Oto najlepsze komedie 2017 roku! Jak zazwyczaj, gatunek ten nie cierpiał na niedobór, więc było w czym wybierać. Wytypowaliśmy pozycje, które naszym zdaniem były najlepsze w przeciągu poprzednich 12 miesięcy. Zapraszamy do lektury!
Sprawdź również:
Najlepsze bajki i filmy dla dzieci
20. Alibi.com – reż. Philippe Lacheau
Francuska komedia stworzona typowo na wzór tych amerykańskich. Firma Grega Alibi.com okazała się być idealnym sposobem na zrobienie niezłego interesu. Dla każdego, kto szuka wymówki idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie usług naszego bohatera i problem znika. Sprawy jednak komplikują się, gdy Greg zakochuje się w pięknej Flo, która najbardziej na świecie nie znosi kłamstwa. Aby więc uniknąć rozczarowania ze strony wybranki, Greg robi to, co umie najlepiej – kłamie. Sprawa staje się coraz trudniejsza, gdy okazuje się, że ojciec Flo jest jednym z jego klientów. Skupia więc wszystkie swoje siły by stworzyć jedną wielką piramidę oszustw, która w razie zawalenia grozi utratą złotego interesu i wymarzonej miłości. Jak daleko uda mu się zajść, opierając się na kłamstwie?
19. Dlaczego on? – reż. John Hamburg
Rodzinne przepychanki dla nikogo nie są przyjemne, a w tym wypadku prowadzą do prawdziwej wojny. Ned, troskliwy, lecz nadopiekuńczy ojciec, przyjeżdża na święta do córki wraz ze swoją żoną. Czeka go jednak wielkie życiowe wyzwanie, gdyż na miejscu poznaje nowego chłopaka swojej pierworodnej, Lairda, sympatycznego, lecz ekscentrycznego miliardera z Krzemowej Doliny. Ned uważa, że Laird nie nadaje się na stanowisko jego zięcia, co rozpoczyna między nimi wielki konflikt, który w pewnym momencie wymyka się spod kontroli.
18. Auta 3 – reż. Brian Fee
Prawdopodobnie ostatnia część przygód Zygzaka McQueena, ale niekoniecznie ostatni film z serii o pojazdach z duszą. Zygzak, mimo że zasłużenie przypisuje mu się miano legendy, młodszy się nie staje. Wśród jego przeciwników na torze zaczynają się pojawiać nowocześniejsze i przede wszystkim szybsze mobile. Czy gwiazda ma jeszcze siły, aby postawić na swoim i po raz kolejny udowodnić wszystkim, że ma jeszcze trochę koni pod maską? Auta 3 to opowieść o nieuchronnym przemijaniu oraz tym, że czasem warto porzucić dumę i spojrzeć na drugiego człowieka (czy w tym przypadku maszynę). Przyzwoite pożegnanie z Zygzakiem oraz spojrzenie na być może ciekawszą przyszłość. Jedyne czego brakowało zarówno mi, jak i prawdopodobnie reszcie widowni to głos Pana Pyrkosza, bez którego Złomek nie brzmiał tak dobrze, jak wcześniej.
17. W starym, dobrym stylu – reż. Zach Braff
Morgan Freeman, Michael Caine i Alan Arkin wcielają się w role trzech emerytów, którzy łamią powszechnie znane normy i przy tym prawo, aby postawić na swoim. Willie, Joe i Al pierwszy raz w życiu postanawiają sprzeciwić się panującemu porządkowi świata po tym, jak ich fundusz emerytalny zostaje zlikwidowany. Sprowokowani niesprawiedliwością, jaka ich dotknęła, chcą się zemścić i w tym celu napadają na bank, który pozbawił ich pieniędzy. Dobrze znany nam obraz spokojnych starszych panów siedzących na ławeczkach i rozmawiających o życiu zostaje rozmyty, a w jego miejsce wskakuje nietypowa wizja tego, do czego ci panowie są rzeczywiście zdolni. Lepiej nie lekceważmy starszych ludzi…
16. Po tamtej stronie – reż. Aki Kaurismäki
Po kolejną pozycję zapraszamy do Finlandii i najnowszego dziecka gwiazdy tamtejszej szkoły reżyserskiej, Aki Kaurismäkiego. Po tamtej stronie to historia mieszkańca Helsinek Wikströma i syryjskiego uchodźcy Khaleda, których drogi krzyżują się w dość nietypowy sposób. Jest to film pełen kontrastów, ciepła, grozy, współczucia, ale i odrzucenia, nowoczesności i tradycji. Reżyser angażuje się w aktualny temat, jednak robi to w sposób zmuszający kilka razy podczas seansu spojrzeć, czy aby na pewno rok produkcji to 2017. Tylko po tej informacji oraz bardzo aktualnej tematyce podejmowanej przez to dzieło da się to poznać. Jeden z ciekawszych przedstawicieli europejskiego kina, jacy trafili w mijającym roku nad Wisłę oraz film, który jest przewrotnym i znakomitym komentarzem dotyczącym dzielącego wszystkich europejczyków kryzysu imigracyjnego. Klasa.
