Serwis Netflix wprowadza nowy format produkowanych przez siebie serii: historie interaktywne. Widzowie będą mogli w trakcie oglądania zadecydować, jak potoczy się opowieść i jak się zakończy!
Pierwsze programy w tym formacie to bajki dla dzieci Kot w butach: Uwięziony w baśni oraz Buddy Błyskawica: sterta pomysłów.
Producent tak informuje o tym polskich widzów:
Siedzisz przed telewizorem i włączasz Netflix. Oglądasz uwielbiane na całym świecie przygody zawadiackiego Kota w butach, który znalazł się w „Opowieści o trzech niedźwiadkach” w towarzystwie nowych…
Teraz to Ty musisz zdecydować: przyjaciół czy wrogów?
Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić nasze pierwsze historie interaktywne: Kot w butach: Uwięziony w baśni oraz Buddy Błyskawica: sterta pomysłów. Los ich bohaterów spoczywa w rękach użytkowników serwisu Netflix. Nasi inżynierowie z Doliny Krzemowej we współpracy z zespołem kreatywnym z Hollywood stworzyli zupełnie nowy wymiar narracji w serwisie Netflix.
https://www.youtube.com/watch?v=tkKY_xP7dPU
Zobacz również: Wiedźmin Netflixa będzie serialem z najwyższej półki? Tomasz Bagiński odpowiada
Dzięki firmie Netflix twórcy, którzy marzą o snuciu tak rozbudowanych opowieści, mogą eksperymentować i próbować nowych rzeczy, co daje wspaniałe efekty. Nowe, innowacyjne formaty programów są możliwe dzięki… zasadom działąnia internetu: tak jak dzięki podlinkowaniom i możliwościom technicnzym powstały teksty interaktywne, tak Netflix może produkować podobne seriale i prezentować je milionom użytkowników z całego świata na przeróżnych urządzeniach, a także, co najważniejsze, wyciągać wnioski na podstawie zdobytej wiedzy.
Chcieliśmy się dowiedzieć, czy coś takiego spodoba się widzom, dlatego przeprowadziliśmy serię badań i rozmów z dziećmi oraz rodzicami, by zdobyć cenną wiedzę. Nasz pomysł spotkał się z pozytywnym przyjęciem (na przykład, rodzicom spodobało się to, że ich dzieci będą mogły podejmować decyzje i zasiądą na krześle reżysera). Czekamy z niecierpliwością, by przekonać się, czy nasi użytkownicy będą korzystać z nowych możliwości, a także które scenariusze najbardziej im się spodobają. Na przykład, czy bardziej przypadną im do gustu przyjazne, czy wrogo nastawione niedźwiadki? Czy będą chcieli obejrzeć odcinek ponownie, wybierając inny scenariusz?
Zaczęliśmy od programów dla dzieci, bo najmłodsi chętnie „bawią się” ze swoimi bohaterami i lubią korzystać z ekranów dotykowych. Często nawet mówią do ekranu, zupełnie jakby postaci z bajek mogły je usłyszeć. Teraz zamiast monologu możliwy jest dialog. W tym wszystkim chodzi o znalezienie odpowiednich historii — i autorów — dzięki którym z tych rozbudowanych opowieści powstanie wciągająca narracja.
Źródło: informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe