Zapowiedzi Rebis czerwiec
Zapowiedzi Rebis czerwiec

Czerwiec w Rebisie – wszystkie zapowiedzi!

W nadchodzącym miesiącu wydawnictwo Rebis przygotowało dla swoich czytelników szereg zapowiedzi, które zadowolą większość gustów czytelniczych.

Poniżej znajdziecie listę wszystkich zapowiedzi czerwca!

 

Antonio Muñoz Molina – Jak przemijający cień

Premiera: 5 czerwca 2018

4 kwietnia 1968 roku James Earl Ray zamordował Martina Luthera Kinga, po czym podjął desperacką ucieczkę. W jej trakcie spędził dziesięć dni w Lizbonie, gdzie ubiegał się o wizę do Angoli.

I to stolica Portugalii  jest tłem, a zarazem najważniejszą bohaterką tej powieści – celem trzech  przeplatających się podróży: uciekiniera  Raya w roku 1968; młodego Antonia, który przybył tu w roku 1987, by szukać  inspiracji do napisania Zimy w Lizbonie; oraz Antonia dojrzałego, już  uznanego pisarza, szukającego dziś w Lizbonie śladów  tych dwóch absolutnie sobie obcych ludzi.

 

Christian Jacq – Sfinks

Premiera: 5 czerwca 2018

Starożytny Egipt był uporządkowaną cywilizacją, w której duchowość, rządy, społeczeństwo i gospodarka łączyła zasada harmonii. Dziś mamy do czynienia z uniformizacją naszej planety pod władzą bezwzględnego bóstwa: postępu technologicznego. Larry Page, współzałożyciel firmy Google, powiedział: „Jeśli nie wiemy, w jakim miejscu jesteśmy, nie wiemy też, dokąd podążamy. Ale to nie szkodzi: big data wiedzą to za nas”. Tak naprawdę nasz świat już do nas nie należy. Oddaliśmy jego stery w ręce uczniów czarnoksiężnika, którzy uznali, że „mózg ludzki to przestarzały komputer”. W pejzażu sformatowanym przez Maszynę nie będzie miejsca dla myślących inaczej. A wszelki brak konformizmu zostanie uznany za przestępstwo…

Sfinks to trzymająca w napięciu powieść o ostatnich sprawiedliwych, którzy stawiają opór ludzkiemu szaleństwu.

Sally Thorne – Wredne igraszki

Premiera: 5 czerwca 2018

Nienawiść od miłości dzieli cienka, subtelna linia

Lucy Hutton i Joshua Templeman nienawidzą się. Nie mają żadnych oporów z okazywaniem tego uczucia, kiedy tak siedzą naprzeciwko siebie w  wydawnictwie, w którym każde z nich jest asystentem swojego prezesa. Lucy nie rozumie sztywnego, pedantycznego podejścia, z jakim Josh traktuje  pracę. Z kolei Josh jest wiecznie skonsternowany zbyt kolorowymi strojami Lucy, jej bałaganiarstwem i dziwacznymi przyzwyczajeniami.

Kiedy szefostwo ogłasza konkurs na nowe stanowisko, Lucy i Josh wytaczają przeciwko sobie najcięższe działa, bo żadne z nich nie ma ochoty ustąpić: zdobycie tej posady to nie tylko awans, ale także okazja do upokorzenia rywala. Napięcie osiąga punkt wrzenia, ale Lucy znienacka odkrywa, że być może wcale nie nienawidzi Josha. I on też nie jest taki pewien swoich uczuć. A może to  tylko kolejna  gierka…

Lori Nelson Spielman – Za głosem Kristen

Premiera: 19 czerwca 2018

Erika i Annie to matka i siostra Kristen, która zginęła w wypadku kolejowym. Każda z nich czuje, że gdyby feralnego dnia zachowała się właściwie, dziewczyna nie podróżowałaby tym pociągiem. Obie muszą się jakoś uporać z bólem straty i wyrzutami sumienia. Matka zagłusza poczucie winy poświęcając się pracy, a córka odrzuca oczywisty fakt śmierci siostry i rusza na jej poszukiwanie do Paryża. Nadzieję podsycają anonimowe maile, które zawierają aforyzmy nieżyjącej matki Eriki, znane i cytowane tylko w kręgu najbliższej rodziny. Czy nadawcą jest ukrywająca się gdzieś Kristen?

Brian Staveley – Kroniki Nieciosanego Tronu. Czaszkowiercy

Rebis - zapowiedzi - staveleyPremiera: 12 czerwca 2018

Czwarta powieść Briana Staveley’a osadzona w świecie  Mieczy cesarza!

Pyrre Lakatur nie uważa się za zabójczynię ani morderczynię. Jest kapłanką. A w każdy razie będzie nią, gdy przejdzie swoją ostateczną próbę. Problem nie leży w zabijaniu. Problemem jest miłość. Aby zaliczyć końcową próbę, Pyrre musi zabić czternaście osób wymienionych w starej pieśni, także „tego, dzięki któremu jej umysł i ciało zaśpiewa miłością, a który już nie powróci”.

