Song of Nunu: A League Of Legends Story to fabularna gra przygodowa dla jednego gracza stworzona przez Tequila Works. To kolejna produkcja opowiadająca losy doskonale wszystkim znanych postaci z niezwykle popularnej gry MOBA. Gra jest osadzona w zimnej i niebezpiecznej krainie Freljord. Gracz wciela się w Nunu, młodego chłopca, który szuka swojej zaginionej matki. Towarzyszy mu jego najlepszy przyjaciel, Willump, mądry i zabawny yeti. Razem muszą stawić czoła wielu zagrożeniom, rozwiązywać zagadki i odkrywać sekrety ukryte pod lodem. W grze spotkamy znanych bohaterów z League of Legends, takich jak Braum, Ornn, Volibear czy Lissandra.
Dead Island 2: Haus to pierwszy duży dodatek do ciepło przyjętego Dead Island 2. Fabuła Dead Island 2: Haus toczy się w luksusowej willi w Malibu. Miejsce to jest siedzibą popapranego kultu określanego jak wyznawcy techno-śmierci, na którego czele stoi charyzmatyczny Konstantin. Jak łatwo się domyślić, naszym zadaniem będzie rozprawienie się z sektą, nim ta narozrabia na dobre. Poza fabularnym rozszerzeniem możemy liczy na nowe bronie czy kolejne niedostępne wcześniej umiejętności. Jeśli dobrze bawiliście się w podstawce, to dodatek może być całkiem kuszący.
For the King II to kontynuacja dość małej, ale dobrze znanej produkcji, która łączy w sobie elementy gier planszowych i turowych. Gracze będą mieli okazję wcielić się w postacie z różnymi umiejętnościami i bronią, aby stawić czoła niebezpieczeństwom czających się na każdym kroku. W grze pojawią się nowe biomy, takie jak lasy, bagna, pustynie i morza, a także nowe postacie, jak kowal, uczony, myśliwy, stajenny, zielarz i alchemik. Gracze będą mogli grać samodzielnie lub w trybie kooperacji z maksymalnie trzema innymi graczami. Choć nie miałem okazji sprawdzić jedynki, tak produkcja zdaje się niezwykle oryginalna. Ciekawe jest tu połącznie papierowego RPG-a, rogalika oraz gry turowej. No i do tego gra wygląda naprawdę interesująco. Dla fanów pozycji mniej oczywistych pozycja obowiązkowa.
Kto nie zna małych niebieskich skrzatów, które mieszkają gdzieś w ciemny lesie, albo Gargamela… nie, nie tego Gargamela. Ja w dzieciństwie bajkę uwielbiałem. Może dlatego sięgnąłem te dwa lata temu po pierwszą odsłonę tej serii od OSome Studio. Gra może nie była niczym specjalnym, ale potrafiła wciągną prostymi mechanikami i zauroczyć ładną oprawą graficzną. Fabuła gry skupia się na SmerfoMixie, wynalazku stworzonym przez Pracusia. Ten gadżet umożliwiający manipulację otoczeniem, ma pełnić kluczową rolę w rozgrywce, pomagając w rozwiązaniu łamigłówek i pokonaniu przeciwników. W trakcie przygody będziemy musieli zmierzyć się z członkami mrocznego zakonu – Stolasów, którzy zostali uwolnieni przez Pracusia. W trakcie przygody bohaterowie zyskają też dość niespodziewanego sojusznika – Gargamela. Będzie smerfastycznie?
WarioWare: Move It! to dość nietypowa propozycja od Nintend, gdyż to tak naprawdę zbiór 200 minigier zręcznościowych. Wydaje się to być idealna produkcja do zabawy w większym gronie znajomych, których trzeba jakoś zając. I to prawda, ale nie tylko. WarioWare ma nam zaproponować także story mode dla jednego gracza, a do tego minigry również można sprawdzić w pojedynkę. Historia w grze Nintendo jest bardzo prosto, ale nie jest to produkcja, w której spodziewalibyśmy się czegoś innego. W tej części opuszczamy Diamond City i udajemy się tropiki. W ten sposób trafiamy na wyspę Barrio Morro, gdzie czeka nas wiele atrakcji oraz wyzwań. Gry w WarioWare mają być, zróżnicowane i trudno by było inaczej, jeśli jest ich ponad 200. Będą to zadania ruchowe, zręcznościowe czy sprawdzające naszą pamięć, a większość będzie opierać na się na funkcjonalności JoyConów.
Kolejny rok, kolejna Fi… A nie, FIFA to już nie FIFA, a EA Sports FC. No ale są jeszcze inne serie, które ukazują się w z sukcesami rok w rok. Jedną z takich franczyz jest bez wątpienia Football Manager, którego odsłona z rokiem 2024 w tytule ukażę się w listopadzie. A co nowego? W końcu będziemy mogli kontynuować naszą karierę rozpoczętą w poprzedniej odsłonie gry! Football Manager 2024 umożliwi przeniesienie naszych dotychczasowych osiągnięć z FM23, co pozwoli nam na kontynuowanie rozgrywki z naszym starannie stworzonym zespołem, na nowym poziomie z wszelkimi poprawkami. To oznacza, że przechodząc do nowej wersji, nie stracimy postępów, a zyskamy szereg nowych możliwości. Co więcej, opcja transferu zapisu staje się standardem w świecie FM, zaczynając od tegorocznej edycji.
Nowa wersja FM przynosi wiele zmian. Przede wszystkim silnik graficzny został znacząco ulepszony. Poprawiono tekstury, oświetlenie oraz balans kolorów, dzięki czemu animacje stają się bardziej realistyczne. Teraz łatwiej będzie rozróżnić warunki pogodowe, porę dnia oraz indywidualne cechy poszczególnych piłkarzy. Warto jednak zauważyć, że nie należy oczekiwać odwzorowania twarzy na poziomie jak w grach z serii FIFA. Najnowszą atrakcją jest również nabycie licencji na japońską ligę piłkarską J.League, obejmującą nawet trzy dywizje (J1 League, J2 League i J3 League) ze wszystkimi drużynami.
W roku 1964 Stanisław Lem stworzył powieść science fiction zatytułowaną Niezwyciężony. Teraz, po upływie ponad pół wieku, Starward Industries oraz 11 bit studios prezentują grę The Invincible– opartą na wątkach z tej powieści. Wcielimy się w niej w rolę astrobiologów i odkryjemy planetę Regis III. Naszym zadaniem będzie odnalezienie zaginionej załogi statku kosmicznego. Podczas naszej misji naukowej odkryjemy niezwykłe zjawiska naukowe w kosmicznej, filozoficznej przygodzie osadzonej w tajemniczych krajobrazach.
Co wyróżnia grę na tle innych propozycji science fiction? Świat ukazany w grze The Invincible rozwijał się inaczej niż ten, który znamy – nigdy nie nastała w nim era cyfrowa. Oznacza to, że cały wysoko zaawansowany sprzęt, który pojawia się w grze, oparty jest o technologię analogową. Całkowicie odmienia to wizję świata przyszłości. Ci, którzy mieli wcześniej do czynienia z twórczością Lema, wiedzą, czego się spodziewać. Dla innych może to być małym szokiem. Na pewno jedna z ciekawszych propozycji w tym tłocznym miesiącu.