10. Teoria Wielkiego Podrywu
Leonard, Sheldon, Amy, Penny, Howard, Bernadette i Rajesh to paczka przyjaciół, którzy niekoniecznie są do siebie idealnie dobrtani. Są grupką składająca się z silnych indywidualności, których łączy niesamowita więź. Najbardziej śmieszy postać Sheldona, zarozumiałego i egocentrycznego fizyka, który swoją dykcją, słowami, a właściwie całym zachowaniem doprowadza do zabawnych sytuacji. Penny, która idealnie kontrastuje się z nim i na dodatek jest jego sąsiadką potrafi rozbawić do łez swoją naturalnością. Tak samo jak dialogi Howarda z jego matką… Nie ma tu odcinka, przy którym się nie śmiałam, a poza tym serial zawiera także sceny innego rodzaju: od smutnych i negatywnych, aż po wzruszające i radosne.
9. Biuro
Niektórzy twierdzą, że to serial-mem. Ilość gifów, memów, krótkich scenek, które podbiły w ostatnich latach internet jest wprost niezliczona. Wszystko za sprawą Steve’a Carella, którego rola doczekała się szeregu mniej lub bardziej ważnych nagród. Choć w naszym kraju migawki z serialu są znane głównie znawcą memów internetowych, to za Oceanem jest to serial, który przez osiem lat niezmienniebawił Amerykanów. Emisje zakończono w 2013 rok po dziewięciu sezonach. Ilość wszechobecnego absurdu i humoru żywcem wyjętego z typowych amerykańskich komedii w połączeniu z idealnie dopasowanymi aktorami powoduje, że nawet najwięksi oponenci tego typu produkcji znajdą tu coś dla siebie.
8. 'Allo 'Allo!
Grać na kilka frontów nabiera dosłownego znaczenia w przypadku ’Allo, 'Allo!. Akcja brytyjskiego serialu rozgrywa się w małym francuskim miasteczku Nouvion. Właściciel kawiarni, Rene Artois, marzy tylko o zwyczajnym bezpiecznym życiu, byciu szczęśliwym ze swoimi sekretnymi romansami i dostateczną ilością pieniędzy. Niestety, nie jest to takie łatwe – jego kawiarnia jest ulubionym miejscem spotkań nazistów z okupującego miasteczko garnizonu, oraz miejscem … konspiracji francuskiego ruchu oporu. Aby uniknąć śmierci zarówno z rąk Niemców jak i Francuzów wbrew własnej woli współpracuje z jednymi i drugimi. Trudną sytuację pogarszają angielscy lotnicy, ukrywający się w jego kawiarni pod nosem przesiadujących tam całymi dniami nazistów. W tej świetnej farsie twórcy wykorzystują liczne zabawne stereotypy (idealnie, ponieważ parę nacji tu spotkamy), kreują postacie wyjątkowe, żywe karykatury jak np. Helga nosząca bieliznę ze swastykami. Na pochwałę zasługują znakomite kreacje aktorskie, które kumulują w swoich postaciach ogromną dawkę humoru.
7. Jak poznałem waszą matkę
Wielu uważa ten serial za bardziej współczesną wersję Przyjaciół, złośliwi posądzają nawet twórców o mały plagiacik… Grupa znajomych, spotykających się na co dzień w knajpce? Brzmi znajomo? Nawet jeśli, to nie szkodzi. Serial to ciepła i przezabawna, bystra opowieść o przyjaźni i miłości, która tak samo jak Przyjaciele będzie bawić widzów latami i będzie oglądana raz za razem. „Legend…wait for it…dary!” Barney’a Stinsona przeszło już do historii, nie wspominając o „when I’m sad, I stop being sad and be awesome instead”. Historia „poznawania matki” jest opowiadana przez bohatera opowieści, Teda Mosby’ego swoim dzieciom. Zabiera mu to co prawda dziewięć sezonów, ale czasu spędzonego nad tym serialem nikt nie pożałuje.
6. Rick i Morty
Rick i Morty to amerykański serial komediowy, opowiadający o przygodach Ricka Sancheza i jego wnuka, Morty’ego. Rick jest niestroniącym od alkoholu szalonym naukowcem, który podróżuje po różnych galaktykach i równoległych rzeczywistościach. Czarny humor, niedwuznaczne żarty i zwariowane pomysły bohaterów to główne zalety produkcji, tworzonej przez Justina Roilanda oraz Dana Harmona. Fenomenalnie wykreowana fabuła Ricka i Morty’ego nie tylko bawi do łez, ale i sprawia, że widz nieraz będzie musiał ruszyć głową. Tą wspaniałą animację możecie oglądać dla rozrywki, dla postaci, dla dialogów, dla muzyki – każdy znajdzie coś dla siebie. Szkoda tylko, że tak długo musimy czekać na 4. sezon.
