Dom Wydawniczy Rebis udostępnił już mediom swoje zapowiedzi na wrzesień.
Premiera: 18 września 2018
„Moja mama, panie Elahi, zadawała sobie pytanie, dokąd odchodzą parasolki. Zawsze, gdy wychodziła z domu, gubiła parasolkę. A przez całe życie nie znalazła ani jednej. Dokąd to mogą odchodzić parasolki?”
Tłem tej powieści o zniewalającym wręcz uroku jest Orient – ze wszystkim, co ma w sobie magicznego, innego i przewrotnego. Równie niezwykli są zaludniający ją bohaterowie, a wśród nich człowiek, który pragnie być niewidzialny, dziecko, które chciałoby latać jak samolot, kobieta pragnąca wyjść za mężczyznę o niebieskich oczach, niemy poeta dłońmi wyczarowujący wiersze, zakochany Hindus i chłopiec, który w ustach ma cały wszechświat.
Premiera: 18 września 2018
W opowieści rozpiętej między trzema miastami, zarazem trzema światami, co chwilę powagę wyręcza komedia, a zapis szczegółu paraduje pod rękę z ironią. Te miasta to Rzeszów, przesiąknięty austro-węgierską Galicją; wyidealizowany Kraków sprzed wojny; wreszcie Sopot w roli przyczółka przyszłości. Akcji toczy się we wczesnych latach sześćdziesiątych zeszłego wieku, w ówczesnym splocie rozczarowań i nadziei, przy akompaniamencie raz modlitw, a kiedy indziej fraz Johna Coltrane’a. Co jeszcze? Zagadka „małych ojczyzn”, do których jedni tęsknią, a inni uciekają z nich w popłochu. Zagadka odchodzenia. I miłość – ta najciekawsza, która spełnia się w niespełnieniach.
Premiera: 4 września 2018
Sztuka, piękno, oszustwo w prowokująco inteligentnej i doskonale opowiedzianej historii!
Holandia, XVII wiek. Sara de Vos, pierwsza malarka przyjęta do amsterdamskiej Gildii Świętego Łukasza, pod wpływem śmierci córki tworzy pejzaż – Na skraju lasu.
Nowy Jork, 1957. Marty de Groot, spadkobierca starej holenderskiej fortuny, pewnej nocy orientuje się, że w jego sypialni zamiast oryginału Na skraju lasu wisi falsyfikat. Co więcej, poznaje autorkę fałszywego obrazu – Australijkę Ellie, klepiącą biedę studentkę historii sztuki.
Sydney, 2000. Ellie, teraz już uznana historyczka sztuki, organizuje wystawę poświęconą malarkom holenderskiego złotego wieku. I na tej wystawie spotykają się oryginał i wykonana przez nią przed laty kopia Na skraju lasu.
Bestseller Dominica Smitha, opowiadający o zagadkach przeszłości oddziałujących na teraźniejszość i o tajemnicach, jakie skrywają ludzkie serca, to frapująca powieść nie tylko dla miłośników sztuki i suspensu.
Premiera: 4 września
Historia kultowego napoju, globalnego imperium!
Książka zajmująco opowiada o tym, jak firma za pomocą outsourcingu, wsparcia rządu, narzędzi rynkowych oraz lobbingu zbudowała globalne imperium. Coca-Cola wyrosła na giganta w czasach, gdy zasoby były ogólnie dostępne, lecz ich obecne braki znacznie utrudniają jej działanie, a produkty firmy dodatkowo wyczerpują bogactwa naturalne naszej planety i pogarszają stan zdrowia jej mieszkańców.
Premiera: 4 września 2018
Tadeusz Kisielewski o historii wywiadu!
Kisielewski opisuje w tej książce akcje nieznane, ale i dobrze znane – z tych drugich wydobywa aspekty pomijane lub niezauważone przez wcześniejszych autorów. Przedstawia powstanie pierwszych w cywilizacji zachodniej struktur wywiadowczych – papieskiej i angielskiej oraz pierwszego amerykańskiego wywiadu w XVIII w. Ujawnia rolę oficerów polskiego wywiadu w szkoleniu agentów SOE i OSS, korzystając przy tym z zasobów własnego archiwum. Rozwija temat polsko-japońskiej współpracy wywiadowczej w latach 1904–1944. Wreszcie przypomina czasy, gdy dwa narody – polski i żydowski – nie miały własnego państwa, ale miały znakomicie działający wywiad.
Premiera: 4 września 2018
Drugi tom demaskatorskiej historii działań KGB
Książka ta stanowi drugą część sensacyjnego „Archiwum Mitrochina. KGB w Europie i na Zachodzie” i przedstawia wywiadowczą działalność Centrali w pozostałych rejonach świata. Opracowanie szczegółowych, autentycznych dokumentów archiwalnych KGB i demaskatorska pasja autorów doczekały się uznania w zachodnim świecie:
Przez ćwierć wieku Moskwa uważała, że „zimną wojnę” można wygrać w Trzecim Świecie. Praca ta pokazuje tajne kontakty KGB z licznymi przywódcami, m.in. Castro, Allende, Husajnem, Indirą Gandhi, jak również z terrorystami i partiami komunistycznymi na całym świecie. Przedstawia też, jak wielkie środki zaangażowano, by wpłynąć na bieg wydarzeń w poszczególnych krajach, oraz obnaża absurdy radzieckiej polityki – agenci KGB oceniali wpływy największego rywala ZSRR, Chin, licząc plakaty Mao Tse-tunga w Afryce. Archiwum Mitrochina II. KGB i świat to pierwsze pełne świadectwo zasięgu działania niegdyś najpotężniejszej tajnej organizacji świata.
Premiera: 18 września 2018
Drugi tom cyklu „Kroniki Nicci”
Całun nieśmiertelności zaczyna się tam, gdzie się kończy Pani Śmierci. Potężna czarodziejka Nicci i jej towarzysze – niedawno pozbawiony daru Nathan i młody Bannon – wyruszają w dalszą podróż, przepędziwszy bezlitosnych Norukai, łowców niewolników, z Rena Bay. Misja Nicci – ocalić świat; wspólna misja – przywrócić Nathanowi magiczny dar. Kierując się zagadkowym proroctwem wiedźmy Red idą na południe od Kol Adair, ku wspaniałemu miastu Ildakar, w którym czas przestał płynąć.
Zachęcamy gorąco do zapoznania się z ofertą Rebisu!
Zobacz również: Kolejne dwa tomy Kate Daniels z okładkami
Źródło: informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne