Zobacz również: W finałowym odcinku WandaVision dostaniemy aż 3 epickie pojedynki!
Po pierwsze dowiedzieliśmy się jaką książkę posiadała Agnes w swojej piwnicy – Darkhold, znana też jako Księga Grzechów lub Księga Zaklęć – starożytna księga zaklęć zawierająca niewyobrażalną moc. Księga zbudowana jest z ciemnej materii pochodzącej z wymiaru piekła. Jednak nie dowiedzieliśmy się mimo wszystko czy za wszystkim stał cwany i uwielbiany Mephisto.
Kolejną z ciekawszych rzeczy jest to, że White Vision okazał się tak naprawdę mieć wspomnienia prawdziwego Visiona. Jedyne co nie zostało pokazane, to gdzie się udał. Jednak prawie pewne jest to, że pojawi się na pewno w którejś produkcji Marvela jako pomocnik Avengersów! Przy okazji Wanda wyjaśniła czym tak naprawdę była wersja Visiona w Westview – to odłamek kamienia nieskończoności, który jest częścią Scarlet Witch.
W finałowym odcinku Wanda stała się też Scarlet Witch, co otwiera naprawdę mnóstwo dróg przed jej dalszą opowieścią w MCU. Walka Agnes z Wandą była naprawdę epicka. Wydaję się być jasne, kto obecnie w MCU włada największą mocą! Ciekawe są tylko słowa Agnes, która wspomniała, że Wanda nie wie co tak naprawdę zrobiła, decydując się na ten ruch. Może chodzi o pojawienie się właśnie Mephisto jako głównego wroga np. w Doctor Strange in the Multiverse of Madness?!
Zobacz również: Thor: Love and Thunder – kolejna porcja zdjęć z planu!
No i najważniejsze! 2 sceny po napisach. Zacznijmy może od pierwszej. Widzimy tam Skrulla, który woła Monice Rembau do sali kinowej. Twierdzi, że wysłała ją stara przyjaciółka Marii Rambeau, która słyszała, że Monica została uziemiona i chce się z nią spotkać. Kiedy Monica pyta „Gdzie?”, widzimy gest palca w górze, co fani od razu powiązali z gestem Nicka Fury’ego ze Spider-Man: Far from home.
Pewne oczywiście jest, że Monica pojawi się w Kapitan Marvel 2, jednak jest szansa, że zobaczymy ją też we wcześniejszych produkcjach MCU. Dzięki WandaVision kropki ładnie łączą się dla jej przyszłości w MCU i dla stania się prawdziwym superbohaterem, który współpracuje z Furym i Kapitan Marvel, aby chronić świat.
No i najbardziej wbijająca w fotel, jednak dość dziwna scena. Pokazuję nam ona Wandę, która czyta Darkholder, co oznaczać może, że próbuje w pełni zrozumieć swoje możliwości. Jeszcze bardziej zastanawiające jest to, że Wanda słyszy bliźniaków, Billy’ego i Tommy’ego , wzywających ją o pomoc, kiedy czyta Darkhold, co nasuwa pytanie, jakim cudem się to dzieję? Głosy bliźniaków mogą również sugerować, że zostali wskrzeszeni lub przeniesieni do innego wymiaru – ponieważ ponownie Mroczna Twierdza może zniszczyć rzeczywistość.
Marvel zrobił coś niesamowitego, majstersztyk. Jednak pozostaje niedosyt z powodu mnóstwa nie wyjaśnionych wątków. Pozostaje nam czekać na kontynowanie historii Wandy w filmie Doctor Strange in the Multiverse of Madness!
WandaVision to amerykański serial, który należy do czwartej fazy MCU i rozgrywa się po wydarzeniach z Końca Gry. Opowiada on w formie sitcomu, o tytułowej parze superbohaterów, Wandzie Maximoff (Elizabeth Olsen) oraz Visionie (Paul Bettany), którzy prowadzą z pozoru idealne życie na przedmieściach, lecz powoli odkrywają, że rzeczywistość nie jest taka, jak im się wydaje. Pierwszy epizod zadebiutował na Disney+ 15 stycznia 2021 roku, a kolejne emitowane są w tygodniowych odstępach. Do końca serialu WandaVision pozostały jeszcze dwa odcinki. Najbliższy z nich zadebiutuje w piątek 26 lutego.
Źródło: Disney +, WadnaVision / ilustracja: materiały prasowe
Jejciu jakie to głupie. Co za durna fabuła. Niewiarygodne, że takie coś ciekawi dorosłych widzów.
No nie każdemu musi się podobać. 😉 Jednak nie widzę tutaj durnej fabuły. Mistrzostwo ze strony Marvela według większości.
Jakby ktoś czytał komiksy to łatwiej by się domyślił, że zamiast Mephista pojawi się Chthon. Bóg chaosu ma znacznie więcej sensu. Obecność Agathy tylko to potwierdza.
No ale się nie pojawił 😀
Ale w Strange się pewnie pojawi. Doktorek będzie musiał pomóc Wandzie ogarnąć się, inaczej Chaos ją pochłonie
Gościu kto cię uczył pisać? xD nie jestem hejterem. Ale czytam któryś z kolei twój artykuł i zaczynam być. Żenada… Ktoś to wogóle sprawdza przed publikacją?
Pozdro dla redakcji 😉
Trochę niepoważne jest takie odpowiadanie na krytykę ze strony autora… jest ona jaka jest, ale i odpowiedź niestety na podobnym poziomie. A ogólnie trzeba przyznać, że komentujący ma trochę racji, bo pomijając już kilka literówek, błędów stylistycznych, czy ortograficznych (niewyjaśnionych – przymiotniki z zaprzeczeniem piszemy nierozdzielnie) to nadmierne używanie słowa epickie jest dość denerwujące. Lecz poza tym żenadą bym tego nie nazwała, ciekawe komentarze i odniesienia do teorii, choć, jako fanka Marvela, nie odebrałam finału Vandawision tak dobrze jak autor artykułu, nie wspominając już o całej konstrukcji serialu, która wali się jakoś w połowie sezonu. Mam wrażenie, że było za dużo pomysłów na to, czym ta produkcja ma być, postanowiono zatem połączyć wszystko razem, a na koniec przyprószyć to typowymi już dla Marvela i fabuły o superbohaterach rozwiązaniami. Pozdrawiam i mam nadzieję, że krytyka nie zaboli za bardzo, a wręcz może czegoś nauczy! ?
Sorry ale żaden pojedynek w finale nie był epicki, najlepiej wypadło starcie Visionów. Monica v QS to śmiech na sali a pojedynek wiedźm był po prostu nudny, dwie super potężne czarownice i potrafią się tylko obrzucać śnieżkami.