Sterowniki NVIDIA Game Ready zapewniają jak najlepsze wrażenia z rozgrywki i są zoptymalizowane pod kątem najważniejszych gier na rynku. W najnowszym sterowniku Game Ready zaimplementowano udoskonalony filtr wyostrzania obrazu dostępny z poziomu panelu sterowania NVIDIA, zapewniający jeszcze wyższą wydajność i obsługujący wszystkie gry zgodne z DirectX 9, 11 i 12. Łatwe w użyciu suwaki wyostrzające obraz oraz profile dla poszczególnych gier pozwalają na indywidulane dopasowanie obrazu do każdej z nich.
Tryb NVIDIA Ultra Low Latency (NULL) został wzbogacony o obsługę techniki G-SYNC, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się nieskazitelnym obrazem zapewnianym przez G-SYNC, a jednocześnie odnieść korzyści wynikające z krótkiego czasu reakcji, które zapewnia niższe opóźnienie w grach. Gracze nie muszą już wybierać pomiędzy responsywnym lub stabilnym obrazem – dzięki najnowszym sterownikom Game Ready i monitorowi z techniką G-SYNC otrzymują obie te korzyści.
GeForce Experience teraz z filtrami ReShade
Dzięki ponad 3 milionom pobrań w ubiegłym roku ReShade korzysta z dynamicznej społeczności modderów, która tworzy niesamowite efekty przetwarzania końcowego na potrzeby gier PC. Dzięki najnowszej aktualizacji sterownika Game Ready oraz aplikacji GeForce Experience gracze korzystający z kart graficznych GeForce uzyskują natychmiastowy dostęp do setek filtrów ReShade, które można łatwo wykorzystać w ulubionych grach używając funkcji Freestyle lub Ansel.
Lista monitorów z certyfikatem G-SYNC Compatible stale rośnie
Program G-SYNC Compatible powstał w celu rozszerzenia ekosystemu produktów wspierających technikę G-SYNC i ma na celu edukowanie konsumentów na temat wyświetlaczy, które oferują odpowiednie parametry zapewniające podstawową obsługę zmiennego odświeżania ekranu (Variable Refresh Rate).
Najnowszy sterownik Game Ready rozszerza listę ponad 50 monitorów zgodnych z techniką G-SYNC o 7 kolejnych modeli:
W ramach programu G-SYNC Compatible, NVIDIA współpracuje z producentami monitorów, testując poprawność działania modeli obsługujących protokół AdaptiveSync. Monitory, które pozytywnie przejdą wszystkie testy są oznaczane jako „G-SYNC Compatible”. Pełna lista wspierających technikę G-SYNC dostępna jest tutaj.
NVIDIA przedstawia nową kartę graficzną GeForce GTX 1660 SUPER oraz zapowiada kartę GeForce GTX 1650 SUPER
NVIDIA zaprezentowała dzisiaj następcę swojej najpopularniejszej karty w historii – model GeForce GTX 1660 SUPER oraz GeForce GTX 1650 SUPER, nalężące do gamingowej rodziny kart graficznych GeForce GTX.
Karta GeForce GTX 1660 SUPER została zaprojektowana w celu zapewnienia jeszcze lepszej wydajności w najpopularniejszych obecnie grach, w tym takich jak Fortnite, PUBG czy Apex Legends. GTX 1660 SUPER zapewnia do 2x większą wydajność względem swojego poprzednika, czyli GTX 1060 (najpopularniejszej karty graficznej w historii), oraz do 50% względem oryginalnej serii kart z rodziny GTX 16.
Karty graficzne GeForce GTX 1660 SUPER są dostępne w sprzedaży od dziś, w cenach zaczynających się od 1099 zł. Autorskie karty GeForce GTX 1650 SUPER będą dostępne w sklepach od 22 listopada, a ich cena zostanie ogłoszona w okolicach premiery. Karty z serii GTX 16 SUPER wykorzystują wiele innowacji architektury Turing takich jak: jednoczesne przeprowadzanie operacji na liczbach zmiennoprzecinkowych i całkowitych, zunifikowaną architekturę pamięci podręcznej oraz lepszą wydajność przy wykorzystaniu technologii adaptacyjnego cieniowania.
Obie karty posiadają szybkie pamięci GDDR6 o przepustowości odpowiednio 14 Gb/s oraz 12 Gb/s. Zegar rdzenia w trybie boost osiąga około 1,8 GHz i może zostać łatwo podkręcony w celu zwiększenia wydajności.
Karty z rodziny GTX 16 SUPER zostały zaprojektowane również z myślą o graczach, którzy streamują rozgrywkę za pomocą platformy Twitch lub Mixer. Wykorzystują najnowszy koder Turing (NVENC), który udostępnia obraz profesjonalnej jakości oraz maksymalną wydajność w grach. Dzięki wsparciu dla najpopularniejszych aplikacji do streamowania takich jak Open Broadcaster Software oraz XSplit, użytkownicy kart GeForce mogą skorzystać z usprawnionej integracji NVENC.
Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe