Zawód: profiler – pierwszy polski serial CBS Reality

Jeden z najlepszych polskich profilerów, Jan Gołębiowski, został gospodarzem kryminalnego serialu dokumentalnego Zawód: profiler, pierwszej polskiej  produkcji własnej CBS Reality. Premiera telewizyjna – 3 czerwca. Odcinki ukazywać się będą w każdy poniedziałek o 22:00.

Kryminalna seria dokumentalna przedstawi historie zbrodni oraz kulisy prowadzonych w ich sprawie śledztw. Jan Gołębiowski, jeden z najlepszych polskich profilerów, nie tylko opowie o swym udziale w rozwiązywaniu tych kryminalnych zagadek, ale również przybliży widzom warsztat profilera policyjnego.

zawód profiler
Profiler to specjalista sporządzający portret psychologiczny nieznanego sprawcy przestępstwa. Praca profilera może zaczynać się już na miejscu zbrodni: morderca, choć często o tym nie wie, pozostawia po sobie nie tylko materialne ślady. W filmach profiler często jest przedstawiany jako ktoś w rodzaju medium. Kładzie się na miejscu zbrodni tam, gdzie leżało ciało, doznaje wizji. Taki wizerunek profilera szamana jest atrakcyjny, ale w rzeczywistości profilowanie ma podstawy naukowe wywodzące się z psychologii. Oczywiście to także częściowo sztuka: wiedza przeplata się z intuicją, umiejętność logicznego myślenia z kreatywnością, istotne jest też doświadczenie – mówi Jan Gołębiowski, gospodarz programu, były psycholog policyjny, biegły sądowy i wykładowca akademicki.

W każdym z dziesięciu odcinków widzowie poznają jedną sprawę, która wstrząsnęła Polską, na jej podstawie zobaczą, od czego rozpoczyna się działania w śledztwie, a także dowiedzą się, w jaki sposób policyjny profiler wnika w umysł sprawcy wspierając stróżów prawa w rozwiązywaniu najbardziej zagadkowych, brutalnych i tajemniczych morderstw.
W serii zobaczymy między innymi sprawę morderstw dwóch starszych małżeństw z Legnicy zamordowanych we własnych mieszkaniach, brutalnego zabójstwa 12-latki z Góry Kalwarii czy zbrodni popełnianych przez seryjnego mordercę, który jeszcze do niedawna grasował w stolicy.

Scenariusz serii dokumentalnej powstawał w oparciu o akta sądowe poszczególnych spraw, a także dzięki bogatemu archiwum i doświadczeniu Jana Gołębiowskiego.

Zobacz również: Ciemno, prawie noc – recenzja kiepskiej kryminalnej baśni Borysa Lankosza

Źródło: informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?