Mimo wakacji fantastyczne wydawnictwo MAG nie planuje przerwy wydawniczej – ukaże się jego nakładem 5 zapowiedzi, w tym jedna, na którą czeka wielu czytelników, oraz… komiks.
Miesiąc rozpocznie się zamknięciem cyklu Modyfikowany węgiel Richarda Morgana, a zakończy niespodzianką od Vandermeera.
Takeshi Kovacs wrócił do domu.
Na Świat Harlana. Oceaniczną planetę, gdzie tylko pięć procent powierzchni wystaje nad niebezpieczne i nieprzewidywalne morza. I gdzie próba wzbicia się nad chmury czymś bardziej zaawansowanym technicznie od śmigłowca kończy się zestrzeleniem przez platformy orbitalne Marsjan.
Jednakże śmierć nie czyha tylko w morzach i na niebie. Na ziemi, od tropikalnych plaż i bagien Kossutha do lodowatych, rojących się od maszyn pustkowi Nowego Hokkaido utracone zostały z trudem wywalczone zdobycze quellistowskiej rewolucji. Wszystko kontrolują Pierwsze Rodziny, korporacje i yakuza.
Wiedziony pragnieniem zemsty za utraconą miłość Kovacs trafia w wir intryg politycznych i technologicznych tajemnic, które niosą ze sobą zbudzone duchy Świata Harlana i jego własnej, brutalnej przeszłości. Krążą pogłoski, że Quellcrista Falconer powstała z martwych, a na zlecenie Pierwszych Rodzin poluje na nią bezlitosny młody Emisariusz Kovacs, który spędził w przechowalni dwieście lat i nie zamierza dzielić się życiem z wypalonym, podstarzałym i zbrukanym przestępstwami sobą.
Wokół jest pełno gangsterów, łowców nagród, sekt religijnych i rewolucjonistów, z których każdy chce uszczknąć coś dla siebie – z czego? Tego właśnie próbuje dojść Kovacs. Wśród narastającego chaosu tylko jedno jest jasne – w którymś momencie ktoś, kto nazywa się Takeshi Kovacs, będzie musiał zginąć. Na dobre.
Piękna krew Luciusa Sheparda to dzieło wyjątkowe i z dawna wyczekiwane: pierwsza pełnowymiarowa powieść ze świata smoka Griaule’a.
Shepard pierwszy raz podjął ten temat w roku 1984, kiedy to opublikował Człowieka, który pomalował smoka Griaule’a, i na przestrzeni lat wielokrotnie do niego wracał, choć nigdy jeszcze w tak fascynującej i wyczerpującej formie.
Książka ukaże się w cyklu Uczta Wyobraźni.
Brak jeszcze polskiego opisu i okładki książki. Z noty oryginalnej:
Dziwny Ptak to nowy rodzaj zbudowanego w laboratorium stworzenia – częściowo jest ptakiem, częściowo człowiekiem, częściowo wieloma innymi rzeczami. Teraz laboratorium, w którym powstała, jest oblężone, a naukowcy zwrócili się przeciwko swoim zwierzęcym kreacjom. Lecąc przez tunele, unikając kul i zmieniając barwy i wzory, by uniknąć schwytania, Dziwny Ptak ucieka. Jednak nie może po prostu krążyć po Ziemi w swoim trybie. Samo niebo jest pełne nie tylko dzikich zwierząt, które nie dopuszczają jej do swojego stada, ale także technologii: satelit, dronów i innych wytworów cywilizacji. Im dalej Ptak leci, tym głębiej znajduje się na orbicie Firmy, podupadłej korporacji biotechnologicznej, która zaludniła świat swoimi eksperymentami – tak porażkami, jak i tymi udanymi, które przeżyły samą firmę.