Co łączy Chaplina i H.P. Lovecrafta? Detektyw Murdoch! Sprawdzamy jakich bohaterów zobaczyć możemy w serialu!

Dziś o godzinie 20:30 na Epic Drama pojawi się poprzedzający 16. sezon serialu cykl Detektyw Murdoch i znane twarze.

My tymczasem przypominamy o najciekawszych postaciach z kart historii, które pojawiły się w serialu!

  • Nikola Tesla – urodzony w Chorwacji serbsko-amerykański geniusz wynalazł mnóstwo urządzeń, które miały ogromny wpływ na bieg historii, w tym dynamo, prądnicę prądu przemiennego i transformator. Znany też ze swoich konfliktów z innym wybitnym twórcą, Thomasem Edisonem.
  • Buffalo Bill i Annie Oakley – tę parę powinien znać chyba każdy fan Dzikiego Zachodu, którego pasja wychodzi poza podstawowe, klasyczne westerny. Ten pierwszy to zwiadowca armii USA z czasów wojny secesyjnej, który później stał się legendarnym organizatorem widowisk rozrywkowych. Oakley przez 16 lat pracowała w jego rewii “Wild West Show”, wsławiając się znakomitymi umiejętnościami strzeleckimi.
  • Kuba Rozpruwacz – postać będąca jednocześnie swojego rodzaju mroczną miejską legendą, a potem inspiracja dla wielu twórców ze świata literatury i nie tylko. Nigdy go nie schwytano, znany był z mordowania prostytutek z biednych dzielnic z chirurgiczną precyzją.
  • Harry Houdini – wybitny iluzjonista i akrobata – na tyle, że stał się wręcz ich synonimem – specjalizował się również demaskowaniem spirytystycznych mediów.
  • Mark Twain – pisarz, satyryk, humorysta, a także wolnomularz. Amerykanin szkockiego pochodzenia na stałe zapisał się w historii literatury chociażby książkami o przygodach Toma Sawyera.
  • Lucy Maud Montgomery – jej nazwisko nie jest może aż tak znane, jak np. poprzednika, ale powieściowy cykl pt. “Ania z Zielonego Wzgórza” jej autorstwa – jak najbardziej. Wybitna kanadyjska pisarka z równie barwnym życiorysem.
  • H.P Lovecraft – tego nazwiska nie trzeba specjalnie przedstawiać, bo niewiele jest osób w historii literatury, które miały większy wpływ na dzisiejszą popkulturę od Samotnika z Providence. Gigant opowieści grozy ukształtował własne, mroczne uniwersum, powstałe na bazie własnych lęków.
  • Helen Keller – wyjątkowa głuchoniema pisarka. Pierwsza osoba z taką przypadłością, która uzyskała tytuł Bachelor of Arts.
  • Frank Lloyd Wright – kolejne mniej znane nazwisko, które miało jednak gigantyczny wpływ na współczesność. Czerpiąc natchnienie z natury, ten genialny architekt zaprojektował m.in. witraże i lampy.
  • Charlie Chaplin – dla wielu czołowa ikona popkultury. Najsłynniejszy aktor kina niemego, ale także reżyser, scenarzysta czy kompozytor.
  • Mary Pickford – kolejna gwiazda niemego kina, u boku Chaplina należąca do najjaśniejszych postaci tego okresu. Zdobyła Oscara za najlepszą rolę w filmie Kokietka, a dekady później – za całokształt twórczości.
  • Sigmund Freud – listę zamykamy austriackim lekarzem pochodzenia żydowskiego, uznawanym za ojca psychoanalizy. Jego teorie do dziś mają ogromny wpływ na naukę.

Na początku szesnastej serii detektyw Murdoch i doktor Ogden powoli przyzwyczajają się do życia ze swoją małą córeczką, Susannah. Tymczasem Crabtree zostawia swoją narzeczoną Effie Newsome przed ołtarzem po tym, jak jego ciotka w złowrogiej przepowiedni uprzedza, że ślub oznacza podpisanie wyroku śmierci na Effie. Detektyw Watts zniknął z pracy i z miasta. W serii ponownie pojawią się postaci historyczne, między innymi znakomici pisarze Rudyard Kipling i Edith Wharton, powróci także Lucy Maud Montgomery. Będziemy świadkami śledztwa w sprawie śmierci miłośnika motocykli, w którym pomagają rywalizujący ze sobą wynalazcy William S. Harley i Arthur Davidson, a Murdoch i dr Ogden pod przykrywką wtopią się w wiejską społeczność, by zdobyć zaufanie i informacje po śmierci młodego mennonity.

Cykl Detektyw Murdoch i znane twarze od dziś od godziny 20:30, natomiast już 30 maja szesnasta seria jego przygód. Tylko na Epic Drama.

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?