CBS
CBS

DNA polskich zbrodni – najbardziej wstrząsające zbrodnie ostatnich lat w drugiej polskiej produkcji CBS Reality

DNA polskich zbrodni to druga po serii „Zawód: profiler” polska produkcja kanału CBS Reality. Jej gospodarzami będą Joanna Opiat-Bojarska, jedna z najpopularniejszych autorek powieści kryminalnych, oraz youtuber Marcin Myszka, twórca kanału Niediegetyczne i podcastu Kryminatorium. Prowadzący opowiedzą o dziesięciu najgłośniejszych zbrodniach popełnionych w Polsce w ostatnich latach i wraz z zaproszonymi ekspertami przybliżą widzom tajniki pracy śledczych i biegłych. Premiera serii 18 listopada o 22:00 na kanale CBS Reality.

Dokumentalna seria kryminalna „DNA polskich zbrodni” składa się z 10 odcinków. Każdy z nich dotyczy jednej sprawy kryminalnej, która wydarzyła się w Polsce w ciągu ostatnich lat. Joanna Opiat-Bojarska i Marcin Myszka przedstawią widzom wydarzenia krok po kroku, skupiając się na wszystkich istotnych szczegółach, a także przyjrzą się metodom pracy policji i techników kryminalnych, które doprowadziły do rozwiązania sprawy.

Joanna Opiat-Bojarska, autorka poczytnych kryminałów, nie boi się poruszać w nich trudnych, niewygodnych, ważnych społecznie tematów. Często konsultuje się ze specjalistami, aby zadbać o autentyzm opisywanych zdarzeń. Jej najbardziej znana seria „Kryształowi”, której trzeci tom właśnie się ukazuje, to brutalna opowieść ukazująca brudną prawdę
o polskiej policji. W serii CBS Reality „DNA polskich zbrodni” Joanna Opiat-Bojarska, dzięki rozmowom z ekspertami pracującymi przy omawianych sprawach, przeprowadzi widzów przez zawiłe meandry śledztw.

CBS

 

Marcin Myszka, jeden najpopularniejszych polskich twórców internetowych zajmujących się tematyką kryminalną, dogłębnie analizuje prawdziwe zbrodnie, a wyniki swojej pracy przedstawia na kanale Niediegetyczne, który śledzą już setki tysięcy zafascynowanych odbiorców. Najnowszy projekt – podcast Kryminatorium – krótko po starcie znalazł się na szczycie zestawień najpopularniejszych polskich podcastów. W produkcji CBS Reality Myszka pełni rolę swoistego przewodnika po mrocznym, ale i bardzo interesującym świecie kulis zbrodni, wprowadzając widzów w tajniki omawianych śledztw.

W każdym odcinku nowej serii kryminalnej „DNA polskich zbrodni” pojawią się też goście specjalni – eksperci, którzy opowiedzą o swojej pracy nad konkretną sprawą omawianą
w programie. Przedstawią najnowocześniejsze techniki kryminalistyczne, badania i procedury, które okazały się kluczowe w poszukiwaniu winnego.

„DNA polskich zbrodni” to wyjątkowa szansa spojrzenia na śledztwo z perspektywy osób, które były w nie zaangażowane – mówi Marcin Myszka. – Zbrodnie, o których mówimy, mogą być widzom już znane, bo wiele z nich trafiło na czołówki gazet, jednak jestem przekonany, że
z opowieści naszych ekspertów każdy dowie się czegoś nowego.

Zbrodnie przedstawione przez nas w serii „DNA polskich zbrodni” budzą ogromne emocje. Niektórymi żyła cała Polska. Jednak w tym programie staramy się przyjrzeć im w sposób jak najbardziej analityczny. Chcemy poznać wszystkie szczegóły śledztwa, zrozumieć, jaki był motyw, co doprowadziło sprawcę do tak strasznych czynówpowiedziała Joanna Opiat-Bojarska.

W programie przedstawione zostaną między innymi sprawy: komendanta policji, który okazał się sprawcą zbrodni; pary nastolatków z Rakowisk, z zimną krwią mordującej rodziców chłopaka; 15-letniej dziewczyny z Krapkowic, zaginionej zaledwie kilkaset metrów od swojego domu czy małego Szymona z Będzina – chłopca, którego tożsamości policja nie mogła ustalić przez dwa lata.

 Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?