Rebis w wakacje z książkową ofensywą

Wydawnictwo Rebis nawet w wakacje nie zwalnia obrotów. Pojawiły się zapowiedzi na przełom lipca i sierpnia – szczególnie zadowoleni powinni być fani fantastyki.

Patrick Tyler Twierdza Izrael – 28 sierpnia

Izrael-Palestyna. Kolejna wojna. Jakie są prawdziwe przyczyny konfliktu na Bliskim Wschodzie? Spory polityków, gehenna uchodźców i akcje komandosów, niekończące się zamachy i naloty, operacje wywiadów i rokowania pokojowe…

„Gdy Izraelczyk raz znajdzie się w armii, nigdy jej już w pełni nie opuszcza”, pisze Patrick Tyler. Nie tylko dlatego, że do pięćdziesiątki jest rezerwistą – także z tego powodu, że wymaga ona od niego dożywotniej lojalności i dyskrecji.

Od powstania państwa Izrael jego przywódcy toczą spór o to, czy ułożyć się z wrogimi sąsiadami, czy też ich sterroryzować lub zniszczyć. Jak dowodzi normalizacja stosunków z Egiptem, rozwiązania dyplomatyczne są znacznie trwalsze. Jednak interesy elit wojskowych, system polityczny i mentalność zmilitaryzowanego społeczeństwa sprawiają, że Izrael zwykle odpowiada na zagrożenie w jeden sposób – zbrojnie, nie zażegnując go, lecz je powiększając.

Philip K. Dick Cudowna broń – 21 sierpnia

Trwa wyścig zbrojeń między blokiem zachodnim i chino-radzieckim. Tak naprawdę jednak Lars Powderdry, główny projektant broni Za-Bloku, tworzy wyłącznie efekciarskie gadżety, urządzenia, które tylko z pozoru są śmiercionośne. Niespodziewanie na niebie pojawiają się obce, wrogie satelity i świat potrzebuje prawdziwej militarnej siły. Za-Blok i Oko-Wschód dochodzą do porozumienia, a Lars musi podjąć współpracę ze swoim radzieckim odpowiednikiem, atrakcyjną Lilo Topczewą. Na dodatek zaczyna się w niej zakochiwać, choć dobrze wie, że Lilo może go w każdej chwili zabić…

Brian Herbert Nawigatorzy Diuny – 21 sierpnia

Nawigatorzy Diuny Briana Herberta i Kevina J. Andersona stanowią ostateczny finał trylogii Wielkich Szkół Diuny, której akcja rozgrywa się dziesięć tysięcy lat przed klasyczną Diuną Franka Herberta.

Ta opowieść mówi o początkach Zgromadzenia Żeńskiego Bene Gesserit i jego programu genetycznego, o ludzkich komputerach Mentatach i o Nawigatorach (Gildii Kosmicznej) a także o decydującej bitwie o przyszłość rasy ludzkiej, w której rozsądek stawia czoło fanatyzmowi. Te wydarzenia mają daleko idące konsekwencje, które po tysiącach lat przygotują scenę dla Diuny.

Caleb Carr Miasteczko Surrender – 31 lipca

Nowa powieść autora Alienisty!

Doktor Trojan Jones wobec zagadki  brutalnych morderstw nastolatek porzuconych przez rodziców

Na głębokiej prowincji stanu Nowy Jork dochodzi do brutalnych morderstw, które przez lokalną policję szybko zostają uznane za dzieło seryjnego zabójcy. Wszystkie ofiary to nastolatki, które zostały porzucone przez rodziców. Ekscentryczny samotnik, doktor Trajan Jones, dawny profiler, wysnuwa jednak zupełnie inne wnioski.

Gdy posługując się metodą opracowaną przez znanego z Alienisty doktora Laszlo Kreizlera, zbliża się do rozwiązania zagadki, nad nim i jego współpracownikami zaczynają się zbierać ciemne chmury…

Kevin Hearne Plaga olbrzymów – 31 lipca

Siedem kenningów – nowy cykl autora Kronik Żelaznego Druida

Wojowniczka Tallynd musi stawić czoło inwazji olbrzymów, które zamierzają wyciąć w pień cały jej kraj. Właśnie rozpoczęła się dla niej gra o najwyższą stawkę: życie synów. Z kolei Abhi, którego rodzina zawsze parała się łowami, marzy o innym życiu i wyrusza na poszukiwanie swego przeznaczenia. Wkrótce okazuje się, że włada magiczną mocą, która może się okazać niezastąpiona w walce z olbrzymami – jeśli wcześniej nie zniszczy jego. Historykowi Dervanowi zaś, któremu marzy się proste, ciche życie, władca zleca spisanie opowieści tajemniczego barda. Uczony zostaje wciągnięty w skomplikowaną polityczną intrygę. Czy teraz na jaw wyjdą i jego najskrytsze sekrety?

W tym magicznym świecie, pełnym koszmarów i cudów, losy niezwykle barwnych postaci przeplatają się w głębokiej, wzruszającej opowieści o odwadze i wojnie, o zwykłych ludziach, którzy stają się bohaterami, o ich życiu, które przechodzi do legendy.  

W.E.B. Griffin, William E. Butterworth IV Kurtyna śmierci – 31 lipca

NIEMCY, 1946 ROK. Zimna wojna przybiera coraz bardziej osobistą i dramatyczną formę…

Na początku 1946 r. w Monachium agenci NKGB usiłują porwać dwie kobiety pracujące dla Armii amerykańskiej. Ponoszą jednak porażkę. Jeden z nich zostaje ranny, a następnie  zatrzymany przez Centralny Dyrektoriat Wywiadu, w którym tak naprawdę służy jedna z kobiet.

Incydent ten ma poważne reperkusje dla szefa Dyrektoriatu Jamesa Cronleya oraz wszystkich uwikłanych w niego stron. Choć Niemcy zostały pokonane, Cronley i jego towarzysze znaleźli się na froncie innej, równie groźnej wojny.

Zmienił się wróg, zmieniły się reguły gry, lecz stawka nigdy nie była tak wysoka.

Ewa Madeyska Ostatni romans Kornelii – 28 sierpnia

Drugi tom trylogii Ostatnie. Kornelia Kłosowska, scenarzystka, autorka książki o Melanii Łuckiej, traci nieoczekiwanie pracę. W dodatku grozi jej proces. Żona pewnego posła dopatruje się podobieństwa między jednym z bohaterów Ostatniego portretu Melanii a swoim mężem. Planuje pozwać Kornelię do sądu. Wydawca żąda, aby autorka napisała romans, w którym ukaże małżeństwo posła w lepszym świetle. Pozbawiona źródła dochodów Kłosowska wraca do rodzinnego Miłowa, w którym spotyka licealną miłość…

Allan Watts Droga zen – 21 sierpnia

Najlepsze wprowadzenie do buddyzmu zen napisane przez człowieka wychowanego w kulturze Zachodu prostym, jasnym i zrozumiałym językiem. Jest to pozycja istotna nie tylko dla praktykujących zen, ale także dla historyków religii, filozofów i wszystkich, którzy interesują się Wschodem.

Alxander Pollonius Widziałem oblężenie Warszawy – 21 sierpnia

Sensacyjny, nieznany dziennik z września 1939!

Widziałem oblężenie Warszawy jest jak scenariusz dobrego, trzymającego w napięciu filmu – zwykły przyjazd na wakacje do Polski zamienia się nagle w ciąg dramatycznych przygód i walkę o życie we wrześniu 1939 roku.

Oblężenie Warszawy, rdzeń tej książki, świetnie udokumentował już amerykański fotograf Julien Bryan… który zresztą się tu pojawia. Dziennik Poloniusa jest równie dobrą relacją. Autor ma dar obserwacji i doskonale potrafi opowiadać – jego opisy są szczegółowe i plastyczne jak zdjęcia, emocje doskonale ukazane, napięcie nie opada, a z kart wyłania się prawdziwy obraz życia w atakowanej Polsce i obleganej stolicy, z jasnymi, optymistycznymi akcentami, ale też z całym okrucieństwem wojny: ogromnymi zniszczeniami i śmiercią.

O piszącym pod pseudonimem autorze wiadomo niewiele – że jest naukowcem, że od kilku lat mieszka w Wielkiej Brytanii i że ma rodzinę w Warszawie. Tyle sam o sobie powiedział. Ale czy istotnie mało o nim wiadomo? Pewne jest, że dopóki nie uda się odkryć i potwierdzić jego tożsamości, będzie o nim mówiła ta książka. A z niej wyłania się nie tylko obraz walczącej w 1939 roku Polski, ale także obraz jednego z jej synów – człowieka inteligentnego i wykształconego, zaradnego i wrażliwego, kochającego syna, wnuka i brata oraz bolejącego nad losem ojczyzny patrioty. Dobrego Polaka.

Źródło: informacja prasowa

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?