewej polisy ubezpieczeniowej i stopniowo zagłębia się w świat szemranych interesów, których wspólnym mianownikiem jest pewna kancelaria prawna z Panamy. Jej czarujący – i zawsze nienagannie ubrani – założyciele, Jürgen Mossack (nagrodzony Oscarem Gary Oldman) i Ramón Fonseca (nominowany do Złotego Globu Antonio Banderas), są ekspertami w pomnażaniu fortun za pomocą fasadowych spółek i rachunków ulokowanych w rajach podatkowych. Ellen jest w naprawdę nieciekawej sytuacji, ale okazuje się, że jej przypadek to tylko wierzchołek góry lodowej. Możni tego świata wyspecjalizowali się bowiem w unikaniu podatków, łapówkarstwie, a także w całej masie innych, mniejszych lub większych szwindli – a wszystko po to, by zapewnić dalsze trwanie zepsutemu do cna globalnemu systemowi finansowemu. „Pralnia” to barwny i nietuzinkowy film, który zabiera widzów w niezwykłą podróż do Chin, Meksyku, Afryki (przez Los Angeles) i na Karaiby. Jej zwieńczeniem jest ujawnienie przez dziennikarzy w 2016 r. tak zwanych „kwitów z Panamy”, czyli poufnych dokumentów na temat wysoko postawionych klientów kancelarii Mossack Fonseca.
„Najbardziej znienawidzona kobieta Ameryki” — kryminalny film biograficzny opowiadający o zaginięciu Madalyn Murray O’Hair, założycielki organizacji American Atheists i głównej agitatorki podczas wojny kulturowo-politycznej. Jest to historia wzlotu i upadku osoby, która dla jednych była kontrowersyjnym czarnym charakterem, a dla innych — niespodziewanym bohaterem.
fanom dobrego kina i dobrych seriali polecam „selfie po polsku” – bardzo zaskakująca produkcja i ciekawy pomysł na film
Walę konia 3 razy dziennie.