Małe kobietki
Małe kobietki

Siła kobiet na kartach powieści i wielkim ekranie

„Małe kobietki” i „Dobre żony” Louisy May Alcott w jedynym wydaniu filmowym już od 15 stycznia w ofercie Poradni K. Ekranizacja obu powieści autorstwa Grety Gerwig trafiła do kin 31 stycznia.

Czym jest wolność i jak podążać własną ścieżką? Pod koniec XIX wieku niewiele kobiet się nad tym zastanawia, jednak Marmee March uczy tej postawy swoje córki. Meg, Jo, Beth i Amy – cztery siostry
o wyrazistych charakterach, mimo trwającej wojny secesyjnej, nieobecności ojca i wielu trudności dzielą się z innymi entuzjazmem i miłością do życia. Od powstania „Małych kobietek” minęło sto pięćdziesiąt lat, a jednak ponadczasowa powieść niezmiennie inspiruje kolejne pokolenia; to historia o dorastaniu, buncie przeciw społecznym oczekiwaniom, zwłaszcza wobec kobiet, i balansowaniu pomiędzy potrzebą niezależności a miłością.

„Małe kobietki” są od małych spraw? Czyżby? Ten tytuł jest bardzo zaczepny. Mężczyźni, którzy tworzą wielką historię, muszą polegać na kobietach, które zajmują się codziennymi, ale nie mniej ważnymi sprawami. Powieść Alcott jest idealna dla dziewcząt w okresie dojrzewania, które potrzebują wzorców – pokazuje, że niezależnie od tego, gdzie jesteś, możesz wziąć sprawy w swoje ręce, podążać za marzeniami. Ta historia, mimo że opisana tak dawno, nadal jest aktualna i inspirująca dla kolejnego pokolenia dziewczyn i kobiet – mówi Joanna Bażyńska, prezes wydawnictwa Poradnia K.

Oryginalny przewodnik po filmie w sprzedaży dostępny jest również oryginalny album ze zdjęciami z filmu. Bohaterowie książki ożywają w najnowszej filmowej adaptacji powieści według scenariusza i w reżyserii nominowanej do Oscara® Grety Gerwig W superprodukcji zobaczymy: Meryl Streep, Emmę Watson, Laurę Dern, Saoirse Ronan i Timothée Chalameta. Film otrzymał aż sześć nominacji do Oscara®. Oryginalny  album towarzyszący filmowi to niezbędnik każdego fana i zaproszenie za kulisy tej superprodukcji: przewodnik po planie filmowym zawierający wywiady przeprowadzone z członkami obsady i ekipy produkcyjnej, zdjęcia miejsc, w których kręcono poszczególne sceny, przepisy rodem z dziewiętnastowiecznej Nowej Anglii, a także migawki przedstawiające przygotowania aktorów do swoich ról i prezentacje rekwizytów.

O autorce Louisa May Alcott ‒ żyjąca w latach 1832-1888 amerykańska pisarka, jedna z pionierek feminizmu, której światową sławę przyniosły Małe kobietki. Powieść, raz pierwszy wydana w dwóch tomach w latach 60. dziewiętnastego wieku, oparta jest na biografii autorki i jej sióstr i dotyczy lat spędzonych w Concord
w stanie Massachusetts.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Agnieszka pisze:

Historia bardzo inspirujaca, cieszę się, że kolejne pokolenie kobiet będzie miało okazję zaprzyjaśnić się z siostrami March, bo ksiązka jest cudowna, a w wersji z fotosami (te suknie!) jeszcze przyjemniej się ją czyta.

Mama1 pisze:

Myślę, że Małe Kobietki to książka, która powinna gościć w każdej biblioteczce. Nie tylko dlatego, że okładka wygląda bardzo zacnie i dostojnie(wydanie Poradnia K). Opowiada o losach kobiet dorastających w trudnych czasach wojny secesyjnej. Mimo przeciwności i różnych charakterów dbają o wspólne relacje. Nowa adaptacja-film jak i najnowsze wydanie książki na pewno są warte uwagi.

Mariola pisze:

Gorąca herbata, wygodny fotel i Małe Kobietki w ręku. Tak wygląda mój idealny wieczór. Książka ponadczasowa, dająca do myślenia. Wydanie Poradni K przepiękne. Zdjęcia z filmu, które są w środku ułatwiają wczucie się w historię. Film swoją drogą również pierwsza klasa.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?