5. Jaś Fasola
Jaś Fasola to postać kultowa. Dorosłego mężczyznę, który zachowuje się jak dziecko i popełnia wiele głupstw, pokochały miliony. Jaś ma swój samochód, mały i oryginalny, sam sobie robi kanapki (jeden z najlepszych odcinków) i próbuje się dostosować do nowych technologii. To co on wyprawia, na początku szokuje a potem rozbawia do łez. Ten serial jest właściwie teatrem jednego aktora, który na swoich barkach ma zadanie zabawiać – i wychodzi mu to fantastycznie! Rowan Atkinson został świetnie dobrany do tej roli i już zawsze będzie kojarzony z najbardziej zabawną postacią w dziejach Wielkiej Brytanii. Jaś Fasola to mistrz ekranu, tworzący prawdziwe komediowe przedstawienia dostosowane do widza w każdym wieku. Szczerze polecam! Pozycja obowiązkowa, jeśli chce się poznać wszystkie najlepsze i najśmieszniejsze seriale komediowe!
4. Miasteczko South Park
Tego serialu animowanego raczej nie polecilibyśmy najmłodszym, jednak dorosłym – jak najbardziej. Jak dotąd jego czas na antenie w przypadku seriali animowanych przebili jedynie Simpsonowie. Mali bohaterowie Miasteczka South Park utrzymują się na antenie od 1997 roku, a ich twórcy – Trey Parker i Matt Stone – od tego czasu nieprzerwanie śmieją się z fali krytyki, jaka na serial spada. Spowodowane jest to głównie ciętym językiem, wulgarnymi żartami, często seksizmem i niepoprawnością polityczną… ale, bądźmy szczerzy – krytyka boli. A South Park to tak naprawdę bystra, cięta satyra na amerykańskie społeczeństwo, prawdziwa do bólu i zabawna jak mało która dzisiejsza produkcja. Oczywiście serial ma ogromne rzesze wielbicieli więc krytyką przejmować się zbytnio nie musi.
Serial nieco zapomniany, a wielka szkoda. Mało jest dzisiaj tak zabawnych produkcji, a przede wszystkim, tak zdolnych dziecięcych aktorów. W dużym skrócie: serial opowiada o genialnym nastolatku, Malcolmie, który wszystkich dookoła uważa za idiotów; opowiada również o zabawnej rodzinie Malcolma, wiecznie borykającej się z kłopotami finansowymi. Świat Malcolma pełen jest nieporawnych politycznie żartów, które dziś by prawdopodobnie nie przeszły – to czyni go wyjątkowym i tak zabawnym. Ambitny, inteligentny humor, doskonałe pomysły scenarzystów i pokazanie szarej codzienności w tak barwny sposób to największe zalety Zwariowanego Świata Malcolma.
2. Przyjaciele
Kto ich nie zna? Rachel, Phoebe, Monica, Chandler, Ross i Joey to ukochani bohaterowie przełomu dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku, których pokochały również i nowe pokolenia widzów. Dlaczego? Bo pewne rzeczy po prostu się nie starzeją. Świetny, naturalny humor, doskonałe, inteligentne dialogi, a przede wszystkim dużo ciepła jakie płynie od Przyjaciół sprawiają, że chcemy ich oglądać raz po razie. Dowodem na popularność produkcji są liczne, świetne występy gościnne najpopularniejszych gwiazd Hollywood, z Brucem Willisem i Julią Robert na czele. Serial zakończył się w 2004 roku, mając na koncie rzesze fanów i mnóstwo zasłużonych nagród – m.in. nagrodę BAFTA i nagrodę People’s Choice Award jako „ulubiony serial komediowy” oraz kilkadziesiąt nominacji.
1. Latajacy Cyrk Monty Pythona
Zapewne spodziewaliście się tej pozycji na liście równie mocno, co hiszpańskiei inkwizycji. I słusznie, bo piątka brytyjskich megakomików (John Cleese, Terry Jones, Graham Chapman, Eric Idle oraz Michael Palin) to bezapelacyjna światowa czołówka na liście największych inteligentnych „rozśmieszaczy” (a żeby hiszpańska inkwizycja nie dobrała mi się do skóry dodam, że krąży fama, iż nie znajdziecie większych śmiałków w tej dziedzinie). Groteska, kultowe teksty i skecze, a przede wszystkim kwintesencja brytyjskiego humoru. Tego wszystkiego i jeszcze więcej można się spodziewać po Latającym Cyrku Monthy Pythona. Kultowy serial komediowy!
Ranking „Najśmieszniejsze seriale komediowe” przygotowali:
Agnieszka Bar
Katarzyna Skrzynecka
Ilustracja główna: Warner Bros. Television
No, a gdzie Dwóch i Pół? Pluje na taki ranking.
ja uwielbiam dwóch i pół.
Świetny artykuł.
a gdzie Bundy!!!wygrała poprawność polityczna i feminizm…..
a „Co ludzie powiedzą”(Keeping Up Appearances”) ? 🙂
Gdzie są Grizzly I Lemingi