Pyrre nie jest pewna, czy kiedykolwiek kochała. Lecz jeśli nie uda się jej znaleźć tego, kto wzbudzi w niej takie uczucia, albo nie zdoła go zabić, jej zakon odda ją swemu bogu, Bogu Śmierci.

Therese Hudson – Jak kobiety podejmują decyzje
jak kobiety podejmuja decyzjePremiera: 5 czerwca 2018

Analiza mitów i uprzedzeń dotyczących decyzji podejmowanych przez kobiety

Mężczyźni i kobiety odmiennie podchodzą do decyzji, choć niekoniecznie z powodów, które nam wmawiano. Stres? U kobiet korzystnie wpływa na koncentrację. Pewność siebie? Zdrowa dawka wątpliwości prowadzi do znacznie trafniejszych decyzji. Wbrew powszechnemu mniemaniu kobiety są równie stanowcze jak mężczyźni. Dlaczego zatem kobiece decyzje często są kwestionowane i kobieta musi stale od nowa udowadniać swoją wartość?

Jak kobiety podejmują decyzje rozprawia się z mitami na ten temat – mitami, w które wierzą również kobiety. Poprzez analizy i ciekawe relacje pokazuje nam, jak działają uprzedzenia. Każda kobieta musi przeczytać tę opartą na gruntownych badaniach i świetnie napisaną książkę. Dzięki przedstawionym w niej użytecznym taktykom zyska pewność siebie, która pozwoli jej podejmować lepsze decyzje. Mężczyźni też powinni zapoznać się ze strategiami, które pomagają kobietom stawać się wspaniałymi liderami!”

Alan Watts – Droga zen
Rebis - zapowiedzi - droga zenPremiera: 26 czerwca 2018

Najlepsze wprowadzenie do buddyzmu zen napisane przez człowieka wychowanego w kulturze Zachodu prostym, jasnym i zrozumiałym językiem.

Jest to pozycja istotna nie tylko dla praktykujących zen, ale także dla historyków religii, filozofów i wszystkich, którzy interesują się Wschodem.

 

 

Tadeusz A. Kisielewski – Piłsudski, Dmowski i niepodległość. Osobno, ale razem
Rebis - zapowiedzi - piłsudskiPremiera: 5 czerwca 2018

Jak to się stało, że Polska zdołała odzyskać i obronić niepodległość? Co było głównym czynnikiem sprawczym?

Niestety odpowiedzi na te pytania najczęściej były i są uzależnione od politycznych preferencji osób zabierających głos w tej sprawie. Co nie znaczy, że wszystkie są fałszywe. Tadeusz Kisielewski, politolog, przyznaje rację Romanowi Dmowskiemu, że był to wynik współdziałania wielu czynników, przeważnie od nas niezależnych, korzystnej sytuacji międzynarodowej. Dopiero na tle uwarunkowań zewnętrznych można mówić o wkładzie w to dzieło samych Polaków.

Nigdy by jednak do tego nie doszło, gdyby Polacy nie potrafili wykorzystać tej nadzwyczajnej koniunktury. Gdyby mężowie stanu miary Dmowskiego i Piłsudskiego mimo politycznych różnic i osobistych uprzedzeń nie zdecydowali się współpracować. Kwestią otwartą pozostaje ocena, w jakiej mierze im się to udało.

Nie ma natomiast wątpliwości, że nigdy – ani wcześniej, ani później – Polska nie otrzymała od losu tak nieoczekiwanej i hojnej szansy jak w 1918 roku.

Bruce Ware Allen – Wielkie oblężenie Malty

Rebis - zapowiedzi - maltaPremiera: 5 czerwca 2018

Opowieść o rozstrzygającej bitwie, która wyznaczyła granice Europy na 500 lat

Wiosną 1565 roku olbrzymia flota Sulejmana Wspaniałego wysadziła na Malcie 40 tysięcy żołnierzy. Kawalerowie maltańscy uczynili z tej wyspy ostatni bastion broniący podbrzusza Italii – i Europy – przed muzułmańską nawałą. Zjednoczone siły Turków, Arabów oraz korsarzy berberyjskich wielokrotnie przewyższały liczebnie chrześcijańskich obrońców. A jednak tego upalnego lata siedmiuset joannitów i kilka tysięcy żołnierzy pod dowództwem charyzmatycznego Jeana de la Valette stawiło im czoło w krwawej, straceńczej walce o ów centralny punkt Morza Śródziemnego.

W Wielkim Oblężeniu Malty Bruce Ware Allen przedstawia polityczny kontekst osmańskiego najazdu i objaśnia szczegóły strategii oraz taktyki obu stron. Ukazuje wpływ na bieg wydarzeń osobowości ich przywódców, ale także poświęcenie i przemyślność zwykłych żołnierzy i marynarzy. Oparte na nowych materiałach źródłowych Wielkie Oblężenie Malty stanowi żywą opowieść o jednej z najsłynniejszych bitew z początków historii nowożytnej – której reperkusje odczuwamy do dziś.

Zobacz też: SQN zapowiada na czerwiec!

Źródło: informacja prasowa; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?