15. Jumanji: Przygoda w dżungli – reż. Jake Kasdan
Gwiazdorska obsada, prawie miliardowy dochód – czego więcej potrzeba, żeby przekonać się do obejrzenia tej gigantycznej hollywoodzkiej produkcji z Dwayne’m Johnsonem w roli głównej? Historia oparta na książce kolejny raz odświeżanej przez producentów filmowych dostaje nowe życie. Wszystko zaczyna się, gdy grupa dzieciaków znajduje starą konsolę do gier z płytą gry Jumanji. Po włączeniu, przenoszą się do niebezpiecznej dżungli i stają się postaciami, które wybrali w menu gry. Zapalony gracz Spencer to od teraz wielki łowca przygód, fan piłki nożnej Fridge staje się Einsteinem, popularna wśród rówieśników Bethany przejmuje ciało profesora w średnim wieku, a niepozorna Martha staje się nieustraszoną wojowniczką. Po jakimś czasie okazuje się, że celem gry nie jest jedynie jej przejście, ale głównie przeżycie wśród niebezpieczeństw dżungli. Aby wrócić do realnego świata będą musieli wyruszyć w najgroźniejszą dzicz i przejść grę lub zostać w niej na zawsze…
14. Suburbicon – reż. George Clooney
Nietypowe połączenie kryminału i komedii z Mattem Damonem i Julianne Moore na czele obsady. Suburbicon to amerykańskie miasteczko żywcem wzięte z reklam nieruchomości, które wygląda niczym kwintesencja idei American Dream, wyidealizowane i pełne nieustannego szczęścia. Spokój życia mieszkańców zakłóca niestety napad z bronią w ręku. Zastrzelona zostaje mama nastoletniego Nicky’ego Lodge. Chłopak postanawia pomścić matkę i rozpoczyna śledztwo w poszukiwaniu zabójców, w trakcie którego odkrywa mroczne rodzinne sekrety i układy, które doprowadziły do tragicznego zdarzenia.
13. Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – reż. Paolo Genovese
Kolejny dowód na to, że aby film był dobry, wcale nie musi powstać za oceanem. Ta włoska produkcja zaskakuje pomysłowością i jak zwykle wywołuje wielkie emocje. Siódemka dobrych przyjaciół spotyka się na wspólnej kolacji w domu dwojga z nich. Żeby jednak nie było zbyt nudno, postanawiają rozpocząć pewnego rodzaju grę, która ma polegać na tym, że każdy sms, email lub rozmowa telefoniczna podczas kolacji będą ujawniane przed wszystkimi uczestnikami spotkania. W miarę upływu czasu okazuje się, że przyjaciele zupełnie się nie znają, a na jaw wychodzą tajemnice, które nieodwracalnie zmienią relacje między nimi. Niewinna zabawa staje się źródłem największych konfliktów.
12. LEGO® BATMAN: FILM – reż. Chris McKay
Film, na który czekali wszyscy po znakomitej LEGO® Przygodzie. Tym razem twórcy zabierają się za najbardziej rozpoznawalnego bohatera wszech czasów — Batmana. Czy znów udało się powtórzyć sukces pierwszej produkcji spod znaku LEGO®? W przypadku LEGO® BATMAN powiedzieć, że się udało, to jak nie powiedzieć nic. Produkcja zbudowana z animowanych klocków LEGO® to prawdziwa jazda bez trzymanki. Już sam początek to istny huragan zabawy formą, popkulturowych żartów i pędzącej akcji. Po świetnym starcie BATMAN troszkę zwalnia tempo, ale również ma w tym swój cel. Pokazanie tej ikonicznej postaci z zupełnie innej strony jest jednym z największych plusów całego widowiska. Batman znany jest głównie jako niesamowicie poważny, tajemniczy, zamaskowany obrońca Gotham. Jednak tutaj twórcy kompletnie się tym nie przejmują i tworzą jedną z najzabawniejszych parodii członka Ligii Sprawiedliwości. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Nietoperza i zabawnych animacji!
11. Nazywam się Cukinia – reż. Claude Barras
Nazywam się Cukinia to istne cudo wśród filmów animowanych roku 2017, a także świetna komedia. Ta francuska produkcja wymyka się wszelkim stereotypom i zgrabnie łączy gorycz życia ze słodkim humorem. Claude Barras igra tu sobie z przyzwyczajeniami widza i daje nam to, czego oczekiwać byśmy się nie spodziewali. Dość plastyczna animacja przywodzi na myśl proste bajki dla dzieci, ale cała historia i podejście wcale do takowych nie należą. Ta piękna opowieść zawiera w sobie uniwersalne prawdy o trudach dojrzewania (szczególnie bez rodziny), a także pokazuje nam świat z perspektywy dziecka, a o tej właśnie coraz częściej zdarza nam się zapominać. Jeżeli chcecie poczuć szerokie spektrum emocji, to Nazywam się Cukinia jest przeznaczona dla Was.